FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Brakuje mi ... 21
Tolek

1. PM do osoby oceniajacej. email na zbiorowy adres ? (co podac w temacie – jest to jakos filtrowane – moze jakis FAQ – zeby nie stawiac "oczywistych" pytan, moze akies wzory do filtracji poczy :) itp.
2. wyszukiwarki userow – przydalo by sie by moz napisac PM
3. jak poprawic film jak nie ma zapisz? (przynajmniej ja tak mam) (po odrzuconej weryfikacji)
4. ja kzrobic dyskusje na temat tego filmu – danych, ktore sie podalo – poprzez email – jeden zbiorowy – poprzez nawet filtrowanie watpie zeby dotarl do adresata ;) (znow powrot do PM)
5. chyba sie powtorze – moze taki motyw jak na wikipedii ? – dyskuja na temat odrzuconych rzeczy i wtedfy ostateczna kasacja, zatwierdzenie czy jakos tak.
6. ustawienia opcji wyswietlania np. 100 postow na stronie badz 100 topic’ow (nie lubie wertowac przez strony jak jest 111 odpowiedz na ktorej moze padla odp. na moje pytanie, skoro szybciej sie przewija strone badz szuka sie frazy (jak w FireFoxie :) skoro na 1 stronie moze byc to co szukam :) )

BigGiantHead

1. 4. 5. Podobno mają być blogi użytkowników, tam będzie można podawać odrzucone treści (na blogu weryfikatora). Na razie musisz się uzbroić w cierpliwość i dodawać bez błędów :P.

3. Nie ma takiej możliwości i prawdopodobnie nie będzie, dodajesz od nowa.

Tolek

dzieki za odpowiedz :) zwlaszcza o tym ze na nowo trzeba dodawac :)
a jeszcze jedno – a da rade jakos usunac historie dodawania ? :> czy moze sama mija (zwlaszcza te nie zaakceptowane) bo powiedzmy ze jak bede miec 100-200 pozycji (popadamy w skrajnosc ;) ) to przydalo by sie jakies czyszczenie listy :)

BigGiantHead

Na to nie znam odpowiedzi. Usunąć samemu się nie da, natomiast samoistnego kasowania się nie zauważyłem (jeśli jest, to jeszcze nie upłynął okres, po jakim się kasuje). Najlepiej, jakby się ktoś z redakcji wypowiedział.

Tolek

Tak przegladajac jeszcze przydaloby sie – jak juz jest film zaakceptowany – to (znow dyskusja o filmie) – klikniece w tytul powoduje otwarcie dalszej czesci o filmie (takie jak przy przeszukiwaniu bazy – ze mozna dodac plakat, gatunek itd. – przyspiesza prace nad filmem – jak juz przeszed weryfikacje, a moze przy dodawaniu filmu dodatkowe opcje – na aktorow, plakaty i reszte (oczywiscie moze byc pare zrodel podzielonych na sekcje – jak z jednej bazy np. imdb.com – to parokrotnie ten sam link dajemy w zrodle)

Opcji do przegladania forum:
pokarz nowe/nieczytane posty – przydatne w szybkich odpowiedziach.
licznik mozna by zerowac po nieprzeczytaniu np. 1000 postow – np. "standartowe" ustaweienie w Forum BBCode by Przemo.

Grzegorz_Derebecki

> Tolek o 2006-04-26 06:21:49 napisał:
>
> dzieki za odpowiedz :) zwlaszcza o tym ze na nowo trzeba dodawac :)
> a jeszcze jedno – a da rade jakos usunac historie dodawania ? :> czy moze sama
> mija (zwlaszcza te nie zaakceptowane) bo powiedzmy ze jak bede miec 100-200
> pozycji (popadamy w skrajnosc ;) ) to przydalo by sie jakies czyszczenie listy
> :)

Obecnie widzimy całą historie jednak to napewno się zmieni ze względów wydajnościowych :) Nie chce narazie pisać o szczegółach bo jeszcze nie zostały ustalone.

Tolek

brakuje mi – pola: "adnotacje/uwagi/inne zrodla" (wpisywac wtedy w inne tytuly ? – wykorzystywac te pole? czy jak? – bo poki co to ja jeden film dodaje 3 razy :D – 3 razy go odrzuca :) – nie mam jak napisac PM do sprawdzajacego ;)
przydloby sie pole uwagi itp. – gdzie mozna podac pare zrodel :) bo czasami imdb.com nie do konca jest wyznacznikiem.

