KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

WIWA 128 U a płyty DVD 2
rutra

Ten model nie ma co ukrywać ma poważne problemy z czytaniem płyt DVD, dziś od rana testowałem wszystkie płyty DVD, niestety ma problemy nawet z orginałami, jeśli znajdzie płyte (co rzadko bywa) to i tak się tnie co pare sekund, ale zauważyłem fajną zależność im dłużej film jest wyśietlany tym tych zacięć występuje mniej, jeśli chodzi o płyty DVD nagrywane na kompie to też występuje pewna zależność, film nagrany na początku płyty (od środka) napewno nie pójdzie, drugi i trzeci tnie się troche, a czwarty i piąty idą prawie bez zacięć, bez względu na rodzaj kompresji filmu, czyżby laser nie radził sobie na mniejszej średnicy płyty, dziwne i niezrozumiałe. ale na 15 płytach jest wszystko tak same, czy ktoś miał podobną zależność, co nie zmienia faktu, że producent zapewnia nas, że nasza wiwa czyta wszystkie te płyty i nic innego nie zostaje jeśli ktoś ma taki przypadek jak tylko zareklamowanie sprzętu.

EDIT: aha, i jest jeszcze inna zależność, jak film nie wgra się, a jest z napisami proponuje wgrac napierw napisy (nie brac pod uwage automatyzmu wiwy jesli chodzi o napisy) a potem wczytac film, idzie każdy, gożej jak już w filmie nie ma napisu to nie pomoże juz nic. Przynajmniej w moim modelu tak jest.

pawoj

Witam,

Mam od nieco ponad tygodnia HD128U i problem zacinania sie płyt zaczyna mnie denerwować. Sprawdziłem wszystkie możliwe konfiguracje, różne płytki (TDK, Emtec, Titanum), różne nagrywarki (Plextor, Liteon, Samsung), płyty DVD+R, DVD-RW, różne prędkości nagrywania (od 4x do 8x) i cały czas problem występuje. Jedyne spostrzeżenie, które nasuwa mi się w chwili obecnej, to takie, że płyty nie zacinają się wtedy gdy odtwarzacz jest ZIMNY. To znaczy włączymy go do pracy, ale nie pilotem ze standby, tylko guzikiem power na obudowie. Wówczas przez co najmniej 2-3 godziny płytki działają perfekcyjnie. Czy ktoś to może sprawdzić u siebie? Byłby to problem związany z przegrzewaniem się sprzętu, moim zdaniem umieszczono go w zbyt ciasnej obudowie.

Pozdrawiam, Pawoj.

rutra

to fakt , że po nocy, kiedy odtwarzacz jest wyłączony, pierwsz płyta jest odczytana, ale zaraz już każda nastepna nie (napweno nie 2-3 godziny)

Proszę czekać…