KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Pytanie dla znających specyfikacje odtwarzaczy WIWA. 3
Robert_W

W odtwarzaczach wiwa niektóre filmy wyświetlają się na TV z czarnymi paskiami po bokach. Może ktoś wie co jest tego przyczyną. Pytam się ponieważ pojawiają mi się te paski równierz przy filmach wmv które przerabiam do avi xvidem. Chciałbym wiedzieć która opcja użyta (bądź nie użyta) podczas kodowania jest za to odpowiedzialna.

rutra

nie wiem czy nie chodzi tu o rozdzielczość obrazu, jak mała to obraz jest właśnie w ten sposób wyświetlany, często tak mam z przypadkowymi krótkimi filmikami ściągniętymi z neta, ale tam zawsze w tych filmikach jest mała rozdzielczość i często wyświetla się przez wiwe mały nawet kwadracik na ekranie , tak sobie to zawsze tłumaczyłem, nie znam sie dokładnie, ale byc moze chodzi o to

Robert_W

Dzięki, o to właśnie chodziło. Zmiana rozdzielczości z 320:240 na 448:336 rozwiązała problem.

Zawodowiec

Dokładnej specyfikacji nie posiadam, natomiast eksperymentalnie stwierdziłem, że Wiwa nie rozciąga obrazu, jeśli grozi to znaczną utratą jakości: albo w postaci pixelizacji(przy prostym powielaniu sąsiednich punktów obrazu, albo w postaci rozmycia – tzw. aliasing (w naszym odtwarzaczu obraz jest powiększany na szczęście przy użyciu rozmywania). Rozdzielczość TV to 720×576 punktów i nic co wymaga ponad 2 krotnego powiększenia nie jest powiększane.

Proszę czekać…