KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa HD-228 i czarno-biały obraz przy fps 29,97. Czy to normalne? 5
simon_nasedo

Mam Wiwę HD-228 i niektóre amerykańskie programy mają fps 29,97 i nie wyświetlają się w kolorze. Wiwa jest podłączona do telewizora kablem S-Video. Czy to normalne i wiwa tak ma, że przy takim fps nie wyświetla kolorów?

JanKo

W ustawieniach zmień system TV na "NTSC" lub lepiej "Multisystem". Jeśłi płyty mają informację o sposobie kodowania obrazu odtwarzacz będzie się przełączał automatycznie między PAL a NTSC.

mensir67pl

> JanKo o 2007-02-10 09:07:13 napisał:
>
> W ustawieniach zmień system TV na "NTSC" lub lepiej "Multisystem". Jeśłi
> płyty mają informację o sposobie kodowania obrazu odtwarzacz będzie się
> przełączał automatycznie między PAL a NTSC.

u mnie nic to nie daje :(

problem pozostaje jak u @simon_nasedo

simon_nasedo

U mnie po przełaczeniu na ntsc w ogóle jest obraz czarny nawet w menu. Możliwe, że problemem jest telewizor, który nie obsługuje systemu ntsc?

AMIGAnTOMEK

Możliwe możliwe w końcu jak ustawisz wyjście na NTSC to taki sygnał idzie.

JanKo

Cytat z innego forum:
“Macie telewizory które nie maja systemu NTSC i musicie w ustawieniach odtwarzacza wybrac system PAL, nie moze być auto bo: Filmy które maja 25 FPS (25 klatek na skunde) sa ripowane z filmów DVD w systemie PAL i jezeli w naszym odtwarzaczu mamy ustawione auto to odtworzy nam w systemie PAL i mamy kolorki OK. Jezeli FPS jest 23,976 lub 29,970 to film jest ripowany z tasmy kinowej z filmów NTSC lub HDTV i odtwarzacz przełączy sie w NTSC i mamy brak kolorków lub nawet brak obrazu tylko jakies poprzeczne pasy System NTSC lub PAL zostaje "zapamiętany" do czasu rozpoczęcia odtwarzania kolejnego filmu lub wyłączenia odtwarzacza, wiec dlatego sa sytacje ze mamy czarno białe menu pozniej film uruchamia sie w kolorze i po skonczeniu odtwarzania mamy juz kolorowe menu lub odwrotnie."

Proszę czekać…