KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

ustawienie najlepszego mozliwego obrazu na swoim tv 7
kubens

witam
posiadam zwykly kilku letni tv soniaka (nie LCD) czytajac wasze forum zastanawiam sie jaki moge miec wplyw na to zeby jakosc obrazu byla jak najlepsza. doszedlem do wniosku ze po pierwsze musze kupic kable chinch (Y,Pb,Pr), bo na nich ponoc jakosc jest najlepsza, no odbra , ale co dalej?? czytam tutaj wiele tematow i rzeczywiscie piszecie jak to zrobic, ale to dla mnie nie jest wystarczajaco jasne, piszecie o progresive scan, jakims scalerze no i o przeplocie 480i albo 576i a ja nie wiem o co chodzi, nie mam zielonego pojecia:) jakna razie bawie sie tylko pocja tv mode:)

prosze o "chlopskie" wytlumaczenie jak ustawic najlepszy obraz i o co chodzi z tymi "profesjonalnymi" slowkami ;) ….

pozdro i dosiego roku:)

Neo10

jak masz kilkuletni normalny tv to raczej mozesz zapomniec o progressive scan i scalerze itp… i najlepsze dla ciebie jest poprostu podlaczenie wiwy kablem euro tyle ze dobrym kable z rgb zakladajac tez ze masz wyjscie w tv rgb jak nie to obojetnie jakim kablem ;D napisz najlepiej model tego starego soniaka ;]

press

Tylko czy aby na pewno masz w swoim tv złącze component? Tylko wtedy podłączysz się trzema kabelkami chinch YPbPr (to nie to samo co trzy chinche w konfiguracji 2xaudio + 1xvideo).

Odpowiedź prosta – jeśli jest component, to z niego skorzystaj, bo lepiej podłączyć się nie da.

Jeśli nie masz componentu, kup tzw. pełny 21-pinowy kabel scart rgb i powinieneś uzyskać optymalny obraz. Zakładam, że nie masz tv hd, więc kwestia skalera Cię nie dotyczy. 480i to inne oznaczenie sposobu wyświetania ntsc, a 576i – pal.

ps. zdaje się, że poprzednik odpowiedział wcześniej :-) ale jak widać wnioski są podobne

kubens

to znaczy jak narazie korzytsam z trzech chinchy w konfiguracji 2xaudio + 1xvideo, ktore dostalem wraz z wiwka bo innego wyjscia nie widze z tego wzgledu, ze moj tv ma 1 wyjscie antenowe, 2xaudio i 2xvideo… chyba ze kupilbym taki kabel euro, ktory z 1 str ma wyjscie euro z 2 str 3chinche albo 1chinch , bo takie widzialem w sklepie i na allegro, ale kwestia czy roznica w obrazie bedzie tak wielka ze jest sens wydawac dwadziescia pare zl??? … chyba ze jest jeszcze zupelnie inne rozwuiazanie, o ktorym nie wiem pozdro

Dziabolek

kubens ty masz najzwyklejszy kompozyt czyli najgorzej jak mozna, ale jezeli twoj TV ni ema euro to te przejsciowki o ktorych mowisz tez nic nie dadza…

press

Kilkuletni Sony nie ma wyjścia euro? To raczej dziwne, ale jeśli tak jest, to niestety nic na lepsze nie zmienisz :-(

Neo10

to ten twój kilkuletni tv musi juz miec jakos tak ponad 8 lat jak niema euro ;D ja mam taki jeden hitachi 14 letni ;D i jak podlaczam doniego wiwe to obraz jest przekrzywiony hehe ;D

idarek

najprościej by było jak byś zrobił zdjęcie tylniej części telewizora i ew. przedniej, jeżeli są tam jakieś wyjścia… i wszystko by się dobrało.

Jak nie masz aparatu to porzycz na chwile od kogos telefon z aparatem, to nie jest takie trudne.

pozdr.

Proszę czekać…