KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa i telewizory LCD z HD Ready 36
idarek

No i nadeszła chwila prawdy… Wiwa 238U

Niedawno zakupiłem sobie telewizor Samsunga LE26R72B (26" 16:9) z HD Ready. Jako że wiwa nie ma wyjścia HDMI oraz nie obsługuje typowych filmów HD, nawet w Half-HD, to jednak postanowiłem narazie przy niej pozostać i przetestować jak się będzie zachowywała z nowym nabytkiem.

Podłącznienie do TV oczywiście przez YPbPr i tryb 720p 16:9 PAL

Pierwsze spostrzeżenia :)

Zalety:
– bardzo ładna jakość obrazu przy 720p 16:9 PAL, co mnie bardzo zdziwiło, bo obraz jest na tyle rewelacyjny, że filmy przy biterate ~800 wyglądają o niebo lepiej niż na zwykłym telewizorze kineskopowym – za to wielki +
– ładne dopasowanie filmów 16:9 do pełnej rozdzielczości ekranu

Wady:
– w trybie 16:9 brak zoom – przycisk wogule nie działa, nawet łapka się nie pojawia
– brak podglądu, który normalnie pojawiał się w liście plików… no ale to połowiczna wada
– wszystko by było ok, żeby nie napisy. Napisy w wiwie na LCD są okropne, totalna pikseloza, bardzo, i to naprawdę bardzo przydało by się wygładzanie krawędzi.

Pozatym jest nieźle, lepiej niż sądziłem, choć te napisy bardzo zniechęcają. Postaram się na dniach dołączyć screeny.
Aktualnie zastanawiam się nad jakimś DVD z HDMI i napisami dostosowanymi do wyświetlania na porządnych telewizorach.

W skali 1-10 … wiwie na LCD daję 8.
-1 za brak HDMI :) :::marudze:::
-1 za kiepskie wyświetlanie napisów.

pozdr.

PS. sprzedam moją wiwe 238U za 149zł – wersja odtwarzacza z pierwszych parti, tych z lepszą optyką i bez problemów przy upgrade firmware :), zainteresowanych zapraszam na PM.

Lasica

Jak Ty uruchomiłeś 720p na wiwie jak nie obsługuje ona rozdzielczości HD???

Imho masz zwykłe 768×576p ;]

//EDIT a to nie wiedziałem że obsługuje, sorka :)

Pozdrawiam

idarek

TV MODE na pilocie i klikasz az dojdziesz do 720p 16:9 PAL lub z SETUP

noby nie obsługuje, ale opcje 720p ma, tylko kiepsko napisy wyglądają.

damagemax

Wiwa obsluguje 720px, ma to nawet w instrukcji. Jak to wyglada, mówił o tym juz idarek. Dodatkowo obraz mzoe byc zle skalowany w poziomej 720px, info na tym forum w innym temacie.

Slawo10

tak tylko dodam, że prawdziwa rozdzielczość HD to 1920 × 1080 pikseli i takie telewizory kosztują po 40tys. zł
reszta telewizorów jest "not ready HD" tylko przeskalowują obraz na mniejszą rozdzielczość

idarek

> Slawo10 o 2006-12-06 11:25:35 napisał:
>
> tak tylko dodam, że prawdziwa rozdzielczość HD to 1920 × 1080 pikseli i takie
> telewizory kosztują po 40tys. zł
> reszta telewizorów jest "not ready HD" tylko przeskalowują obraz na mniejszą
> rozdzielczość

no z tym sie nie zgodze, telewizory HD READY są na to gotowe, tylko standardowa rozdzielczość ich jest w granicach 1300px, czyli HALF HD (połowa HD), w przypadku rozdzielczości FULL HD obraz na tych telewizorach jest skalowany do mniejszej rozdzielczości, przez co jakość jest gorsza (słabio zauważalna przy 26") w porównaniu z telewizorami Full HD Ready.

ps. telefizory Full HD Ready kosztują już od 12tyś. a nie 40, troszke za wysoko podałeś, ale spoko :)

ps2. jutro zamieszcze zdjęcia jak wygląda wiwa na LCD, wraz z przykłądem napisów. Tak zastanawiałem sie nad zmianą DVD z wyjściem HDMI, ale nic nie ma ciekawego tak do 400zł :/, jest fergusonb D 770 ale ludzie narzekają na napisy.. a własnie dlatego chce wiwe zmienic, wiec wszystko wskazuje na to ze zostane przy nie, a napisze do Proabitu czy by nie pomyśleli o nowej Wiwie z HDMI bądź o dodanym wygładzaniu czcionki.

pozdr.

