KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa 128U -problem z napisami *txt 5
boas43

Witam.Mam mały problem ,a mianowicie gdy odtwarzam film divx lub xivid i są załączone do tego filmu napisy *txt zawsze na początku filmu przez kilka "zdań " na początku każdego wersu pojawiają mi się jakieś znaczki typu {Y : I }
To mniej więcej tak wygląda:
{Y:I}tutaj tekst
{Y:I}tekst
{Y:I}tekst,itd

aż minie kilka pełnych zdań i do końca filmu jest już.Jak włączę nowy film jest tak samo.Może mi coś poradzicie jak to zlikwidować ???

press

Te napisy oznaczają żółtą kursywę (najczęściej stosowana do napisów tytułowych, cytatów itp.), ale taki zapis zadziała tylko w komputerze, w odtwarzaczu stacjonarnym nie, dlatego widać te nawiasy na ekranie. Wystarczy w pliku tekstowym wykasować {Y:I} i po sprawie.

> boas43 o 2007-03-30 11:09:16 napisał:
>
> Witam.Mam mały problem ,a mianowicie gdy odtwarzam film divx lub xivid i są
> załączone do tego filmu napisy *txt zawsze na początku filmu przez kilka
> "zdań " na początku każdego wersu pojawiają mi się jakieś znaczki typu {Y
> : I }
> To mniej więcej tak wygląda:
> {Y:I}tutaj tekst
> {Y:I}tekst
> {Y:I}tekst,itd
> aż minie kilka pełnych zdań i do końca filmu jest już.Jak włączę nowy
> film jest tak samo.Może mi coś poradzicie jak to zlikwidować ???

rutra

czytałem gdzieś, że chyba jakaś manta czyta napisy w kursywie, może

kaeres1

Oczywiscie WIWA rowniez czyta kursywy i pogrubienia ale musza byc odpowiednio te napisy zapisane w pliczku *.txt
Nie bede podawal co dokladnie powinno byc zmienione w znacznikach {} ale wiem, ze jest mozliwosc bo np. Prison Breake mi pieknie wystwietla napisy w kursywie gdy np. kwestie wypowiada ktos kogo nie ma na ekranie (np. rozmowa telefoniczna).

micek1968

> boas43 o 2007-03-30 11:09:16 napisał:
>
> Witam.Mam mały problem ,a mianowicie gdy odtwarzam film divx lub xivid i są
> załączone do tego filmu napisy *txt zawsze na początku filmu przez kilka
> "zdań " na początku każdego wersu pojawiają mi się jakieś znaczki typu {Y
> : I }
> To mniej więcej tak wygląda:
> {Y:I}tutaj tekst
> {Y:I}tekst
> {Y:I}tekst,itd
> aż minie kilka pełnych zdań i do końca filmu jest już.Jak włączę nowy
> film jest tak samo.Może mi coś poradzicie jak to zlikwidować ???

Ludzie co tłumaczą filmy po prostu robią to bardziej pod playery windowsowe które obsługują kolorowe napisy, kursywę itp… Stacjonarne tego nie mają i tak jużjest i będzie… jak wejdziesz sobie na komputerze do tego pliku to zobaczysz że są tam wkomponowane takie znaczki…. jak tego nie chcesz i bardzi Ci przeszkadza to przed nagranie wejdż do pliku TXT i usuń znaki…

rutra

> micek1968 o 2007-04-07 20:04:41 napisał:
>
> Stacjonarne tego nie mają i
> tak jużjest i będzie…

jeśli chodzi o kursywe to tu się mylisz, bo są już odtwarzacze, które to czytają

Proszę czekać…