OK< juz dostalem przy weryfikacji info :)
gdzie mam podawac pare zrodel :)
ehhh .. czlowiek caly czas sie uczy i glupi umiera ;)

BigGiantHead

O właśnie, pole na uwagi by się przydało. Kilka razy zdarzyło mi się wpisać dodatkowe informacje w źródle (ale krótko, po linku do źródła) i było to akceptowane. Kilka klikalnych źródeł też nie jest złym pomysłem, natomiast w tej chwili możesz dawać dwa / trzy źródła po przecinku / spacji, a weryfikator sobie raczej poradzi. Albo dodawać kilka oddzielnych treści z osobnymi źródłami :).

Tolek

przydalo by sie – usprawnia ponowne dodanie filmu/plakatu/itd. – jesli weryfikacja odrzucona – to opcja POPRAW i wstaw jeszcze raz – a tak musimy dralowac na strone startowa badz wyszukac filmu i klikac dodaj fil, poczym, kopiowac z jednego okna do 2 – mozna ten proces przyspieszyc :) ograniczyc ilosc klikniec – skakania po stronach :)
o i jeszcze – "dodaj film" – na pasku gdzie jest sklep, wiadomosci itd. (w menu a nie gdzies na 1 stronie czy jak nie znajdzie filmu – za duuuzo skakania) -

dobrze by bylo zeby dodaj film wspolpracowalo z wyszukiwaniem
czyli jak chcemy dodac film np. "Chaos" (ostatnio duzo o tym na forum ;) ) to wyskakuja wszystkie wyniki z tym tytulem – po czym pytanko czy napewno chcemy dodac ten film :) click lub – i albo trafia do weryfikatora albo na smietnik :)

Tolek

jak film zostal zatwierdzny – to zeby, w "Tresci weryfikowane" po kliknieciu filmu otwierala sie strona juz w bazie – a nie posta – bo przyspiesza dodawanie to .. plakatu, opisu, aktorow itd. – a tak trzeba przeszukac baze z filmem wybrac film i dopiero dodac dane :/ – za duzo operacji – wolne wprowadzanie danych – poza tym – tak sie szybciej uzupelnia dane o filmie :) przynajmniej takie jest moje zdanie – a tak jak jest teraz to … normalnie odechciewa mi sie klikania ;) i wole dodac nowy film niz uzupelnic przez siebie wczesniej dodane ;) – ot taka mala sugestia :)

Grzegorz_Derebecki

> przydalo by sie – usprawnia ponowne dodanie filmu/plakatu/itd. – jesli
> weryfikacja odrzucona – to opcja POPRAW i wstaw jeszcze raz – a tak musimy
> dralowac na strone startowa badz wyszukac filmu i klikac dodaj fil, poczym,
> kopiowac z jednego okna do 2 – mozna ten proces przyspieszyc :) ograniczyc
> ilosc klikniec – skakania po stronach :)
> o i jeszcze – "dodaj film" – na pasku gdzie jest sklep, wiadomosci itd. (w menu
> a nie gdzies na 1 stronie czy jak nie znajdzie filmu – za duuuzo skakania) -
> dobrze by bylo zeby dodaj film wspolpracowalo z wyszukiwaniem
> czyli jak chcemy dodac film np. "Chaos" (ostatnio duzo o tym na forum ;) ) to
> wyskakuja wszystkie wyniki z tym tytulem – po czym pytanko czy napewno chcemy
> dodac ten film :) click lub – i albo trafia do weryfikatora albo na
> smietnik :)

Podpowiedzi o już istniejących będą zapewnie po majówce:)
Ale opcji popraw nie planuje ma to zniechęcić do robienia błędów!

> jak film zostal zatwierdzny – to zeby, w "Tresci weryfikowane" po kliknieciu
> filmu otwierala sie strona juz w bazie – a nie posta – bo przyspiesza dodawanie
> to .. plakatu, opisu, aktorow itd. – a tak trzeba przeszukac baze z filmem
> wybrac film i dopiero dodac dane :/ – za duzo operacji – wolne wprowadzanie
> danych – poza tym – tak sie szybciej uzupelnia dane o filmie :) przynajmniej
> takie jest moje zdanie – a tak jak jest teraz to … normalnie odechciewa mi
> sie klikania ;) i wole dodac nowy film niz uzupelnic przez siebie wczesniej
> dodane ;) – ot taka mala sugestia :)