Po drobnych korektach w TV, napisy wyglądają troszke lepiej.

Screeny:
http://idarek.boo.pl/tmp/wiwa_238u_lcd_samsung_01.jpg
http://idarek.boo.pl/tmp/wiwa_238u_lcd_samsung_02.jpg
http://idarek.boo.pl/tmp/wiwa_238u_lcd_samsung_03.jpg
http://idarek.boo.pl/tmp/wiwa_238u_lcd_samsung_04.jpg
http://idarek.boo.pl/tmp/wiwa_238u_lcd_samsung_05.jpg

damagemax

Nie wyglada to zle, oczywiscie czcionki w wiekszej rozdzielczosci bylyby zdecydowanie lepsze. Mysle ze to mozna porpawic przygotowujac specjalny soft dla HD ready i wysokorozdzielczowych TV.

Mimo ze wiwa to tani sprzęcik jak widac daje rade i na dobrych lcd. Choc jakosc jest w miare adekwatna do ceny.. Btw wiwa 128 usb kosztuje juz 169zł :P

idarek

> damagemax o 2006-12-08 10:50:04 napisał:
>
> Nie wyglada to zle, oczywiscie czcionki w wiekszej rozdzielczosci bylyby
> zdecydowanie lepsze. Mysle ze to mozna porpawic przygotowujac specjalny soft
> dla HD ready i wysokorozdzielczowych TV.
> Mimo ze wiwa to tani sprzęcik jak widac daje rade i na dobrych lcd. Choc jakosc
> jest w miare adekwatna do ceny.. Btw wiwa 128 usb kosztuje juz 169zł :P

No tak, obraz jest jak za tą cene bardzo ładny … ale oczywiuście przy pabku Component – każdy kanał osobno, bo S-Video i SCART to strasznie wygląda… chciałem zmienić wiwe ze względu na napisy, ale jednak zostaje bo jak sie okazało nie ma dobrego taniego wyświetlacza zeby miał to co wiwa i jeszcze napisy dobrze wyświetlał ;]

broda1725

Mam takie male pytanie wiem ze mozna znalesc ta odpowiedz na moje pytanie na forum ale spytam sie jeszcze raz czym najlepiej podłaczyc dvd Wiwy hd 138 z Tv ja mam Samsunga le26r71b s-video czy zwykłym chinczem euro czy może compozytem (YPbPr) podtwierdze ze niemam w dvd opci wybrania skalowania do 720p czy itp. Mialem na chinczu teraz na s-video ale niewidze ruznicy a co do compozytu to niewiem czy kupywac jest nie tani a niewiem czy da jakis efect. HELP !!!

White

Eema Ja tu mam całkiem inne ptyanie bo tego nie moge nigdzie znaleść , a konkretnie jak można złożyć reklamacje do firmy produkującej te odtwarzacze jeżeli komuś sie on zepsuje ? czekam na odp najlepiej na gg 2144436

rutra

> broda1725 o 2006-12-17 17:01:13 napisał:
>
> Mam takie male pytanie wiem ze mozna znalesc ta odpowiedz na moje pytanie na
> forum ale spytam sie jeszcze raz czym najlepiej podłaczyc dvd Wiwy hd 138 z Tv
> ja mam Samsunga le26r71b s-video czy zwykłym chinczem euro czy może
> compozytem (YPbPr) podtwierdze ze niemam w dvd opci wybrania skalowania do 720p
> czy itp. Mialem na chinczu teraz na s-video ale niewidze ruznicy a co do
> compozytu to niewiem czy kupywac jest nie tani a niewiem czy da jakis efect.
> HELP !!!

to fakt , że między chinczami a S-video jest niewielka róznica, praktycznie niezauwazalna, ale pomiędzy tymi oboma połączeniami a YPbPr jest zajebista róznica, miałem ten sam dylemat, czy warto kupic nową wiwe tylko dla usb, i nowego wyjscia, ale obraz jest zajebisty, cięzko pózniej wrócić no oglądania telewizji, bo odrazu zauwaza sie gorsza jakość, aż sie marzy aby kupić telewizje nowej generacji – n. polecam zaryzykowac, o ile masz oczywiscie dobrej jakosci telewizor

idarek

> rutra o 2006-12-17 19:37:30 napisał:
>
> to fakt , że między chinczami a S-video jest niewielka róznica, praktycznie
> niezauwazalna, ale pomiędzy tymi oboma połączeniami a YPbPr jest zajebista
> róznica, miałem ten sam dylemat, czy warto kupic nową wiwe tylko dla usb, i
> nowego wyjscia, ale obraz jest zajebisty, cięzko pózniej wrócić no
> oglądania telewizji, bo odrazu zauwaza sie gorsza jakość, aż sie marzy aby
> kupić telewizje nowej generacji – n. polecam zaryzykowac, o ile masz
> oczywiscie dobrej jakosci telewizor

