KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Markowy odtwarzacz z DIVX/XVID bez blokady regionów? 10
Tapion

Witam, szukam markowego odtwarzacza z DIVX/XVID bez blokady regionów. Mogę wydać nie więcej niż 600zł. Czy mógłby ktoś doradzić jakiś model a przynajmniej firmę? Mam już dosyć tandetnych odtwarzaczy jak Bellwood, Wiwa, Manta, Korr itd. Czciałbym w końcu raz kupić odtwarzacz i nie martwić się, że zaraz znów mi się cos popsuje. Proszę o pomoc!

Lucas_B

Dlaczego bez blokady regionów… Filmy z USA czy taki kaprys? :D

Tapion

Tak, mam płyty DVD z Azji i Stanów. Odtwarzacz może być też bez blokady regionów, ale taki, do którego mogę dostać w necie nieoficjalny soft bez tej blokady.

rado112

polecam pioneer lub yamaha

Lucas_B

Pioneer DV-696 AV
http://www.topmarket.pl/odtwarzacze_dvd/PIONEER_DV_696_AV_K.php
Powinieneś być zadowolony… Tak naprawdę jest tańszy niż na tej stronce… W Rzeszowie widziałem już po 600 zł. Czyta SACD i DVD-Audio, jeśli chcesz też słuchac muzyki. Poza tym ma dużo wyjść więc jest naprawdę ciekawy. Ja mam aktualnie DV-490 i jestem zadowolony… Polecam Pioneery.

Tapion

A jak jest z odtwarzaniem DIVX i XVID? Daje radę?

Lucas_B

Moje DV490 daje rade z wszystkim. Nie ma co prawda polskiego menu (można je wgrać z softem) ale czyta polskie znaki w napisach bez problemu. Poza tym nie wiem czy zwróciłes uwagę, oba te modele o których tu rozmawiamy mają przetwornik obrazu 108 kHz/24 bity, co przy średniej klasy telewizorze daję naprawdę dobrą jakość obrazu (nawet jeśli film jest TS). Jedyny mankament co do napisów jest taki, że jak nagrywasz sobie na kompie piracki film, to muszą być w folderze jedne napisy do jednego filmu. Jak znajdze np. 3 wersje napisów do jednego filmu to nie będzie czytał żadnych… Mimo to polecam Pioneera. Dobry sprzęt, dobra marka, naprawdę warto. Jakby ci coś nie pasowało to przecież możesz przez 5 dni oddać do sklepu.

Tapion

To jak odtwarzasz filmy które są podzielone na 2 lub 3 czesci? :)
No nic chyba sie zdecyduję na tego Pioneera… Dzięki za pomoc.

Edit: Tylko czy napewno Pioneer odtwarza dvd z kazdym regionem?

Lucas_B

Nie wiem jak to jest z regionami… Nie mam zadnego filmu z USA, więc nie miałem nawet okazji spróbować czy działa. A co do filmów 2- i 3-częściowych to nie ma problemu. Tylko musi być 1 napisy do 1 filmu (części) i nazwy plików tekstowych muszą cię zgadzać, np.
"Jakiś Film CD1.avi" + "Jakiś Film CD1.txt"
"Jakiś Film CD2.avi" + "Jakiś Film CD2.txt".
Jeśli tak będzie zapisane to wszystko będzie git (nawet na fabrycznym sofcie).

Lucas_B

Odezwij sie tutaj jak będziesz miał jakiś problem z zakupionym Pioneerem… Chętnie pomogę w miarę możliwości :)

rutra

czy ten piooner ma możliwość regulacji wysokości napisów (góra, dół) akurat to dla mnie ważne, a jeśli nie to jaki odtwarzacz DVD z divixem i czytaniem napisów .txt, ma taką możliwość, może ktoś coś poleci

po męczarniach z badziewiem typu wiwa, chce kupić raz a pożądnie, nie ważne są pieniądze, ale działanie (gdzie te stare kochane wiwy)

Proszę czekać…