To dodawaj :) jeszcze przez jakiś czas będzie to łatwe ale później może być problem ze znalezieniem filmu którego u nas nie ma :)

Tolek

mam taka cicha nadzieje :d – zaraz zabieram sie do dodawanai :D

Tolek

mam maly problem:
Mystery – jak to zakwalifikowac? (Zagadka/Misterium ??) nie ma takiego gatunku
dalej Crime (Zbrodnia ? czy Kryminal? ) jak to kwalifikowac?

carmin

Mystery-to nie wiem
Crime – kryminal

grzybek

'Mystery' nie ma polskiego odpowiednika, kiedyś szukałem. Przy dodawaniu opuszczasz ten gatunek.

Aseq

Wielu akceptuje mystery jako dreszczowiec… Ale w tlumaczeniu powinien byc do "film grozy" tak jak to czesto widac w programach TV

Tolek

brakuje mi sortowania :) po roku produkcji :) – zedecydowanie przydalby sie do tego indeksu po alfabecie :)

Tolek

po paru rozmowach z weryfikatorami :) i nie tylko ;)
brakuje czegos takeigo:
pole czas – jak ktoes wpisuje 91 min – system sam odrzuca – bo .. przyjmuje same znaki – raczej prosta opcja sprawdzajaca znaki przed zatwierdzeniem :) dodania danych :)


edit—-
znaki w znaczeniu cyfry (z rozpedu pisalem)

ropuszysko

Mi nic nie brakuje

Anita_Nowakowska

> Tolek o 2006-05-05 22:56:48 napisał:
>
> po paru rozmowach z weryfikatorami :) i nie tylko ;)
> brakuje czegos takeigo:
> pole czas – jak ktoes wpisuje 91 min – system sam odrzuca – bo .. przyjmuje same
> znaki – raczej prosta opcja sprawdzajaca znaki przed zatwierdzeniem :) dodania
> danych :)
> —edit
> znaki w znaczeniu cyfry (z rozpedu pisalem)

Nie, to nie system lecz weryfikator odrzuca.
Podaje się tylko i wyłącznie cyfry – system sam dopisuje "min"

Są też przypadki, że ktoś chce dodać informację o wersji reżyserskiej wówczas czas trwania może mieć postać np. 124 min/ wer. reż.: 176

Jeżeli przeczytałbyś opis jak wprowadzać dane, to nie trzebaby było opcji do sprawdzania ;P

Tolek

> Anita Nowakowska o 2006-05-08 09:31:35 napisał:
>
> Nie, to nie system lecz weryfikator odrzuca.
> Podaje się tylko i wyłącznie cyfry – system sam dopisuje "min"
> Są też przypadki, że ktoś chce dodać informację o wersji reżyserskiej
> wówczas czas trwania może mieć postać np. 124 min/ wer. reż.: 176
> Jeżeli przeczytałbyś opis jak wprowadzać dane, to nie trzebaby było opcji
> do sprawdzania ;P

przestalem juz wprowadzac bo jest irtujace – jak podaje jak wyzej 2 czasy i mam odrzucone z powodu blednego czasu :P – dalem sobie spoko ;] – bede dodawac jak ten serwis troche sie rozwinie i zostana pododawane rzeczy ulatwiajace zycie :)

P.s.
oczywiscie przeczytalem – tylko choidz mi o samo zabezpieczenie – mozna zroibc ze pole tekstowe bedzie pozwalalo tylko na wpisanie znakow z zakresu (0-9)

co z tego, ze dodam 2 czas i tak go zawsze odrzuca (jesli jest to nawet wersja rezyserska) poza tym, nadal brakuje wielu rzeczy (miedzy innymi pola na uwagi do sprawdzajacego), ktore czesto jest pomocne, poza tym – jesli weryfikator sie pomyli – to dane, ktore zostaly odrzucone – musze poraz kolejny wprowadzac?
jesli tak – to wydaje mi sie ten system troche bez sensu.

Anita_Nowakowska

System wymaga zmian i to wielu. Już teraz mamy dziesiątki propozycji zmian i będą one wprowadzane. Nie jesteśmy jednak fizycznie w stanie wprowadzić wszystkie zmiany jednorazowo i z dnia na dzień – pod tym względem trzeba trochę wyrozumiałosci.

Swoją drogą mógłbyś mi podać (na GG lub mailem) treści, które zostały odrzucone (o których tu mowa)?

Proszę czekać…