Z kablem YPbPr potwierdzam, jakość najlepsza, pod warunkiem że kupisz dobry kabel, taki na grubych przewodach i ala’ złoconych końcówkach.

broda1725

Ok wielkie dzieki a jak ja mam ta stara wiwe hd 138 bez ustawainia jakosci (720p itp.) tez bedzie lepszy? i gdzie mozna kupic jakis dobry kabel daj namiar jak masz. Drugie ptanko czy bedzie wtedy chodzil na progesive scan caly czas czy tylko jak wlacze poprzez opcje na dvd? i lepsza jakosc ale cos za cos ale za co ?. I ostatnie pytanko, masz taki sam tv jak ja, tylko ze ja r71 a ty r72 czy one maja panele juz s-pva czy pva bo nikt niewie i czy one sa lepsze od tego 27s71b. I jeszcze jedna sprawa czy u ciebie tez wystepuje takie dziwna reakcja na ekranie a mianowicie jka ogladasz film i obrazie sie sciemnia podczas jakiejs akcji czy to sciemnianie wystepuje tak stopnowo tak jakby klatkowo? Mam nadzieje ze niezamoncilem :-)

idarek

> broda1725 o 2006-12-18 18:05:49 napisał:
>
> Ok wielkie dzieki a jak ja mam ta stara wiwe hd 138 bez ustawainia jakosci (720p
> itp.) tez bedzie lepszy? i gdzie mozna kupic jakis dobry kabel daj namiar jak
> masz. Drugie ptanko czy bedzie wtedy chodzil na progesive scan caly czas czy
> tylko jak wlacze poprzez opcje na dvd? i lepsza jakosc ale cos za cos ale za co
> ?. I ostatnie pytanko, masz taki sam tv jak ja, tylko ze ja r71 a ty r72 czy one
> maja panele juz s-pva czy pva bo nikt niewie i czy one sa lepsze od tego 27s71b.
> I jeszcze jedna sprawa czy u ciebie tez wystepuje takie dziwna reakcja na
> ekranie a mianowicie jka ogladasz film i obrazie sie sciemnia podczas jakiejs
> akcji czy to sciemnianie wystepuje tak stopnowo tak jakby klatkowo? Mam
> nadzieje ze niezamoncilem :-)

1) Jeżeli już chcesz podłączyc wiwe do LCD to lepiej ją wymień na nowszy model, bo nie osiągniesz zadawalającej jakości jak nie ma 720p.

2) Powinien chodzic na progresive scan ale na niższej rozdzielczości – efekt będzie mizerny bo nie bedzie tak jak jest w 720p że obraz jest dostosowywany do ekranu LCD, co w rezultacie nie spełni oczekiwań stawianych przed dvd i telewizorem lcd

3) r71 i r72 to te same telewizory tylko w innych obudowach, 0% różnic w elementach.

4) Z rozjaśnianiem też miałem problemy, ale rozwiązałem to poprzez wejście do menu serwisowego i wyłączenie jednej opcji, a mianowicie:

- Wyłączasz Tv. Wykonujesz kombinacje na pilocie INFO MENU MUTE POWER — I TELEWIZOR wchodzi do menu serwisowego (nic nie mieszaj tam oprócz tego co napisze)

- wchodzisz do poz. 2 (Option Tables), przechodzisz na pozycję "Dynamic Dimming" i ustawiasz ją na OFF
- WYŁĄCZASZ TV i efekt dostosowywania kontrastu zniknie (opcja ON dobra jest do oglądania telewizji ale do filmów DVD nie da rady, musi być OFF)

powodzenia.

broda1725

Ok wielkie dzieki duzo pomogles a jesli chodzi o divix to tez sie beda same dopasowywac do rozmiaru tv czy bede musial nadal rozszezac przez powiekszenie?? Pozdrowionka iDarek ;-)

rutra

> idarek o 2006-12-18 17:41:01 napisał:
>
> Z kablem YPbPr potwierdzam, jakość najlepsza, pod warunkiem że kupisz dobry
> kabel, taki na grubych przewodach i ala’ złoconych końcówkach.

