KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

nowy soft do wiwy USB 28
tomekp

pojawił się na stronie wiwa.info.pl nowy soft:
Oprogramowanie do odtwarzacza WIWA HD-128U wersja 210 rev. 11U
(12.01.07r.) – oficjalne rekomendowane

ktoś coś nt. temat – jakie zmiany?

pozdr.

idarek

Najnowsze wersje pojawiły się praktycznie dla wszystkich modeli, i nie tylko 128U.

Różnic… brak.. .może jedynie biterate 320kbps… ale nie pamiętam czy nie było tego też już w poprzednim.

poozdr.

tomekp

> idarek o 2007-01-13 01:50:02 napisał:
>
> Najnowsze wersje pojawiły się praktycznie dla wszystkich modeli, i nie tylko 128U.

Wiem wiem, ale akurat do 128U mnie interesuje.

Obecnie mam w niej ver. 210 z DTS po analogu bez wma,

pozdr

idarek

Eh.. ja akutar nie mam żadnej płytki z DTS wiec jest to dla mnie obce. ;]

tomekp

> idarek o 2007-01-13 11:33:24 napisał:
>
> Eh.. ja akutar nie mam żadnej płytki z DTS wiec jest to dla mnie obce. ;]

Ja miałem w HD 228 zmodyfikowany soft z DTSem po analogu i teraz po zakupie 128U był to dla mnie priorytet.
Ponadto, w dziedzinie KD specem nie jestem jak i wyszukanym audiofilem ale co nie co o dźwięku dookulnym w domu powiedzieć mogę. Wiem że wiwa z DTS em po analogu z aktywnymi głośnikami (posiadam zestaw creativa) nie moze się równać dobrym klockom KD. Ale jedno jest pewne dźwięk jest świetny, dynamika i zakres częstotliwości zadowala mnie w zupełności.
Dodatkowo wg nie DTS w 128U jest lepszy niż w HD 228.
Raptem kilka dni czekałem od dostawcy na zmodyfikowany soft.

pozdr.

idarek

z tego o zauważyłem, ale nie wiem czy to już też nie było… jak się na filmie lub jakimś pliku naciśnie OSD to wyświetla sie menu funkcji i operacji, które są szczególnie przydatne do urządzeń podłączanych na usb.

pozdr.

Pawel

A ktoś może wie co nowy soft zmienia w Wiwie HD 128A?

tomekp

> idarek o 2007-01-14 10:16:31 napisał:
>
> naciśnie OSD to wyświetla sie menu funkcji i
> operacji, które są szczególnie przydatne do urządzeń podłączanych na
> usb.

dzięks tego nie wiedziałem.
pozdr.

kulawosiu

> tomekp o 2007-01-13 10:24:47 napisał:
>
> Wiem wiem, ale akurat do 128U mnie interesuje.
> Obecnie mam w niej ver. 210 z DTS po analogu bez wma,
> pozdr

Witam

Jak udalo ci sie zdobyc soft 210 z DTS po analogu bo mnie tego bardzo brakuje

Czy w tym 210.11u Jest DTS po analogu?

Pozdrawiam

tomekp

> kulawosiu o 2007-01-17 15:27:52 napisał:
>
> Witam
> Jak udalo ci sie zdobyc soft 210 z DTS po analogu bo mnie tego bardzo brakuje
> Czy w tym 210.11u Jest DTS po analogu?
> Pozdrawiam

Kontakt z producentem.
I tyle.

pozdr.

Pawel

Nie chcę zakładać nowego tematu to się podczepię tutaj. Chociaż nie dowiedziałem się co zmienia nowe oprogramowanie w Wiwie 128A postanowiłem zrobić aktualizację. Ale przebiegała ona inaczej niż przy poprzednich wersjach. Tutaj po wejściu do katalogu upgrade na przemian pojawiały się w górnej części napisy bodajże READ i ERASE a potem Wiwa się wyłączyła. Po włączeniu jej z powrotem wszystko jest OK tylko nie wiem czy aktualizacja została zainstalowana. Ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

kulawosiu

U Mnie tak samo sie instalowalo Read Erase ta wersja 210 z 11u i niestety DTS-a po analogu nie dodali buu!

EDIT:
> tomekp o 2007-01-17 19:04:24 napisał:
>
> Kontakt z producentem.
> I tyle.
> pozdr.

Witam
Ponownie mam prosbe do Tomkap jak bys mogl mi przeslac ten soft ver. 210 z DTS-em po analogu bym byl bardzo wdzieczny i bardzo prosil albo wskazał gdzie mozna zassac lub moze ktos inny tez wie moj mail kul@tlen.pl

tomekp

> kulawosiu o 2007-01-18 16:04:39 napisał:
>
> Witam
> Ponownie mam prosbe do Tomkap jak bys mogl mi przeslac ten soft ver. 210 z
> DTS-em po analogu

polecam jednak kontakt z proabitem – który bardzo dobrze wspominam,
odpowiedziano mi na wiele pytań i niejasności, szczegółowo
również co do wyboru konkretnego modelu.

