KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

wybór odtwarzacza DivX 10
piecia30

Mam pytanie: który z odtwarzaczy DivX wyst. na rynku warto kupić? myślę o Bellwood,Manta,Korr bądź Wiwa…
Czekam na sugestie dotyczące poszczególnych modeli…. Zależy mi na tym by odtwarzał jak najwięcej formatów (bezproblemowo), nie miał problemów z nośnikami, był jak najmniej awaryjny,itp.
Pozdrawiam i czekam na info

kland

Odpowiedx jest prosta: bezawaryjnych odtwarzaczy nie ma. Ja osobiście miałem najpierw KORR2258, teraz mam WIWA128U i zarówno jeden jak i drugi ma braki. Ogólnie jestem niezadowolony. Wszystkim tym, którzy nie posiadaja komputera proponuję kupić na allegro kompa za 150zł + monitor za 100zł i wszystkie filmy będą śmigać,aż miło.

Pzdr.

Neo10

ja mam kompa a i tak kupiłem wiwe 128 ;] i uważam że wiwy są najlepszym wyborem z tanich odtwarzaczy tylko trzeba kazdy egzemplarz dokladnie przetestowac przed kupnem ;]

wajs

A ja polecam Ci korra 9907, nie napisałeś, że zależy ci na tym, aby odtwarzacz wczytywał napisy o innej nazwie niż film, jeśli najpierw oglądasz filmy na płytkach …-RW, a później je nagrywasz dla siebie, to ten problem cię nie dotyczy, jeśli nie chcesz wylądować w szpitalu dla nerwowo chorych z powodu nędznego czytania wszelkiej maści płytek, to kup 9907.
To tylko moje skromne zdanie na ten temat, z którym się jedni zgodzą, a inni nie.

piecia30

> wajs o 2007-01-26 21:54:19 napisał:
>
> A ja polecam Ci korra 9907, nie napisałeś, że zależy ci na tym, aby
> odtwarzacz wczytywał napisy o innej nazwie niż film, jeśli najpierw
> oglądasz filmy na płytkach …-RW, a później je nagrywasz dla siebie, to
> ten problem cię nie dotyczy,

nie rozumiem twierdzenia, ktore znalazłem na stronie producenta sprzetu, jak
i twojej informacji ,że wczytywane napisy muszą być o tej samej nazwie co film….
Jak mam to rozumieć? …obydwie nazwy ( film i napisy) muszą miec dokładnie taką samą nazwę ? a co jeśliw naziw napisów jest jeszcze jakies rozszerzenie?
czekam na odpowiedz
pozdro

yacek__b

Jeezu , co tu rozumieć , film i plik z napisami ma mieć taką samą nazwę , np. film Piła 2 , napisy Piła 2 , jaśniej nie można .
O jakim rozszerzeniu mówisz ? TXT , SRT ?

rozek

Ja mam Korra i nie wszystkie filmy mi chodzą z napisami które mają inna nazwe.Np film Piła.xvid.diamond (tak tylko szczeliłem) to napisy musze miec Piła.xvid.diamond.txt mo nie zawsze mi pujdzie,ale to wystarczy zmienic nazwe pliku tekstowego i dac rozseżenie txt i hula

kaeres

Koledze chodzilo co z rozszerzeniami. W koncu tekstowy plik ma rozszerzenie np. txt a filmowy avi.
Otoz odtwarzacz nie bierze rozszerzen pod uwage. Wazne aby nazwa byla ta sama. Piła.avi wiec i Piła.txt.
Ale to jest najwiekszy minuch korra, ze taki cos mu przeszkadza. Mam w biblioteczce z 200filmow, ktore mam wypalone na cdr i chyba by mnie szlag trafil gdy przy wiekszosci (ba, przy 80%) nie mialbym napisow bo sa po prostu w innej nazwie, a nie jestem durniem ktory by przed kazda projekcja zgrywal sobie na HDD ten film i zmienial nazwe napisu i nagrywal spowrotem na jakis nosnik wielokrotnego zapisu z ekonomicznego pkt widzenia rzecz jasna.
Kupilem WIWE bo po prostu lyka wszystkie napisy i ten problem u niej nie wystepuje.
Tak wiec przynajmniej pod tym wzgledem KORR jest u mnie sprzetem przegranym – chyba ze juz cos sie zmienilo ale widze, ze nawet najnowsze sprzety tej firmy choruja na ta przypadlosc.

wajs

kaeres o 2007-02-12 12:21:00 napisał:
>
> …a nie jestem durniem ktory by przed kazda projekcja zgrywal sobie na HDD
> ten film i zmienial nazwe napisu i nagrywal spowrotem na jakis nosnik
> wielokrotnego zapisu z ekonomicznego pkt widzenia rzecz jasna…

Przecież nikt ci nie karze tak robić.
Zawsze po zassaniu filmu z netu najpierw nagrywam go na RW, później w wolnym czasie oglądam na TV i jeśli z filmem jest wszystko ok, to dopiero wtedy nagrywam na eRkę, aby dołączyć go do swojej kolekcji. Po co mi sterta płyt z jakimś szajsem.
A właśnie, jeśli chodzi o odczyt płyt RW na wiwie, to pod tym względem ten odtwarzacz u mnie jest przegrany. I w tym przypadku, to chyba mnie by szlak trafił gdybym miał każdy film nagrywać na płytach jednokrotnego użytku, a podczas oglądania okazałoby się że brakuje jakieś 15 min w samym środku projekcji, lub najpierw miałbym go sprawdzać czy oglądać na kompie.
Niewielu jest takich szczęściarzy jak ty, co im wiwa czyta bezproblemowo wszystkie płyty.

tomxxx

Witam

Mam dylemat między wyborem odtwarzaczy i proszę Was o pomoc. Mam na oku odtwarzacze: WIWA HD-228U, WIWA HD-238U, KORR HYD-9907DX lub MANTA EMPEROR IV. Jeśli macie jakieś inne propozycje w cenie max 300 zł to podawajcie.

Odtwarzacz musi mieć wyjście analogowe 5.1, w miare dobrze odtwarzać filmy DVD oraz DivX (oczywiście żeby się nie zarywały, wyłączały w połowie itp.), dobrze jak by miał szeroką konfiguracje napisów DivX, nie potrzebuje taki badziewi jak USB 1.1 (2.0 to jeszcze spoko), NIE MUSI mieć możliwości wyboru napisów do DivX-ów, byle by np. w filmie "PIŁA CD2.avi" nie czytał napisów "PIŁA CD1.txt" tylko "PIŁA CD2.txt". No to chyba tyle :D Piszcie który odtwarzacz najlepszy lub podawajcie inne propozycje. Pozdrawiam.

kaeres

@wajs
Przed zakupieniem odtwarzacza mialem juz w kolekcji 200filmow sprzed ostatnich 2-3lat zbierania (takie mialem hobby – wsio hiciory) – wsyzstkie na cdr i to w 80% z innymi nazwami napisow niz film.

Proszę czekać…