gruby kabel i złocone końcówki brzmią nieźle, ale mie przepłacałbym, bo nie zauważysz gołym okiem róznicy pomiędzy zwykłym kablem,

idarek

> rutra o 2006-12-18 18:21:54 napisał:
>
> gruby kabel i złocone końcówki brzmią nieźle, ale mie przepłacałbym, bo
> nie zauważysz gołym okiem róznicy pomiędzy zwykłym kablem,

tak, ale takie kable nie robią przebicia i nie wpływają na nie tak bardzo sygnały zewnętrzne, szczególnie jak masz całą wiązkę za telewizorem.

Ja mam taki: http://www.allegro.pl/item142400943_142400943.html

idarek

> broda1725 o 2006-12-18 18:21:06 napisał:
>
> Ok wielkie dzieki duzo pomogles a jesli chodzi o divix to tez sie beda same
> dopasowywac do rozmiaru tv czy bede musial nadal rozszezac przez powiekszenie??
> Pozdrowionka iDarek ;-)

przy 720p wszystkie filmy zajmują całą matrycę, automatycznie dostosowywanie… przy niższych rozdzielczościach tego nie ma, dlatego jeżeli pod ten telewizor masz miec DVD podłączone to szprzedaj to co masz i kup choćby 128U, naprawdę się opłaci.

rutra

> idarek o 2006-12-18 18:25:46 napisał:
>
> przy 720p wszystkie filmy zajmują całą matrycę, automatycznie
> dostosowywanie… przy niższych rozdzielczościach tego nie ma, dlatego
> jeżeli pod ten telewizor masz miec DVD podłączone to szprzedaj to co masz i
> kup choćby 128U, naprawdę się opłaci.

Tu zgadzam się jak najbardziej, 128u napewno nie będziesz żałował, trafny wybór, też długo się zastanawiałem i wachałem, ale po pierwszym dniu niczego nie żałowałem, co do kabli to zgodze się, że rzeczywiście takie zakłócenia mogą wystąpić, ale w nowej wiwcem, sam kabel zasilający i transformator robi więcej zakłócenie, niż inne kable na sygnał z wiwy, ale kupując jeden kabel za 10 zł a drugi za 40 zł to warto się zastanowić, przecież to 1/3 ceny wiwy. A większości przypadków może to mieć znaczenie

broda1725

Chłopaki czy na progresive scan obraz jest lepszy( cos za cos ale czym??) i jak jest podłaczony przez kabel RGB compozyt 3 chincz to opcia progresive scan jest cały czas aktywna czy tylko poprzez właczenie w dvd?

idarek

> broda1725 o 2006-12-18 23:39:02 napisał:
>
> Chłopaki czy na progresive scan obraz jest lepszy( cos za cos ale czym??)

Tak, ale dopiero od 720p, poniżej nie widać takie różnicy, bo niższe tryby nie są dostosowane pod typowe telewizory LCD

> i jak jest podłaczony przez kabel RGB compozyt 3 chincz to opcia progresive scan
> jest cały czas aktywna

Tak, choć niekoniecznie. Widać to w opcjach jak ustawisz sobie typ obrazu na MULTISYSTEM

>czy tylko poprzez właczenie w dvd?

???

broda1725

> idarek o 2006-12-19 07:43:49 napisał:
>
> Tak, ale dopiero od 720p, poniżej nie widać takie różnicy, bo niższe tryby
> nie są dostosowane pod typowe telewizory LCD
> Tak, choć niekoniecznie. Widać to w opcjach jak ustawisz sobie typ obrazu na
> MULTISYSTEM
>>czy tylko poprzez właczenie w dvd?
> ???

To ostatnie pytanie to chodziło mi ze na pilocie jest opcja 3D jest to zwiazane z progresiw scan mysle ze do włanczania albo do wyłanczania.

idarek

> broda1725 o 2006-12-19 10:17:20 napisał:
>
>>>czy tylko poprzez właczenie w dvd?
> To ostatnie pytanie to chodziło mi ze na pilocie jest opcja 3D jest to zwiazane
> z progresiw scan mysle ze do włanczania albo do wyłanczania.

nie wiem, nie uzywam, bo te telewizory co mamy działają głównie w oparciu o HD Ready w Prograsive Scan

broda1725

> idarek o 2006-12-20 06:39:25 napisał:
>
>>>>czy tylko poprzez właczenie w dvd?
> nie wiem, nie uzywam, bo te telewizory co mamy działają głównie w oparciu o
> HD Ready w Prograsive Scan

Acha teraz kapuje. Dzieki.

