FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Propozycja, podaj wiek recenzenta 115
rutra

A może jak ktoś opisuje film, albo go komuś poleca, mógłby pisać swój wiek, bo jak czytam, że American Pie 5 jest filmem rewelacyjnym i każdy kinomaniak powinien go obejrzeć to mi się nie dobrze robi, ale kiedy sobie uświadomie fakt, że mogła to napisać osoba mająca 15 lat, odrazu rozumiem, ze jemu się film podobał, mnie w tym wieku też by się podobał. Niestety dla nas kinomaniaków takie pomyłki są czasem stratą czasu. Lubię obejrzeć dobry film, zwłaszcza jak ktoś go poleca, bo wiem, że nie strace czasu na oglądanie, ale trzeba przyznać, że często filmy z polecenia, są do wyłączenia po 10 minutach, co nie znaczy , że film jest zły, ale nie ten wiek i nie ten czas.

No nie wiedziałem, że będzie z tego taka dyskusja i problem, ale żeby było ciekawiej to "dołoże do pieca" , może to zły pomysł, dla tych którzy się boją, że podając swój wiek utracą jakiś autorytet na tej stronie (choć wiek czlowieka dla mnie samego nie ma żadnego znaczenia)

_//anita: Nie chcę przerywać tego off topicu, więc pozwolę sobie edytować Twój post (nie ma to jak wykorzystanie władzy ;) ). Może w wielu przypadkach by to pomogło, bo rzeczywiście w zależności od wieku ma się inny pogląd na pewne sprawy. Niemniej mogłoby także zaszkodzić. Cóż, zapewne gdybyś zobaczył recenzję 13-latka, to pewnie byś jej nawet nie czytał, uważając że nic nie wniesie. Może być jak najbardziej mylne.

Póki co wiele osób podaje swój wiek w opisie (w profilu), do którego masz dostęp z każdego miejsca.
Ps. By nie było wątpliwości… Edycja postu ogranicza się do dodania treści pisanej kursuwą_

[i]Do ANITY: jeśli chodzi o edycje, nie wiedziałem, że ma być kursywą, z tąd mój bład, za co przepraszam, bo rzeczywiscie , czasem to może wiele pozmieniac, wszelkie wskazówki przyjmuje z pokorą. Dzięki wszystkim, za dyskusje (ale te odpowiedzi z uzasadnieniem), argumenty zawsze pozwalaja lepiej zrozumiec problem.[/i]

sciema

Jestem przeciw temu żeby pisać wiek! wogóle sie to nie sprawdzi… Recenzja to jest opinia użytkownika i ma prawo pisać czy mu sie film podobał czy nie. Jedyne co uważam za sluszene to zdjecie recenzji z glownej strony filmu. Zdecydowanie zajmuja one za duzo miejsca!!!

Spinnaker

Mówcie co chcecie, ale ogólnie przy userach powinno się podawać płeć.. bo po nickach nie bardzo można się domyśleć czy aby kogoś się nie obraża zmieniając mu płeć :PP

sciema

Podawnia plci to tez srednio dobry pomysl…

Yasha

Jak się pojawi opcja płeć, to sobie wpiszę: facet

A jak! :-))

A odnośnie recenzentów, to może obwód biustu na zachętę, itd
Będę miała więcej czytelników ;-)

EDIT:
chciałam napisać: będę miał

Wodnica79

> rutra o 2006-12-19 20:30:38 napisał:
>
> ale kiedy sobie
> uświadomie fakt, że mogła to napisać osoba mająca 15 lat, odrazu rozumiem,
> ze jemu się film podobał, mnie w tym wieku też by się podobał.

Po części masz rację – gust kształtuje się z czasem, ale już osoba 15-letnia moiże mieć zły lub dobry gust – nie wszystko tu należy od wieku… Jest jeszcze przynajmniej kilka innych czynników, które wpływają na to, co nam się 'podoba', a co nie. Np. jak film jest zapowiadany jako hit, są tacy, którzy dadzą sie zmanipulowac i choćby nie wiem co, oni beda bronić największego kiczu.

