KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Korr 2258,Korr 9907,Wiwa 228usb Spostrzezenia 12
keichi

Witam
Chciałbym się podzielić moimi spostrzezeniami dotyczacymi korra 2258,9907 i wiwy 228
Korr 2258:
Ogólnie rzec ujmując jest to sprzęt dobry dla początkujących.Jak się miało np. korra 9907 czy wiwe 228 usb to 2258 jest przy nich jak maluch przy mercedesie.Jedyna rzecz ktora mi się w nim podoba to odtwarzanie plikow Xvid z Gmc.
Jak wiadomo korr 9907 sobie z tym nie radzi za to wiwa 228 usb tak.
Wady
-Wyłącznik sieciowy umieszczony z tyłu obudowy,bardzo niewygodne rozwiązanie szczegolnie gdy sprzet stoi w jakiejs wnece**
-Wyświetlanie napisu OFF na wyświetlaczu w trybie czuwania(tak mnie to wkurzało ze go zakleiłem)*
-Słaba czujka IR w sprzecie trzeba pilota kierować dokładnie na czujke
*
-Napisy to tragedia brak możliwosci regulacji wielkości czcionki,koloru,tła i położenia na ekranie,niektóre formaty są obslugiwane nieprawidłowo.*
-Wybieranie napisów wyłacznie manualne
*
-Ogromnym bugiem ktory odkryłem jest sytuacja w ktorej nie można odtworzyć pliku w ktorym kodek obsługiwany przez korrka nie chce sie odtworzyc z powodu nie pasujacego rozszerzenia.
Np plik zakodowany w MPG,ale majacy rozszerzenie AVI,nie pojdzie.W 9907 czy wiwie nie ma z tym problemu.*
-Jakośc napedu hm dvd czyta bez problemu przy cd wpada w dragania ktore ustepuja po jakims czasie
*
-Wkurza mnie brak trybu losowego, a oglądam sporo clipów i lubie tryb random;).
Korr 9907
Według mnie najlepszy z tych trzech:
Wady to:
-Brak przycisku STOP na przednim panelu, zamiast tego jest AUDIO bezsensu**
-Brak mozliwości manualnego wyboru napisow**
-Nie odtwarza Xvid z Gmc**
-Pozatym jest bez zarzutu czyta wszystko z wyjatkiem powyzej
-Co do menu sie nie czepiam chociaż wiwa 228 ma najładniejsze
-Wkurza mnie automatyczne właczanie OSD ale ztym radzi sobie zmiana softu
Wiwa 228 usb
Sprzet zaskoczył mnie na dwa sposoby
Plusy to:
-Ładne menu**
-Czyta XVid z gmc**
-Możliwośc wyboru automatycznego badz manulanego wybierania napisow**
-Odtwarza filmy o duzej rozdzielczosci**
-Mozna pomijac reklamy w DVD z gazet**
Minusy to dla mnie szok:
Wiwa zle odtwarza pliki w XVID z bitratem 29,97,nastepuje desynchron dzwieku z obrazem
Tego problemu nie ma na korach
Byc może wada zostanie usunieta w nowym firmware ja mam wersje 210 z 10.2006,mam juz najnowszą ale jeszcze nie wgrywalem.
Tak przy okazji ta wada wydaje mi sie wystepuje równiez w Wiwie 128 Usb i w Bellwodzie 301 usb,gdyz korzystaja one z tego samego firmwaru jak mi sie wydaje
Moze macie jakies jeszcze uwagi
Piszcie

yacek__b

Co do uwag ,to właściwie wszystko już powiedziałeś .
Osobiście przekonałem się jaka jest róznica między Korrem 2258 a 9907DX , jezeli jakieś osoby zastanawiają się co kupić ,czy model 2258 i " zaoszczędzić 15 zł mówię stanowaczo – nie warto !!
Korr 9907 DX to zdecydowanie lepiej dopracowany sprzęt i znowu jest dostępny w Proabicie .
Wiwy nie miałem , nie wypowiadam się . :- )

yacek__b

> yacek _b o 2007-01-16 18:56:19 napisał:
>
> Co do uwag ,to właściwie wszystko już powiedziałeś .
> Osobiście przekonałem się jaka jest róznica między Korrem 2258 a 9907DX ,
> jezeli jakieś osoby zastanawiają się co kupić ,czy model 2258 i "
> zaoszczędzić 15 zł mówię stanowaczo – nie warto !!
> Korr 9907 DX to zdecydowanie lepiej dopracowany sprzęt i znowu jest dostępny w
> Proabicie .
> Wiwy nie miałem , nie wypowiadam się . :- )

Dzisiaj kurier przywiózł mi po 2.5 tygodniach Korra 2258 , którym " nacieszyłem " się jakieś 3 tygodnie . Oczywiście padł czytnik .
Takie moje małe bóle :
- już po wypakowaniu trzymając w reku 2258 i zerkając na stojący pod TV 9907 ma się trochę mieszane uczycia , jejku jaka lichota…
- odpaliłem i ch*j mnie jasny strzelił , owszem czyta płytki dvd , ale kompletnie przestał czytać cd-r ( na początku czytał bez problemu ) , ku**a mać . Poprawili zajebiście !!.
Przed wywaleniem przez okno lotem koszący powstrzymała mnie tylko żonka .
Za 2258 dałem 99 zeta ( jakaś promocja ) ,nie wiem czy bujać się z nim do serwisu czy dać sobie spokój , wiekszośc filmów mam na dvd , gwarancji mam jeszcze 20 miesięcy , sam nie wiem . Zreszta obecnie korzystam z 9907 i aż nie chce mi się przesiadać na 2258 ,takie g****o w stosunku do 9907DX . Ech , szkoda gadać ….