Slocz

Cześć.
Przeczytałem ten wątek i pragnę dodać swoje trzy grosze.
Faktycznie użycie kabli chinch (Y,Pb,Pr) poprawia jakość obrazu
w porównaniu z RGB.
Szczególnie jest to widoczne w czasie wyświetlania Menu.
Przy filmach nie jest to już tak oczywiste.
Sprawdziłem kilka filmów DVD zarówno PAL jak i NTSC.
Według mnie jednak lepiej wyglądają kiedy odtwarzane
są w przeplocie czyli 480i albo 576i.
(proszę zwrócić uwagę na ziarno taśmy filmowej,
w wyższych rozdzielczościach są jakby delikatnie rozmyte,
albo na przykład na logo THX i napisy w NTSC a następnie PAL)
Wkładając film DVD i naciskając PBC na pilocie
możemy sprawdzić czy film jest w NTSC czy PAL
i wybrać odpowiedni tryb przyciskiem TV Mode.
Obraz oceniałem na swoim LCD 32" SONY
z rozdzielczością 1366 × 768.
(może są filmy nagrywane specjalnie w ProgresiveScan
i wtedy lepiej wyglądają w 720p ja takim nie dysponuję)
Co jeszcze trzeba dodać, to nie wiem jak u Was,
ale u mnie w 720p zarówno PAL jak i NTSC trochę
przycina obraz w niektórych filmach DivX – na DVD jest OK.

rutra

> Slocz o 2006-12-26 13:02:34 napisał:
>
> Według mnie jednak lepiej wyglądają kiedy odtwarzane
> są w przeplocie czyli 480i albo 576i.
> (proszę zwrócić uwagę na ziarno taśmy filmowej,
> przycina obraz w niektórych filmach DivX – na DVD jest OK.

Rzeczywiście tak jest, też oglądam filmy przeplocie 576. Obraz w wyższych rozdzielczościach jest troche rozmyty. (Mała ostrość obrazu???) Poza tym obraz 720 dopasowując filmy do pełnego ekranu zwłaszcza 16:9 trochę rozciąga obraz w pionie, nieiwiele, ale na niektórych filmach jak się przyjżycie jest to dość mocne zniekształcenie.

rutra

> Slocz o 2006-12-26 13:02:34 napisał:
>
> Faktycznie użycie kabli chinch (Y,Pb,Pr) poprawia jakość obrazu
> w porównaniu z RGB.
> Szczególnie jest to widoczne w czasie wyświetlania Menu.
> Przy filmach nie jest to już tak oczywiste.
> > przycina obraz w niektórych filmach DivX – na DVD jest OK.

Podłącz wiwe przez euro, albo cinch, a potem przełąćz na (Y,Pb,Pr) w czasie oglądania filmu, różnica uważam, że jest zajebista, zwłaszcza na 576. Aż żal powracać potem na zwykłą telewizje.

broda1725

Ok tak wiec najlepiej odzałowac i kupic ten kabel chinch (Y,Pb,Pr) ale czy warto do starej wiwy hd 138 bez scalera? chociasz jak ma byc lepszy obraz niz na s-video i mozliwosc uzycia progersiwe scan, to chyba warto??

broda1725

> Slocz o 2006-12-26 13:02:34 napisał:
>
> Cześć.
> Przeczytałem ten wątek i pragnę dodać swoje trzy grosze.
> Faktycznie użycie kabli chinch (Y,Pb,Pr) poprawia jakość obrazu
> w porównaniu z RGB.
> Szczególnie jest to widoczne w czasie wyświetlania Menu.
> Przy filmach nie jest to już tak oczywiste.
> Sprawdziłem kilka filmów DVD zarówno PAL jak i NTSC.
> Według mnie jednak lepiej wyglądają kiedy odtwarzane
> są w przeplocie czyli 480i albo 576i.
> (proszę zwrócić uwagę na ziarno taśmy filmowej,
> w wyższych rozdzielczościach są jakby delikatnie rozmyte,
> albo na przykład na logo THX i napisy w NTSC a następnie PAL)
> Wkładając film DVD i naciskając PBC na pilocie
> możemy sprawdzić czy film jest w NTSC czy PAL
> i wybrać odpowiedni tryb przyciskiem TV Mode.
> Obraz oceniałem na swoim LCD 32" SONY
> z rozdzielczością 1366 × 768.
> (może są filmy nagrywane specjalnie w ProgresiveScan
> i wtedy lepiej wyglądają w 720p ja takim nie dysponuję)
> Co jeszcze trzeba dodać, to nie wiem jak u Was,
> ale u mnie w 720p zarówno PAL jak i NTSC trochę
> przycina obraz w niektórych filmach DivX – na DVD jest OK.

