KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Bellwood 301 vs. nowsze 8
Jacek_FH

Posiadam Bellwoda 301 kupionego na allegro i zastanawiam się nad zmianą na nowszy model.

Znalazłem różnice między 301A a 301USB:
- wejście USB z możliwością zgrywania nań mp3 z audio
(dla mnie niepotrzebne)
- odtwarzanie GMC i QPEL
(mam więcej filmów w x264 niż w takich xvidach więc przydałoby się ale specjalnie mi nie zależy)

Do mojej 301 jest wgrany najnowszy firmware więc radzi sobie z wszystkimi napisami itp.

Najbardziej do szczęścia brakuje mi chyba odtwarzania płyt nagranych wielosesyjnie (łapie tylko pierwszą sesję) – czy 301A i 301USB to potrafią ?

Na allegro spotkałem się w opisach 301 i 301A z region codem, a dla 301USB z informacją że czyta wszystkie regiony. Jak to jest z różnymi modelami i wersjami firmware ?
Sam nie mam jak sprawdzić z braku DVD o innym regionie.

Czy ktoś wie jakie są różnice między 301 a 301A ?
Znalazłem coś niejasnego o większej pamięci używanej do napisów ale u mnie w 301 nie było dotychczas żadnych problemów.

Jotgie

301 USB nie tylko zgrywa płytki audio do mp3 na USB ale także odtwarza wszystko z np. PENDRIVA czy dodatkowego dysku (minidysku) USB. Poza tym NARESZCIE! idą bardzo dobrze i czysto pliki mp3.

301 od 301A faktycznie różni się tylko pamięcią, ale to nie do napisów lecz do wgrania nowszego, bardziej rozbudowanego softu.

301 USB od Twojego starego 301 (też takiego miałem jeszcze kupionego za 550 zł) różni się też tym, że ma 24 miesięcy gwarancji. :-)
Ja mojego starego BELLA opchnąłem za 130 zł, dołożyłem 103 (219+14 porto = 233,-) i mam nowego z gwarancją, bez ryzyka wymiany firmware (raz mi się nie powiodło i zabuliłem 5 dych + 35,- wysyłka + 14,- odsyłka po naprawie) więc za… raptem 4 złote!.

A co ciekawe mój serwisant stwierdził, że wymiana softu nie powiodła mi się ze względu na uszkodzony chipset (nowy soft wykorzystywał nieużywany dotychczas adres, który był w uszkodzonej części chipsetu!!!)

TANK26

Posiadam 301A od września 2005.
Co do płytek wielosesyjnych, działa to bez problemu.
Mam już ponad rok płyte DVD wielokrotnego nagrywania, kasuje nagrywam, dogrywam znowu kasuje na niej filmy i wszystko działa bez problemu :-)

johny1977

tank26 mam pytanko tez mam model 301a i mam problem bo nie wiem jak zrobić napisy ,żeby były przezroczyste bo sa tak jakby na mglistym tle dzięki za odpowiedź

Chaber

> TANK26 o 2006-12-17 07:54:38 napisał:
>
> Posiadam 301A od września 2005.
> Co do płytek wielosesyjnych, działa to bez problemu.
> Mam już ponad rok płyte DVD wielokrotnego nagrywania, kasuje nagrywam,
> dogrywam znowu kasuje na niej filmy i wszystko działa bez problemu :-)

Ty chyba nie wiesz co to jest plyta wielosesyjna bo mylisz ja z RW.
a co do plyt wielosesyjnych to chyba na kazdym z tych trzech modeli belka bedzie widzial tylko pierwsza sesje
jak sie myle to niech mnie ktos poprawi.

Jotgie

> johny1977 o 2006-12-26 23:48:09 napisał:
>
> tank26 mam pytanko tez mam model 301a i mam problem bo nie wiem jak zrobić
> napisy ,żeby były przezroczyste bo sa tak jakby na mglistym tle dzięki za
> odpowiedź

Na SETUP-ie jest opcja: TŁO NAPISÓW => WŁĄCZ.

I jeszcze pytanko: akurat kupiłem dysk twardy zewnętrzny USB/ETHERNET 320 GB i chcę z niego odtwarzać filmy przez USB. I tu pytanie: Czy jeżeli sformatuję twardziela na NTFS to BELL będzie go widział? Cy musi być FAT? Można jedną partycję sformatować na FAT a drugą na NTFS? Czy BELL będzie widział wiele partycji, czy widzi tylko jedną?

eliks

Tutaj wypowiedź była o serwisie. Mi w starym 301 padł prawdopodobnie laser. Czy to prawda ze nie opłaca mi sie już go oddawać do serwisu?

tomkap1

Ja także kupiłem Bellwooda bo sobie myślałem że pooglądam filmy z pendriva zamaist nagrywać na płytkę CDRW. Ten port jest bardzo wolny i większość filmów będzie się przycinać. Działają tylko te o gorszej jakości.Dysk musi być sformatowany na FAT32. W wielu filmach dzwięk jest rozsynchronizowany z obrazem i to nie tylko u mnie.Czyta wszystki filmy.Zdjęcia niepoprawnie wyświetla (rozciąga i obcina boki). X264 podobnie jak RMVB też zapomnij.

perl

czy nowy soft do Bellwooda 301U (z 12.01.2007) naprawia problem (rozsynchronizowania dźwięku z obrazem) w filmach DVD??

zamierzam kupić odtwarzacz DVD/DivX i zależy mi na odczycie klasycznych płyt DVD,

pozdrawiam,

Proszę czekać…