soft dostałem pod warunkiem ze nie bede go redystrybuował i nie chciał bym tego zmieniać.
nie jest to soft oficjalny i nie jest rekomendowany

pozdr

ps. postaram się skontaktować z proabitem i uzykać "pozwolenie" na rozesłanie tego.
ale jednak co z pierwszej ręki to z pierwszej.

kulawosiu

Witam
Szkoda bo Liczylem troche na ciebie no ale mowi sie trudno
znaczy rozumiem.
Pozdrawiam

aro011

POMOCY mam wielki proble pomylilem oprogramowanie zamias do wiwy 128A to wziolem 128u i teraz mi nic nie chodzi nie da sie tego zrobic bez wysylania do firmy bo to kosztuje naprawde duzo 50zł naprawa i 40 przesylka!!:(( a gwaracji mi nie uznaja bo to moja wina!!! da sie to jakos zrobic prosze o kontak jak ktos bedzie wiedzial

AMIGAnTOMEK

> aro011 o 2007-01-19 21:03:45 napisał:
>
> POMOCY mam wielki proble pomylilem oprogramowanie zamias do wiwy 128A to wziolem
> 128u i teraz mi nic nie chodzi nie da sie tego zrobic bez wysylania do firmy bo
> to kosztuje naprawde duzo 50zł naprawa i 40 przesylka!!:(( a gwaracji mi nie
> uznaja bo to moja wina!!! da sie to jakos zrobic prosze o kontak jak ktos
> bedzie wiedzial

Jeśli nie da się wgrać z płyty właściwego oprogramowania pozostaje tylko serwis.

EDIT:
> tomekp o 2007-01-13 10:24:47 napisał:
>
> Wiem wiem, ale akurat do 128U mnie interesuje.
> Obecnie mam w niej ver. 210 z DTS po analogu bez wma,
> pozdr

Qwa znów DTS a bez wma. Lepiej by dodali dts a wywalili wodotryski z menu typu podgląd itp. Znów mam przewalać softy w zależności od tego co chcę oglądać? Ja zostaje przy wma bo zbyt wiele bajek dla dzieci ma taki dźwięk a DTS to rzadkość.

tomekp

> AMIGAnTOMEK o 2007-01-20 06:20:18 napisał:
>
> Qwa znów DTS a bez wma. Lepiej by dodali dts a wywalili wodotryski z menu typu
> podgląd itp. Znów mam przewalać softy w zależności od tego co chcę
> oglądać? Ja zostaje przy wma bo zbyt wiele bajek dla dzieci ma taki dźwięk
> a DTS to rzadkość.

Coż może i tak… ale z drugiej strony jak widze layout menu manty albo korra …
ale co do WMA i jego braku, nigdy nie miałem tak aby nie było dźwięku bo był w WMA. A mam bajek naprawde sporo. (vcd, svcd, xvid, divx, dvd)

pozdr.

Zawodowiec

Przypatrując się waszej dyskusji mam wrażenie, że z moją _Wiwa HD128 _(pierwsza partia na rynku) jest coś nie tak, ponieważ od początku odtwarzała zarówno dźwięk zakodowany w standardzie DTS, jak i WMA niezależnie od kontenera (AVI, DVD, …). Podpiąłem zestaw głośników Creative 5.1 pod wyjścia analogowe, 15letni TV Telefunken po pełnym kablu Euro SCART(21 żył-więc RGB) (w TV głos wyciszam) i wszystko gra.
Płyta DIVx test CD 2.0 wykazała nawet, że Wiwa z softem 210 (poprzednim,, nowego nie testowałem jeszcze choć jest wgrany) potrafi odtwarzać pliki AVI z kilkoma ścieżkami Audio (klawiszem Audio z pilota można wybrać właściwą). Naprawdę mnie zadziwiło dopiero to, jeżeli w kontener AVI są wrzucone napisy, to też je odtwarza – tylko trzeba wykonać trik: przewinąć filmy choćby o sekundę w dowolną stronę. Można nawet wybierać które napisy – jeśli jest ich kilka wersji językowych.
Powiedzcie mi co jest nie tak z moim odtwarzaczem :)

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych (mniej lub bardziej) użytkowników
tomekp

> Zawodowiec o 2007-01-20 22:32:00 napisał:
>
> Przypatrując się waszej dyskusji mam wrażenie, że z moją _Wiwa HD128

128A czy U?

> odtwarzała zarówno dźwięk zakodowany w standardzie [i]DTS_, jak i
mało prawdopodobne jeśli miał by to być DTS po wyjściu analogowym
gdyż tylko Bellwood i wiwa 238U maja flash 2 megowy w którym mieści się wszystko. A reszta"wiw" ma 1 megowy i aby mieć DTS po analogu trzeba wyciąć kilka f-cji.

