KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

WIWA 228 USB - PROBLEM JAK CHOLERA !!! 16
RZEPKA_1906

Witam,
posiadam od 2 miesięcy odtwarzacz Wiwa 228U i niestety pojawia się problem…
Odtwarzacz nie czyta mi wszystkich płyt DVD, dotyczy to zarówno płyt nagrywanych i oryginalnych. Problem polega na tym, że filmy się tną,zacinają – jak na stop klatce. Kolejnym problemem jest również to, że gdy już dany film ruszy to np. w połowie jego oglądania wszystko staje w miejscu a na ekranie telewizora pojawiają się piksele…
Znajomy ma również ten sam odtwarzacz i pobrał oprogramowanie ze strony producenta i niestety dzieje się to samo co u mnie…
POMOCY !!! :)

P.S.
Czy to prawda z tym "pildolnięciem" z boku odtwarzacza??? :)

neomis

witam, kupiłem to gówno i 1 dnia padł napęd dostałem po 3 tygodniach z powrotem i filmy się zacinają tak samo jak u Ciebie. Oddaje jutro na gwaranci z powrotem. zacina się zarówno dvd jak i dvix i xvid. szkoda że napisy.org reklamują coś takiego ja niestety dałem się nabrać.

wcienkowski

Dwa lata męczyłem się z Bellwoodem. Filmy szły albo nie. Zacinanie sie po ok. godzinie odtwarzania to już norma. Serwis coś z tym robił ale nie do końca. W instrukcji jest, że odtwarzać nie powinien stać w pobliżu telewizora !!! To niby gdzie ma stać !!! Kilka dni temu po delikatnym, powtarzam delikatnym oczyszczeniu lasera powiętrzem ze specjalnego pojemnika (" w sprayu") padł zupełnie. Kupię nowy. Proponowano mi w dwóch sklepach WIW-ę ale to prawie BELLWOOD. Nigdy w życiu !!!

balagan23

Wczoraj byłem odnieść awojego Korra do Geanta tam gdzie go kupiłem i były jeszcze 2 osoby które rekalmowały taki sprzęt. Jedna babka była ze swoją Mantą już 6 raz a Geant nie chce jej zwucic kasy a drugiej babce padł po miesiącu. Pisałem już że sprzęty typu Korr, Wiwa i Manta to jest ten sam szajs bo wśrodku siedzi ta sama elektronika i te same szajsowne lasery to mi odpisali że lipna partia się trafiła. Nieprawda. NIE KUPUJCIE TYCH ODTWARZACZY.

kaeres

@balagan
Jak wytlumaczysz moj swietnie dzialajacy model WIWY 238U od ponad 7 miesiecy ?
Jestem wybrancem czy te 5 osob + Ty z kilkuset tysiecy sa pechowcami ?

rutra

> kaeres o 2007-02-21 12:52:03 napisał:
>
> @balagan
> Jak wytlumaczysz moj swietnie dzialajacy model WIWY 238U od ponad 7 miesiecy ?
> Jestem wybrancem czy te 5 osob + Ty z kilkuset tysiecy sa pechowcami ?

no dobra jeśli nas jest tylko piątka z popsutym sprzętem to dlaczego producent nie chce go wymienić na nowy, 5 sztuk przy kilku tysiącach to nic, (albo naprawić)

kaeres

Jak to nie chce ?
Masz gwarancje to wysylaj !

rutra

> kaeres o 2007-02-21 14:57:16 napisał:
>
> Jak to nie chce ?
> Masz gwarancje to wysylaj !

już wysłałem, i ważą się właśnie losy mojego zdania na temat wiwy i serwisu.
-——————- Żeby moja 128U znowu chodziła, jak kiedyś -———————————

balagan23

Jakie 5 osób. Poczytaj sobie forum napisy.org cały czas ludzie piszą o problemach z tymi odtwarzaczami to im obraz przecina, to napisy zle chodza a co to za firma co po 3 reklamacjach nie chce zwrucic pieniedzy. Daja gwarancje na 2 lata a człowiek reklamuje sprzet po 5 razy

kaeres

Wtedy idziesz do UOKiK i zalatwiasz z nim sprawe. On wypisuje pisemko, ty kierujesz je do sklepu w ktorym kupiles odtwarzacz, im zwieracze popuszczaja i oddaja gotoweczke.
Ty dokladasz 2x wiecej i kupujesz DVD LG ktore sa podobno milion razy lepsze ale nie do wszystkiego.

qqryq1970

drogi kolego nie jestes sam mam tak samo jak Ty od ok. 2 m-cy i tnie sie na prawie wszystkich filmach – poprzednio mialem model o klase nizszy bodajze ten, ktory nie "kumał" QPEL i GMC – wydalem go bratu, zamienilem siekierke na kijek – SZAJS ten co teraz mam a nie sprzet.
A teraz pytanie do znawcow tematu
czy to moze byc tylko kwestia "mechaniki" tj. laser etc., czy tylko lezy wina po stronie oprogramowania.???
Zatem co kupic by odtwarzal wszystko ( lub prawie wszystko – nadmienie ze mam ONKYO – ale nie czyta wielu filmow, ponadto napisy sa tak małe ze trzeba sie niezle przysunac pod TV… )

Za wszelkie odp bardzo dziekuje
Pozdrawiam
QQryQ

kaeres

Slyszalem, ze MANCIE jest knif, ktorym ew. sie traci gwarancje.
Mozna podregulowac laser srubokretem/zwiekszyc jego moc.
Nie wiem jak to sie ma w WIWIE ale wiem na 100%, ze tracimy gware bo niestety musimy otworzyc skrzynke.

balagan23

Podkręcenie lasera jest tylko wykorzystaniem rezerwy jego mocy taki zabieg pomaga ale laser szybciej się zużywa i prędzej czy pózniej padnie

rutra

> kaeres o 2007-02-22 13:08:41 napisał:
>
> Slyszalem, ze MANCIE jest knif, ktorym ew. sie traci gwarancje.
> Mozna podregulowac laser srubokretem/zwiekszyc jego moc.
> Nie wiem jak to sie ma w WIWIE ale wiem na 100%, ze tracimy gware bo niestety
> musimy otworzyc skrzynke

nigdzie w gwarancji nie pisze, ze jak zerwiesz plombe to stracisz gwarancje, przynajmniej ja nie znalazłem, a co nie jest zabronione jest dozwolone

kaeres

A plomba jest tylko takim sobie plasterkiem jakby sie kiedys przydal to sobie mozna uzyc ;)
Zycze powodzenia przy reklamowaniu rozplombowanego towaru.
To, ze nie pisze w ksiazkach aby nie skakac z 20 pietra bo sie mozna zabic nie znaczy iz jezeli to teraz powiem to jest to nieprawda.

RZEPKA_1906

> kaeres o 2007-02-21 12:52:03 napisał:
>
> @balagan
> Jak wytlumaczysz moj swietnie dzialajacy model WIWY 238U od ponad 7 miesiecy ?
> Jestem wybrancem czy te 5 osob + Ty z kilkuset tysiecy sa pechowcami ?

Cze,
może Ci bo byłeś pierwszy a my ostatnią piątką :D
a tak serio to już kolejnych 4 moich znajomych ma ten sam problem…więc kto tu ma rację ?he ??

kaeres

Wiec podsumujmy oficjalnie WIWA 228U to niewypal i proabit powinien za to beknac.

Proszę czekać…