Ronaldinho

> rutra o 2006-12-19 20:30:38 napisał:
>
> A może jak ktoś opisuje film, albo go komuś poleca, mógłby pisać swój
> wiek, bo jak czytam, że American Pie 5 jest filmem rewelacyjnym i każdy
> kinomaniak powinien go obejrzeć to mi się nie dobrze robi, ale kiedy sobie
> uświadomie fakt, że mogła to napisać osoba mająca 15 lat, odrazu rozumiem,
> ze jemu się film podobał, mnie w tym wieku też by się podobał. Niestety dla
> nas kinomaniaków takie pomyłki są czasem stratą czasu. Lubię obejrzeć
> dobry film, zwłaszcza jak ktoś go poleca, bo wiem, że nie strace czasu na
> oglądanie, ale trzeba przyznać, że często filmy z polecenia, są do
> wyłączenia po 10 minutach, co nie znaczy , że film jest zły, ale nie ten
> wiek i nie ten czas.
> No nie wiedziałem, że będzie z tego taka dyskusja i problem, ale żeby było
> ciekawiej to "dołoże do pieca" , może to zły pomysł, dla tych którzy się
> boją, że podając swój wiek utracą jakiś autorytet na tej stronie (choć
> wiek czlowieka dla mnie samego nie ma żadnego znaczenia)
> //anita: Nie chcę przerywać tego off topicu, więc pozwolę sobie edytować
> Twój post (nie ma to jak wykorzystanie władzy ;) ). Może w wielu przypadkach
> by to pomogło, bo rzeczywiście w zależności od wieku ma się inny pogląd
> na pewne sprawy. Niemniej mogłoby także zaszkodzić. Cóż, zapewne gdybyś
> zobaczył recenzję 13-latka, to pewnie byś jej nawet nie czytał, uważając
> że nic nie wniesie. Może być jak najbardziej mylne.
> Póki co wiele osób podaje swój wiek w opisie (w profilu), do którego masz
> dostęp z każdego miejsca.
> Ps. By nie było wątpliwości… Edycja postu ogranicza się do dodania treści
> pisanej kursuwą

A ja jestem za wprowadzeniem wieku i jeszcze nawet płci, dobre urozmaicenie, byłaby to jakaś nowość wśród polskich serwisów. Nie rozumiem sprzeciwu w tej sprawie, wstydzicie się wieku??

Trophy

> Ronaldinho o 2006-12-20 19:26:42 napisał:
>
> A ja jestem za wprowadzeniem wieku i jeszcze nawet płci, dobre urozmaicenie,
> byłaby to jakaś nowość wśród polskich serwisów. Nie rozumiem sprzeciwu w
> tej sprawie, wstydzicie się wieku??

Nikt się nie wstydzi (tak wydaje mi się), tylko w recenzji najważniejsza jest jej treść i to jak ktoś ocenia dany film, a nie wiek. Zaraz pewnie ktoś by zobaczył, że recke napisał jakiś 13-latek i nie zechce mu się czytać. Sam nick powinien wystarczyć, przecież i tak każdy się mniej więcej zna i wie jaki kto ma mniej więcej wiek. Można go napisać w zakładce "O sobie", tylko że zazwyczaj piszą w nich jakieś cytaty czy cuś. :) A co do płci to za tym jestem ZA.

Wodnica79

Dokładnie.
Powtórzę to, co powiedziałam już wczesniej – z gustami róznie bywa. Zdarza się, ze kicz podoba się i komuś, kto dawno przestał być nastolatkiem :/

Yasha

My się chyba nie rozumiemy, albo nie chodzi tutaj o pisanie recenzji, tylko o wyrażanie swojej opinii typu: film wymiata, jest zaje… itd.

Czy w Polsce jest nielegalne napisać chwaląca recenzję do kiepskiego filmu?
Można, o ile ktoś potrafi uzasadnić swoje zdanie.
Nie wystarczy pisać o dobrym filmie, żeby recenzje była automatycznie dobra. I odwrotnie – recenzja do kiepskiego filmu nie musi być kiepska.

Umiejętności przekładania swoich obserwacji na słowa z pewnością mają wiele wspólnego z wiekiem piszącego, ale do czytelnika należy ocena, czy tekst jest sprawnie zredagowany. Wiek nie ma tutaj nic do rzeczy. Nie ocenię lepiej słabego tekstu, tylko dlatego, że podpisze się pod nim Zosia lat 13 ze Skierniewic.
Jak nie umie pisać, niech złamie pióro i zajmie się czymś innym, a jeśli potrafi, to mnie nie interesuje ani jej płeć ani wiek, ani wymiary – to nie serwis randkowy ;-)

Wodnica79

> Yasha o 2006-12-21 12:41:18 napisał:
>

> Czy w Polsce jest nielegalne napisać chwaląca recenzję do kiepskiego filmu?
> Można, o ile ktoś potrafi uzasadnić swoje zdanie.
Nie wiem, czy odpowiadasz na mój post, czy na czyjś inny.

Oczywiście, że można napisać nawet wychwalającą pod niebiosa recenzję do zupełnego dna z odpowiednim uzasadnieniem… Tak zreszta ostatnio robią i tzw. 'siedzący' w temacie, jak wciskają, że coś zupełnie przeciętnego jest hitem (bo np. graja w nim znani (choć nie zawsze świetni) aktorzy)… Po tym względem się więc z Tobą zgadzam.

