KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa 128U jakie wyjście najlepsze do TV 7
rychtyk

Witam wszystkich, jestem tu nowy i jestem laikiem, tak jak w temacie niewiem zabardzo którym kablem najlepiej podłaczyć wiwe 128U do mojego telewizora Samsung 100MHz żeby otrzymać jak najlepsza jakość obrazu, SCART (Euro) czy S-VIDEO?
Wiwa jest w drodze do mnie i chyba w komplecie bedzie posiadała kabel s-video, ale jeśli kabel Euro jest lepszy to czym się kierować przy jego zakupie bo widziałem podobnie wyglądające kable w róznych cenach.
Pozdrawiam

damagemax

S-video zdecydowanie daje najlepsza jakosc, potem jest scart/euro , odrobine gorsza jakosc, za to wygodne bo fonia leci tym samym gniazdkiem do glosników w tv, na koncu jest zwykle video, najgorsze jakosciowo. Ja podłączam tylko poprzez s-video, scart/euro było dobre dla vhs.

rychtyk

Dzięki za odpowiedź i wszystko jasne :)
Ale chciałbym żeby do telewizora był podłaczony również tuner satelitarny, czy można go podłaczyć przez złącze scart/euro bezpośrednio do telewizora, podczas gdy Wiwa będzie na kablu s-video? czy lepiej zrobić to w inny sposób??

Neo10

najlatwiej będzie jak właśnie tak podłączysz jak mówisz ;] można też wiwe podpiąć pod tuner sat o ile ma przejście (wejscie i wyjście) euro ale wtedy na ogol aby ogladac film na wiwie trzeba wylączać tuner sat ;] można też uzyć rozdzielacza euro ale ogólnie jeżeli masz wejscie s-video i euro to podłącz tak jak mówisz i bedzie ok ;]

gws

> damagemax o 2006-11-20 23:13:29 napisał:
>
> S-video zdecydowanie daje najlepsza jakosc, potem jest scart/euro , odrobine
> gorsza jakosc, za to wygodne bo fonia leci tym samym gniazdkiem do glosników w
> tv, na koncu jest zwykle video, najgorsze jakosciowo. Ja podłączam tylko
> poprzez s-video, scart/euro było dobre dla vhs.

Przy założeniu, że telewizor u złączu Euro obsługuje sygnały RGB, to najlepszą jakość uzyska się podłączając WIWĘ przez Eurozłącze. S-video wtedy wyraźnie odstaje jakością (na minus oczywiście).

damagemax

Masz racje NOWE złącza z RGB sa lepsze od s-video, natomiast s-video jest lepsze od klasycznych euro montowanych w tv bez bajerów.

rychtyk

Podłaczyłem mój telewizor przez złaczez złacze Euro/SCART RGB ale mam za sciana w kuchni drugi telewizor, czy mogę za pomocą rozgałęznikia SCART podłacztyć drugi tv czy raczej nie polecacie takiego rozwiazania?

damagemax

Nic nie powinno sie stac, oczywiscie kazde rozgalezienie kabla to zaklócenia ale w tej klasie cenowej tym sie nie przejmuj. Zrób tak jak chcesz i juz.

Proszę czekać…