KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wyższa rozdzielczość w filmach ... 9
kito

Witam. Mam pytanko co do filmów w rozdziałce 1280 × ... lub nawet 1920 × ...
Czy takie pliki w .avi idzie odtwarzać na wiwie ? Mam kilka koncertów w hdtv z ac3 5.1 czy wiwa da radę to odtworzyć bez zacięć ?? próbował ktoś ? Bo rozumiem że hdtv skompresowany h264 to o tym można zapomnieć…

Dziabolek

o tym tez zapomnij…

damagemax

Jakby puscil z plyty a nie przez usb to pewnie by zeskalowała poprawnie.

Pawel

> damagemax o 2007-02-06 16:56:39 napisał:
>
> Jakby puscil z plyty a nie przez usb to pewnie by zeskalowała poprawnie.

Ktoś pisał że Wiwa nie czytała mu odcinków seriali w HR HDTV, które mają rozdzielczość 960 × 528 bądź 960 × 544 więc chyba nic z tego.

idarek

Z praktycznych testów, również na telewizorach zwykłych jak i HD, na chwilę obecną żadna wiwa nie obsługuje filmów powyżej 720p.

pozdr.

DanielP

Mnie tez nie obsluguje HR HDTV (960 × 528 , 960 × 544).
Po napisach na pudelku sadzilem ze obsluguje (HDTV skaler 1280 × 720p) !!!
A jak wlacze jakis film HR HDTV, to "wywala" sie do Menu, w dodatku z jakimis krzakami.
Beznadzieja.

Dziabolek

> DanielP o 2007-02-11 11:37:24 napisał:
>
> Mnie tez nie obsluguje HR HDTV (960 × 528 , 960 × 544).
> Po napisach na pudelku sadzilem ze obsluguje (HDTV skaler 1280 × 720p) !!!
> A jak wlacze jakis film HR HDTV, to "wywala" sie do Menu, w dodatku z jakimis krzakami.
> Beznadzieja.

trzeb a sie nauczyc czytac i rozumiec….skaler to skaler

DanielP

Jakbys zapytal kogokolwiek przed zakupem o co chodzi w "HDTV skaler 1280 × 720", to powie, ze chodzi o wyswietlanie filmow DO takiej rozdzielczosci. A to sie niestety okazuje zwykla marketingowa papka – aby złapac klientow, ktorzy przez zakupem nie przewertowali dokladnie calego forum, nie nauczyli sie parametrow technicznych na pamiec :)

Poza tym gdzie jest wyjasnione co to jest ten SKALER ?
Pokaz mi tekst ze strony firmowej WIWY, ktory wyjasnia O CO W NIM CHODZI ?

Ludziom wie wydaje, ze kupuja nowoczesniejsze urzadzenie – a tu… dupa !
Wyswietla dokladnie filmy o takich samych rozdzielczosciach, jak pierwsze odtwarzacze sprzed 3 lat !
Zadne HR HDTV czy 720P na tym nie pojdzie ! I to nalezy wszystkim uswiadomic.

yacek__b

heh , ludzie kupują sprzet za 150 zł i myśla że bedą mieć obraz HD .
Niestety zostaje ci zmniejszyć rozdzielczość filmu np. VirtualDubem

damagemax

>Ludziom wie wydaje, ze kupuja nowoczesniejsze urzadzenie – a tu… dupa !
Nie dupa tylko chiński wynalazek dla ludzi w sumie ..niezasobnych. Z 2 strony malo na rynku jest odtwarzaczy firmowych który ma opcje i mozliwosci podobne do tych tanich azjatyckich zabawek w stylu wiwa, manta, etc.
Osobiscie bałbym sie podłączyc złom za 150 zł do lcd panoramy za 4000zł….. Byle mp3 player lepszej firmy jest do 3 x droższy od wiwy…;/ No ale nie mam tego problemu i uzywam wiwy zgodnie z przeznaczeniem: do 29" crt + jakies posciagane filmy , bron boze HD! (bo po 1. za dlugo sie ssa na 1,5 mbitowym laczu, po 2. sa limity, po 3. od jakosci to jest DVD, po 4. dobrze zrobiony film na 700mb wyglada zwykle lepiej niz nedzny szybki release na 1,5 gb)

Z 2 jednak strony brakuje mi opcji cos ala WIWA DeLux czyli wiwa ale…dobry soft, markowy czytnik bezawaryjny, sporo cache, dobry zasilacz nie powodujacy przebic i zaklucen – i to za 400 zł – tego mi brakuje. Nie smiem myslec o full HD i łączu do otwarzania kodowanych filmow…

Proszę czekać…