Po prostu trzeba być świadomym, że istnieją ecenzje subiektywne i obiektywne :-)

Yasha

> marjetka o 2006-12-21 13:04:06 napisał:

> Po prostu trzeba być świadomym, że istnieją ecenzje subiektywne i obiektywne :-)

To naprawdę miłe z Twojej strony, że nas o tym informujesz :-)

Ja od razu powiem, że piszę wyłącznie te obiektywne.

Wodnica79

> Yasha o 2006-12-21 14:09:21 napisał:
>
> To naprawdę miłe z Twojej strony, że nas o tym informujesz :-)

Może nie tyle Was, Towarzyszko, co tych, którzy się ciskają o wychwalające recenzje dennych (wg nich) filmów. "Wasze" recenzje są super :-)

asdasd

Witam,
moim zdaniem – a przyglądam się temu serwisowi już długo – za dużo dzieciaków jest na tym serwisie.
Nie da rady.

Przy poszukiwaniu ciekawego filmu pomijam wszystkie wypowiedzi na temat filmu oraz nie czytam recenzji. Nie ma sensu. Pisane są przez osoby w wieku 15 do 20 lat. Oni żyją innym światem. Nie twierdze że złym ale innym niż np. ja (35 lat).

Jeśli widziałbym że daną wypowiedź czy recencję napisała osoba starsza niż 25 lat to z pewnością bym ją przeczytał. Takie zachowanie nazwałbym ze swojej strony minimalizacją strat czasu. Bo nie mam za dużo czasu. A już kilka razy na początku przejechałem się na kilku wypowiedziach, że film super super super a okazało się że po 10 minutach trzeba było wyłączyć go bo naprawdę nie dało się oglądać.

W sumie szkoda.

Z drugiej strony rozumię. Bo to sprawa jest bardziej ważna dla właściela tego serwisu. Podawanie wieku być może zdegradowało by część aktywnych ale młodych wiekiem użytkowników w oczach innych. Poczuliby się gorsi? Nie wiem. Ale z pewnością dla potencjalnych reklamodawców informacja że większość uzytkowników nie ma jeszcze 20 lat dałaby sygnał że nie warto się tutaj reklamować. A co w związku z tym. z powodowało że właściciel serwisu ponosił by straty.

rutra

> asdasd o 2006-12-22 00:49:58 napisał:
>
> Witam,
> moim zdaniem – a przyglądam się temu serwisowi już długo – za dużo
> dzieciaków jest na tym serwisie.
> Nie da rady.
> Przy poszukiwaniu ciekawego filmu pomijam wszystkie wypowiedzi na temat filmu
> oraz nie czytam recenzji. Nie ma sensu. Pisane są przez osoby w wieku 15 do 20
> lat. Oni żyją innym światem. Nie twierdze że złym ale innym niż np. ja (35
> lat).
> Jeśli widziałbym że daną wypowiedź czy recencję napisała osoba starsza
> niż 25 lat to z pewnością bym ją przeczytał. Takie zachowanie nazwałbym
> ze swojej strony minimalizacją strat czasu. Bo nie mam za dużo czasu. A już
> kilka razy na początku przejechałem się na kilku wypowiedziach, że film
> super super super a okazało się że po 10 minutach trzeba było wyłączyć
> go bo naprawdę nie dało się oglądać.
> W sumie szkoda.
> Z drugiej strony rozumię. Bo to sprawa jest bardziej ważna dla właściela
> tego serwisu. Podawanie wieku być może zdegradowało by część aktywnych
> ale młodych wiekiem użytkowników w oczach innych. Poczuliby się gorsi? Nie
> wiem. Ale z pewnością dla potencjalnych reklamodawców informacja że
> większość uzytkowników nie ma jeszcze 20 lat dałaby sygnał że nie warto
> się tutaj reklamować. A co w związku z tym. z powodowało że właściciel
> serwisu ponosił by straty.

Dzięki

Wodnica79

> asdasd o 2006-12-22 00:49:58 napisał:
>

> Przy poszukiwaniu ciekawego filmu pomijam wszystkie wypowiedzi na temat filmu
> oraz nie czytam recenzji. Nie ma sensu. Pisane są przez osoby w wieku 15 do 20
> lat. Oni żyją innym światem. Nie twierdze że złym ale innym niż np. ja (35
> lat).

> Z drugiej strony rozumię.

Ale Twoja ortografia jest młodsza od Ciebie o jakieś 20 lat :/ Nie miej mi za złe, że wypominam Ci jeden błąd, ale jeśli chcesz zabłysnąć wiekiem i dojrzałością jako widz, to nawet ta strona Twojego posta powinna być dopracowana, bo to po prostu pokazuje Cie w niekorzystnym świetle wobec merytorycznej części Twojej wypowiedzi (a nie chodzi o literówkę, czy brak "ogonka" w literze)

Proszę czekać…