KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

WIWA128U - kropki na napisach i tlo napisow 15
DanielP

Wlasnie kupilem odtwarzacz WIWA128U. Na razie dziala, ale…

Napisy, a konkretnie chodzi o znaki W oraz / – sa w kropki !
Bardzo nieladnie to wyglada, nawet z daleka.
Czy to normalne, ze znak W jest pokropkowany ?

Druga sprawa.
Czy mozna ustawic biala czcionke napisow na przyciemnionym-przezroczystym tle ?
Sa chyba wszystkie mozliwe, kretynskie kolory tla (rozowe czy pomaranczowe), ale przezroczystego brak.

Dzieki za pomoc.

yacek__b

Czy masz taki kolor tła jak transparentny ? Jeżeli tak to go ustaw .

DanielP

Nie mam takiego koloru w ustawieniach.
Mam tylko typowe, jak : czarny, niebieski, pomaranczowy, rozowy… itp.

A czy te pokropkowane W to jakas cecha charakterystyczna WIWY ?
Czy to mnie sie trafil jakis dziwny model ?

yacek__b

kurde lukam na test twojej wiwy ( http://twojepc.pl/artykuly.php?id=przeglad_dvd&strona=3 ) i napisy widze bez tła , więc sprawdź dobrze

DanielP

Chyba mnie nie rozumiesz.
Ja CHCE tło, ale takie przyciemnione-przezroczyste.
Takie samo jakie jest na tym obrazku, ale w odtwarzaczach KORR :
http://twojepc.pl/html/przeglad_dvd/029.jpg

I jeszcze jedno pytanie.
Czy WIWA przez EURO daje sygnal RGB ?
Bo zauwazam, ze obraz jest sporo gorszy niz na MANCIE (tym samym kablem).
Mniej ostry, sa odbicia od liter… Tak jakby to szło po zwyklym "kompozycie".

Dziabolek

matko jaki….typ. Ustaw czarne i bedziesz mial takie jakie chcesz, sprawdzaj zanim zadasz durne pytanie

DanielP

A moze ktos mi odpowie o znaku W ?
Czy macie litery W podziurawione ?
Bo ja mam i nie wiem dlaczego.
Tak ma byc ?

I czy zniazdo EURO jest w standarcie RGB czy nie jest ?
Bo obrazowi uzyskiwanemu dzieki niemu daleko do ideału.

Dziabolek

jak ustawisz w opcjach RGB to bedziesz mial RGB jak s-video to s-video. Masz pdtwarzacz w domu wejdz do ustawien i poszukaj…

DanielP

Pewnie ze ustawilem RGB, ale jakosc obrazu mnie nie zadowala.

Kolejna sprawa.
Czemu obraz mam poobcinany z lewej i prawej strony ?
Nie jest pełno-panoramiczny, tylko sam się "rozciaga".
Ja tak nie chce. Chce widziec caly film, a nie rozciagniety.

Oczywiscie sprawdzalem zarowno na PAL jak i na NTSC.
Na PAL, to wogole nie ma 1/3 obrazu.
Na NTSC troche lepiej, ale tez zjada boki.

Sorry, za moze dla was glupie pytania, ale z odtwarzaczem Manty nie mialem takich problemow.
Niestety sie "zajeździł". Postanowilem wiec sprawdzic odtwarzacz konkurencyjny.
I jak na razie srednio mi sie podoba. Juz mi sie tez zdarzylo, ze plyt DVD+RW nie czyta, ktore Manta czytala bez problemu. Dobrze ze mam tydzien na oddanie tego urzadzenia.

rutra

> DanielP o 2007-02-11 00:55:53 napisał:
>

> Czemu obraz mam poobcinany z lewej i prawej strony ?
> Nie jest pełno-panoramiczny, tylko sam się "rozciaga".
> Ja tak nie chce. Chce widziec caly film, a nie rozciagniety.
>

popstrykaj skalerem, zmieniając rozszdzielczość, aż do uzyskania wymaganego przez ciebie obrazu (całości)
Jeśli chodzi o literke W to sprawdzałeś na większej ilości filmów czy tylko na jednym, czasem txt. mają dziwaczne znaki, i może to jest właśnie błąd w pliku txt.

DanielP

Pstrykam pstrykam :)
Ale za kazdym razem, przy kazdym filmie nie chce mi sie pstrykac.
Chcialbym to ustawic na stale.

Jesli wybiore NTSC i obraz LB – to jest tak, jakbym chcial.
Ale za to kiedy mam NTSC, to obraz SmartNavi jest nieładny, powykrzywiany (ale to bym przezył)..
Najgorsze jest jednak to, ze NTSC i tak mi sie samoczynnie przestawia znowu na PAL, a LB przestawia sie na PS, kiedy wloze inny film albo wylacze WIWE.