> Płyta DIVx test CD 2.0 wykazała nawet, że Wiwa z softem 210
> (poprzednim,, nowego nie testowałem jeszcze choć jest wgrany) potrafi
> odtwarzać pliki AVI z kilkoma ścieżkami Audio (klawiszem Audio z
> pilota można wybrać właściwą).
no nic nowego, AC3 w dvix jest 6ściokanałowyi wiwa go "rozumie"

>Naprawdę mnie zadziwiło dopiero to,
> jeżeli w kontener AVI są wrzucone napisy, to też je odtwarza – tylko trzeba
> wykonać trik: przewinąć filmy choćby o sekundę w dowolną stronę. Można
> nawet wybierać które napisy – jeśli jest ich kilka wersji językowych.

no tego akurat nie kumam – to chyba podstawa w tego typu sprzęcie

> Powiedzcie mi co jest nie tak z moim odtwarzaczem :)
nic

Zawodowiec

Będę się trzymał swojej wersji, ponieważ opieram się na faktach.
Na potrzeby testu spreparowałem na DVD+RW z posiadanego filmu DVD (w ramach dozwolonego użytku własnego) film AVI zawierający tylko ścieżkę dźwiękową w standardzie DTS – działa bez zarzutu. Sama płyta DVD również jest odtwarzana bez zarzutu – natomiast "gołym uchem" można wyczuć różnicę pomiędzy ścieżkami: podczas odtwarzania dźwięku ścieżka w DTS jest wyraźnie głośniejsza.

Zauważyłem natomiast istotną poprawę w najnowszej wersji firmware: Wiwa zaczęła rozumieć płyty wielosesyjne DVD+R (sprawdzałem narazie dwusesyjne). Pozdrawiam
tomekp

> Zawodowiec o 2007-01-21 22:43:56 napisał:
>
> Będę się trzymał swojej wersji, ponieważ opieram się na faktach.
> Na potrzeby testu spreparowałem na DVD+RW z posiadanego filmu DVD (w ramach
> dozwolonego użytku własnego) film AVI zawierający tylko ścieżkę
> dźwiękową w standardzie DTS – działa bez zarzutu.

hm ok.
tylko w sumie nie rozumiem po co oglądać film w formacie AVI ze ścieżką DTS.
ale pewnie to tylko dla testu…

ps. a tak w sumie to pewnie najlepiej by było mieć po prostu film DVD ze ścieżkami dd i dts i popstrykać.
ale jeśli taka funkcjonalność była od początku.. to ciekawe.

kulawosiu

A ja nadal nie mam wersji softu z DTS, napisalem do Wiwy i bez echa olali mnie nawet nie odpisali, Moze jednak tomekp zlituje sie i mi przesle?albo ktos inny ktory takowy posiada to bym prosil. kul@tlen.pl

tomekp

> kulawosiu o 2007-01-23 11:39:56 napisał:
>
>Moze jednak tomekp zlituje sie i mi przesle?

:) napisałem do "nich" …
"Oni" czytają to forum… i nie chcę aby było że rozsyłam soft, gdy napisali mi żebym tego nie robił.

Trochę cierpliwości.
Przeważnie odpisują.
pozdr.

kulawosiu

No i minal tydzien i Panowie z Proabit-u nie odpisali na 3 moje maile, maja gdzies klienta a ja zadalem tylko pytanie o DTS.

tomekp

> kulawosiu o 2007-01-26 13:32:20 napisał:
>
>
:-)

micek1968

> tomekp o 2007-01-23 14:55:44 napisał:
>
>>Moze jednak tomekp zlituje sie i mi przesle?
> :) napisałem do "nich" …
> "Oni" czytają to forum… i nie chcę aby było że rozsyłam soft, gdy
> napisali mi żebym tego nie robił.
> Trochę cierpliwości.
> Przeważnie odpisują.
> pozdr.

Skoro czytają to może umieszczą nową wersję softu na stronie (z dopiskiem że to z DTS bez WMA) zamiast odpowiadać na dziesiątki maili…. PLEASE :)

velchinaski

A ja mam taki problem zasałem kumplowi soft do 128U ze strony wiwy i ni cholery nie idzie wgrac tak jak by nie widzial tego ni z cd ni z usb pena :(((( o co chodzi ?

micek1968

Niestety musze się przyznać że DVD jest do dupy… w ciągu minionego roku dvd notorycznie obrywa ode mnie cięgi słowne i fizyczne w postaci ciosów odgórnych (dziwne że jeszcze cokolwiek odtwarza)… w ten sposób dążę do powolnego i nieuniknionego jego unieszkodliwienia co spowoduje zakup nowego odtwarzacza … i tym razem nie będzie to na pewno WIWA ;(
Nie chcę się już bawić w jakieś uprgady softu itp zabawy… tym bardziej że to i tak nic nie pomoże… jak coś jest gówniane to nim zostanie aż do końca… Do szału mnie doprowadza zamykanie się szufladki podczas wyciąganie płyty z napędu, kilkudziesięcio sekundowe bzykanie przy uruchomieniu płyty, zatrzymywanie się filmów i wiele innych niespodzianek… jak to powiedział mój znajomy "gdyby kurwowanie było karalne dostałbym dozywocie"…. :(

mariush19

witam wszystkich uzytkownikow, czy może ktos zna jakies wiesci na temat tego softu DTS po analogu? producent się nie odzywa . a w sieci informacji na ten temat jak na lekarstwo.

Proszę czekać…