I jeszcze jedna sprawa wic jak najlepiej sie ogląda w przeplocie 480i albo 576i to niewarto zmieniac dvd z hd 138 na 128u lub inna ze scalerem bo i tak niema płynnosci obrazu i obraz jest nieostry. Zreszta sam juz niewiemta wiwka co mam jest niezawodna od 1,5 roku idzie jak zyleta a podobno nowe to syf.
Doradzcie cos??

idarek

> broda1725 o 2006-12-18 23:39:02 napisał:
>
> Chłopaki czy na progresive scan obraz jest lepszy( cos za cos ale czym??)

Tak, ale nie chodzi tu głównie o progresive scan ale o wyższą rozdzielczość w jakiej odtwarzacz wyświetla obraz

> i jak jest podłaczony przez kabel RGB compozyt 3 chincz to opcia progresive scan
> jest cały czas aktywna czy tylko poprzez właczenie w dvd?

Jest dostępna do wyboru (w DVD), ale nie kumam oco chodzi ci ze stwierdzeniem "tylko poprzez właczenie w dvd?" chodzi ci o telewizor??? bo jeśli tak, to telewizor nic nie ma do czynienia z tym czy jest progresiv scan czy nie, poprostu identyfikuje obraz dochodzący i pod niego dobiera wszystkie tryby.

broda1725

> ale nie kumam oco chodzi ci ze stwierdzeniem
> "tylko poprzez właczenie w dvd?" chodzi ci o telewizor??? bo jeśli tak, to
> telewizor nic nie ma do czynienia z tym czy jest progresiv scan czy nie,
> poprostu identyfikuje obraz dochodzący i pod niego dobiera wszystkie tryby.

Nie ja mam na dvd pilocie taki przycisk 3D a u was na pilocie w tym miejscu jest TV MODE jak nacisne ten klawisz 3D to na ekranie wyswietla mi ze opcjia progresiwe scan jest niedostepna i dlatego moje pytanie takie bylo bo myslalem ze mozna to wlanczac i wyłanczac jak sie chce. Moze w nowszych juz tego niema ale na moim hd 138 jest.

broda1725

I jeszcze jedna sprawa na niekturych divxach mam na ekranie cienutkie paseczki czarne po bokach nawet po powiekszeniu (zreszta tv i tak powieksza w pionie) ale to chyba zła rozdziałka w kopi filmu. Czy da sie na to poradzic i czy to normalne??

idarek

> broda1725 o 2006-12-27 18:30:28 napisał:
>
> I jeszcze jedna sprawa na niekturych divxach mam na ekranie cienutkie paseczki
> czarne po bokach nawet po powiekszeniu (zreszta tv i tak powieksza w pionie)
> ale to chyba zła rozdziałka w kopi filmu. Czy da sie na to poradzic i czy to
> normalne??

Taki problem, złe skalowanie wyświetlanego obrazu (i występowanie przesunięcia obrazu objawiające się czarnymi pasami po bokach) występowało w wiwach do modelu 238, w modelu 238U i 128 i 128U już nie występuje.

pozdr

broda1725

Czy macie jakies screny obrazu poprzez scaler róznice bez i z ??

idarek

> broda1725 o 2006-12-30 14:28:06 napisał:
>
> Czy macie jakies screny obrazu poprzez scaler róznice bez i z ??

oto porównanie rozdzielczości WIWY

http://idarek.boo.pl/tmp/wiwa_rozdzielczosci.zip

pozdr.

seba_bs

Witam podłączyłem wiwe pzrez ypbpr i nie mam głosu w telewizorze a jak przełączam na euro jest wszystko ok. Prosze mi powiedziec czy musze podłaczyć osobno dzwięk?? Dzieki za odpoweidz

idarek

> seba_bs o 2007-01-13 09:30:08 napisał:
>
> Witam podłączyłem wiwe pzrez ypbpr i nie mam głosu w telewizorze a jak
> przełączam na euro jest wszystko ok. Prosze mi powiedziec czy musze
> podłaczyć osobno dzwięk?? Dzieki za odpoweidz

No raczej, przecież YPbPr to tylko sygnał obrazowy.

Proszę czekać…