Lasica

No to ładnie, mój już 2 tydzien w serwisie leży, a to co napisałeś nie nastraja optymistycznie.

Czy walczyć dalej?? Pewnie że tak! Jak będziemy odpuszczać to i firma będzie się mniej przykładać (chociaż nie wiem czy jeszcze bardziej można zlewać klienta). Wysyłać do bólu, niech płacą za kuriera, nas to nic przecież nie kosztuje.

Nie ważne czy sprzęt kosztował 10, 100, czy 1000zł, po to jest gwarancja żeby zagwarantować sprawne działanie sprzętu.

Pozdrawiam

yacek__b

Lasica – najwidoczniej ja miałem pecha , zadzwiniłem do serwisu , powiedzieli bym wysłał z naklejoną kartką " poza kolejnością , uzgodnione z serwisem " , zobaczę co teraz zrobią .

keichi

Witam
No i mam pecha moj nowy korr 9907 szwankuje z napedem.poprzedni egzemplarz dzialal bez zarzutu.teraz chyba bede musiał reklamować no chyba ze napęd sie rozchodzi.Zastanawiam się też czy '’stara wersja'’ czytała dzwięk w msmpeg4 bo ta jakoś nie chce

PiotrekA

Też miałem to samo
2258 najlepiej czyta u mnie płyty dvd-r (obojętnie czy z divixami czy dvd)
o cd-r można zapomnieć
histora mojej reklamacji kora wygląda następująco:
1. po 3 tygodniach od zakupu reklamacja 2258
2. następna reklamacja po 2 tygodniach od reklamacji nr 1
3. reklamacja trzecia – przysłali mi 3358 (nie wiem, mysleli że jest lepszy?)

na 3358 te same obajwy co na 2258 cd-r nie czyta po 3 tygodniach użytkowania

co do wysyłania Korra do reklamacji to Lasica ma rację: trzeba wysyłać sprzęt do bólu. jeśli produkują takie badziewie i nadal wymieniają czytniki na badziewne to niech ponoszą koszty
jedynie co mnie powstrzymuje przed wysłaniem 3358 do serwisu to dziecko (ogląda bajeczki)
ale niedługo odsyłam
co do naklejenia kartki typu "poza kolejnością uzgodniono serwisem" to skuytkuje jedynie tym że w 2 – 3 dni od wysyłki Korr wraca do domu z wymienionym (nadal badziewnym) czytnikiem
i tak się zastanawiam po co to kupiłem?

pozdrawiam wszystkich, którzy męczą się (tak jak ja) z modelami 2258 i 3358

Lasica

Kupiłeś bo było tanio, tak jak wielu innych(w tym i ja).

Niestety sprawdza się stara zasada, że nie warto kupować ceny. Jak tylko mój wróci to idzie na allegro, widzę że nie ma sensu trzymać tego syfu.

Pozdrawiam

yacek__b

> Lasica o 2007-01-24 11:19:58 napisał:
>
> Kupiłeś bo było tanio, tak jak wielu innych(w tym i ja).
> Niestety sprawdza się stara zasada, że nie warto kupować ceny. Jak tylko mój
> wróci to idzie na allegro, widzę że nie ma sensu trzymać tego syfu.
> Pozdrawiam

A jak pogonisz korra , to co masz na " oku " ? Jaki sprzęt kupisz ?

keichi

Uważam ze najlepsza jest kombinacja dwoch DVD wystarczy mieC tylko rozgałeziacz z blokowaniem sygnału.Stawiam na Wiwe 228 usb oraz Korr 9907 ale raczej z starej produkcji

yacek__b

> keichi o 2007-01-24 18:01:24 napisał:
>
> Uważam ze najlepsza jest kombinacja dwoch DVD wystarczy mieC tylko
> rozgałeziacz z blokowaniem sygnału.Stawiam na Wiwe 228 usb oraz Korr 9907 ale
> raczej z starej produkcji

albo TV z dwoma lub trzema euro ( ja mam trzy ) , więc spoko , filmy na dvd oglądam na panasie s-47 a divxy na korze 9907DX . Jednak wielu nie stać na dwa dvd :-(

Lasica

Jeśli bym kupował to pewnie nowego Bellwooda 301U lub którąś z nowych WIW. Myślałem żeby zaryzykować z mantą, ale mam nasuchałem się od znajomego sporo więc chyba nie będę ryzykował.

Chyba jednak nie kupię nic i naprawię sobie starego Bellwooda 301A za 50zł. Mam ten luxus, że posiadam TV LCD który podłączyłem do kompa – czyli mam najbardziej uniwersalny odtwarzacz jaki mogę mieć :) Potrzebuję jakiegoś odtwarzacza co by raz na jakiś czas wrzucić coś na szybko, jakieś DVD czy DivX – stry Bellwood mi wystarczy :)

Zobaczymy za ile się sprzeda Korr.

Pozdrawiam

Lasica

Wrócił i póki co czytnik działa. Za to przestało działać skalowanie obrazu. Wcześniej ładnie rozciągał mi Divx/DVD na 16:9 tak że wypełniał cały ekran, teraz tego nie robi. Muszę potestować czy sytuacja się powtarza – czy to sporadyczny przypade był.:/

Z DVD z customowymi napisami wcale nie działa, czy wybiorę rozciągnij w pionie, czy w poziomie, czy automatycznie – obraz zawsze pozostaje taki sam :(…wtf? czyżby podmienili soft na jakiś spaprany? Ech…

Pozdrawiam

Proszę czekać…