KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa Hd 128 Usb - problem z nie czytaniem katalogów na DVD+R 7
damagemax

Witam, kupiłem wiwe i jestem zadowolony. Czyta wsie płyty nawet takie z 2002 roku cd z filmami robionymi archaicznymi divxami. Na razie napotkałem tylko problem z nie czytaniem katalogów. sprawa jest prosta: na płycie DVD+r mam 4 filmy z czego wiwa widzi 2. Kazdy film jest w oddzielnym katalogu, plytka jest sprawna, TDK. Co moze powodować taki stan rzeczy? Jeden katalog ma nazwe 3 literową oddzielana kropkami, inny nawiasy kwadratowe – tych katalogów wiwa nie pokazuje. Natomiast nazwa równie długa co nie dzialajace z nawiasami ( ) czyta bez problemu. Niżej podaje *PRZYKLADOWE nazwy katalogów które mi nie działają, jezeli ktos moze wypalic je na DVD+RW i sprawdzic w wiwie to prosze.
Te nie działaja:
Bride.And.Prejudice
Sahara.WS.DVDSCR.XviD-2005.[www.descargasweb.net]

a to działa:
Hero.2002.Extended.Cut.DVDRip.XviD-iMBT
House.Of.Flying.Daggers.(2004).DVDRip.XviD.AC3 – TEAM APEX

Płytka nagrana jedną sesją. O co moze wiwie chodzić?

*Znaczy sie, to tylko PRZYKLADOWA nazwa katalogu i wcale nie oświadczam ze mam takie filmy :)

Lioness

Witaj,
Z tego co już sprawdziłam naszą Wiwę, to zebyś nawet za złotej płycie wypalił katalowi z filmami, ale multisesyjne nie zoczaszysz.
Ja mam DVD-R (+R) tez, z filmami w katalogach i sie poprawnie czytaja bez znaczenia jaka maja nazwe, tyle ze DVD te sa wypalone jako jedna sesj zawierajaca katalogi z filmami.

A tak wsoja droga- zanim wypalisz to skroc nazwę filmu- nie badz leniwy, sprzet jest jaki jest- poprostu ułatw mu czytanie.

A tak swoją drogą -Wiwa 128 U potrafi czytc film z napisami o innej nazwie niz film bez prolemu.
Ładnie tez czyta mp3 – wyświetlając tagi jak i oryginalne CD z muzyką. Podob mi si e w niej koretktor dzwięku.

Czy sprzet jest dobry, nawet bardzo.

damagemax

Witaj
> Witaj,
> Z tego co już sprawdziłam naszą Wiwę, to zebyś nawet za złotej płycie
> wypalił katalowi z filmami, ale multisesyjne nie zoczaszysz.

to była zamknieta płyta dvd jednosesyjna o dobrej jakosci według nero, dlatego sie zdziwilem ze nie działa.

> A tak wsoja droga- zanim wypalisz to skroc nazwę filmu- nie badz leniwy, sprzet
> jest jaki jest- poprostu ułatw mu czytanie.
Nie przepalam plytek ze starociami, szkoda mi tych 2 zł, płytki dostaje wypalone od kogos innego zwykle z uwagi na moje mizerne łącze z 30 gb limitu ;/ więc sa przygotowane do komputera raczej (po prostu jako nosniki danych a nie nosnik filmów do odtwarzacza divx)

> Czy sprzet jest dobry, nawet bardzo.
Z uwagi na cene, jakosc podzespołów i chinskiego producenta, jestem autentycznie ciekawe jak długo bedzie działac dobrze i bardzo dobrze. Kupiłem wiwe 128 usb od razu z załozeniem ze po roku robi out z domu na smietnik. Mam nadzieje ze wytrzyma tyle :)
Pozdrawiam

rostek2

Wypal ten filmy jeszcze raz na jakiejkowliek plycie (najlepiej na DVD RW, zeby nie marnowac jednorazowych nosnikow) i zamknij sesje.

Jesli nie przeczyta Ci tych katalogow, to zmien im nazwe.

Jesli po tych operacjach dalej nie bedzie czytal – to znaczy ze cos jest nie tak z odtwarzaczem albo z odtwarzajacym :-)

pzdr

Rostek

Lioness

Witam,
Wpadłam,
wypaliłam film na DVD-RW *i ni diabła, *Wiwa 128 z USB, nie czyta mi plyty twierdzac iż NIE MA DYSKU!
Wkurzylam się, bo plyta to TDK czyli nie taka znów ostatnia nie mam pożytku.
Wcześniejsze plyty były od mojego faceta a swoja wypaliłm na moim kompie używająć Nero.
Czy wie ktoś o co moze chodzić?

Lioness

damagemax

> wypaliłam film na DVD-RW *i ni diabła, *Wiwa 128 z USB, nie czyta
> mi plyty twierdzac iż NIE MA DYSKU!
> Wkurzylam się, bo plyta to TDK czyli nie taka znów ostatnia nie mam pożytku.
> Wcześniejsze plyty były od mojego faceta a swoja wypaliłm na moim kompie
> używająć Nero.

Duzo zalezy od nagrywarki równiez. Kolega nagral mi na mojej plytce DVd+rw Dysan, filmy i wiwa 128 twierdzila ze nie ma dysku. Ja nagrywalem na tej samej plytce, na swojej nagrywarce liteon i wiwa czyta bez problemów.

Co do przereklamowanej marki TDK – na rynku jest tyle podróbek tej marki ze sama nazwa to obecnie zaden wyznacznik jakosci…czesto sa gorsze niz nosniki "marki" esperanza. Sam trafilem na DVD-r cała paczke płytk (10 sztuk ) z czego porpawnie nagrala sie …zadna. Oczywiscie kupilem je w supermarkecie… z kolei TDK z vobisu działały normalnie, czyli były odczytywane i na kompie i na Orionie (sic!) czy tez wiwa.

Wiwa czy to 128 usb czy wyzsze modele , ma według słaby czytnik (lub korekcje błedów) przynajmniej w przypadku DVD. CD czyta nawet z 2002 roku bez problemu a wtedy nagrywałem na najtanszych nosnikach!
Pozdrawiam.

Lioness

Co do plyt nie sprzeczam się , acz te najtansze z reguly omijam.
Czyli nagrywarka tez ma znaczenie? No, to już przegięcie techniczne.
Ja używan LG DVD-RW nagrywarki (w kompie) i plyt nagranych na niej Wiwa 128U nie widzi.
Zastanawiam sie jak to bedzie z DVD+RW, bo *DVD-R i DVD+R *czyta Wiwa poprawnie.

damagemax

>Czyli nagrywarka tez ma znaczenie? No, to już przegięcie techniczne.
>Ja używan LG DVD-RW nagrywarki (w kompie) i plyt nagranych na niej Wiwa 128U nie widzi.

Ekhem, nagrywarki to twez urzadzenia i mogą sie rozkalibrowac lub po prostu zepsuc. Bardzo zle nagrana plyta nie bedzie czytana przez wiwe lub będa duze problemy…

Proszę czekać…