Co do napisow, to jest tak zawsze.
Znaki W, / oraz takze M, sa takie postrzepione, pokropkowane – po prostu nieładne czcionki.
I tak jest zawsze, na kazdy filmie z napisami. Czy ktos ma podobnie ?

Urządzenie WIWA128U zrobilo na mnie słabe wrażenie.
W porownaniu do Manty Prince, ktora uzywalem 2 lata – to po prostu jakies nieporozumienie.
Niby powinno byc nowoczesniejsze, a jest po prostu niedorobka !

- Nie dzialaja oczywiste zeczy, jak zapisywanie na stale ustawien. Nie mozna ustawic na stale takich parametrow obrazu, jak sie chce. Ja chce widziec caly film w panoramie, to mi sie na siłę włącza PS !!!

- Czcnionka jest fatalna – przy duzej czcionce mam pokropkowane litery, natomiast mala czcionka jest tak nieczytelna, ze wogole nie mozna jej uzywac.

- Jakosc obrazu pozostawia wiele do zyczenia – sa odbicia i nieostrosci. Pomimo uzycia kabla RGB obraz wyglada jak ze zwyklego "compozytu", sa odbicia przy konturach i napisach. Na Mancie obraz byl czysty i ostry jak zyleta, bez zadnych odbic.

- Ta sama plytka wlozona kilka razy – raz sie odczytuje, innym razem nie ! Tak sie dzieje z plytami DVD+R i DVD+RW. Minusow jeszcze nie testowalem, plyt CD rowniez. Kilka razy zdarzylo sie tak, ze po odpaleniu filmu czekalem ponad minute, az on zacznie sie odtwarzac. Na Mancie odtwarzalo sie OD RAZU. Uzywam tylko plyt firmowych, glownie Verbatim DVD+R nagrywanych z predkoscia x8 (mimo ze to plyty 16x, ale wole nagrywac wolniej). Plyty DVD+RW byly nowe, pierwszy raz nagrywane.

- Pewnie wiele jeszcze wad jest w tym odtwarzaczu, ale nie mam ochoty ich odkrywac. Oddaje to badziewie spowrotem do sklepu, niech lezy i cieszy sklepowe polki. Mimo wszystko firma MANTA, rowniez krytykowana, wytwarza sprzet duze lepszej jakosci i przewidywalny (jak cos dziala, to dziala – a nie udaje ze dziala).

Moze komus przydadza sie moje spostrzezenia.

damagemax

Powiedz mi do czego podłaczyłes ten maly tani odtwarzacz? do 49 " plazmy/lcd ze masz postrzepione czcionki?

kaeres

Obrazony klient, ktory nawet nie potrafil uzyskac zwyklego przezroczystgo czarnego tla :D
Kup se kabel COMPOSITE (3 koncowki z chinchami – a chyba nawet jest w zestawie z odtwarzaczem) i w normalnym TV ustaw obraz na 4:3, a w odtwarzaczu ustaw rozdzielczosc 576p w trybie full box. A wyjscie wideo przekornie daj RGB (zamiast kompozytowego – nie pamietam oznaczen, cos a`la YPbPr) i MUSI byc ladnie. A princa 2 do tgo nie porownuj bo to przy WIWIE straszny rzęch.

yacek__b

słuchajcie , może facet ma pecha i trafił na wadliwy model , przecież to duże ryzyko w tej klasie sprzętu , a wiwka nie jest tutaj wyjatkiem .

chyba że faktycznie podłaczył do plazmy czy lcd-eka :-)

DanielP

Podlaczylem do TV 29" 100Hmz.
Kablem EURO RGB, w ustawieniach jest ustawione na RGB.
Kazda czcnionka, ktora ma chociaz troche pochylosci, jest postrzepiona, najlepiej to widac na W (jakby byla podziurawiona jaims szpikulcem, haha). Bardzo mozliwe, ze urzadzenie jest uszkodzone, bo cos takiego widze po raz 1. Dlatego je oddaje.

Pawel

> DanielP o 2007-02-12 11:22:48 napisał:
>
> Podlaczylem do TV 29" 100Hmz.
> Kablem EURO RGB, w ustawieniach jest ustawione na RGB.
> Kazda czcnionka, ktora ma chociaz troche pochylosci, jest postrzepiona,
> najlepiej to widac na W (jakby byla podziurawiona jaims szpikulcem, haha).
> Bardzo mozliwe, ze urzadzenie jest uszkodzone, bo cos takiego widze po raz 1.
> Dlatego je oddaje.

Zapewne wadliwy model. Ja bym wymieniał do skutku ;). W końcu jak kupiłeś go w sklepie blisko miejsca zamieszkania to codziennie możesz wymieniać ;).

Proszę czekać…