KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Prosze o pomoc w zakupie Wiwy lub kina LG 9
stelmach

problem jest nastepujący. Chce kupic stacjonarny odtwarzacz DVD. Służyć ma do ogladania filmów divix z mojej kamery cyfrowej oraz mojego zbioru płyt z filmami. Mam dwa typy. Czy zainwestować i kupić LG LH-T255SD (LUB 250), które mają w zestawie głośniki w systemie 5.1, wbudowany tuner radiowy – obecnie w promocji za 499 w MediaMerkt czy zaoszczędzić i wybrać WIWE HD-128 chwalona na forach (w większości postów ). Dlaczego wiwę? ponieważ w tej cenie posiada wyjście z tyłu na 5.1 głośniki a to mnie bardzo interesuje. czy wydać wiecej kaski i mieć markowy produkt i za friko wgrany nowy soft w serwisie czy dać mniej kasy i podłaczyć do WIWY swoje Creativ 5.1?? OTO zadanie dla was: doradcie. Dzieki z góry

Amazon

Niebrzydkie to LG i wybór wydaje się być tudny. Przewagą Wiwy jest czytanie POLSKICH napisów. NIe wiem czy LG to umie??? Jeżeli chodzi o Wiwę robi to bardzo dobrze. Wiwa do tego ma nowy procesor (znajdziesz w innych tematach) i obiecujące widoki na przyszłość (np. czytanie DivX 6.x). Po podłaczeniu głośników creatiwa podejrzewam uzyskasz dźwięk bardzo zadowalający na początek. Jeżeli nie zależy Ci na sueprmaszynie co czyta GMC i Qpel to zastanów się na Wiwą 238B. To już stabilny i dopracowany produkt (5.1 analog chodzi podobno bardzo dobrze, nawet DTS). W Wiwa 128A niestety jest pułapka – w DivX nie chodzi analog 5.1. Ponoć nowy soft ma to zmienić.
Co do LG wszystko masz w jednym, ale jakośc proponowanego dźwieku za te pieniądze moim zdnaniem może być nieciekawa. Te marne głośniczki nie mają za wiele do zaproponowania. Ja mam zestaw pełnowymiarowych kolumn Tonsil (przód 2 × 100W, tyły 2 x25W, central 60W, sub 100W) i jeszcze czuję nidosyt. 160zł, a 500zł to różnica. Ja jestem zwolennikiem odzielnego DVD i Amplitunera kina domowego. Łatwiej coś zmienić, zmodyfikować, ulepszyć. Może potem Apli inny kupić… A co jeżeli LG uszkodzi się? Spora kasa w plecy. Sam musisz zdecydować niestety…

stelmach

to ma byc sprzet na poczatek – wiec zadnego cudo nie wymagam – kumpel ma tego LG i po wgraniu nowego softa polskie znaki chodza jak marzenie. a to LG to juz ma wyglad. bo Wiwa choc praktyczna w sensie swoich mozliwosci wyglada jak maleństwo i wyglada dosc nieciekawie. to ma byc kina do w miare malego pokoju okolo 5×5 m – poza tym planujew najblizszym roku zalozyc rodzinke a przy malenstwie w domu nie bedzie mozliwosci głośnego odtwarzania muzyki. z dawnych czasow :D mam kolekcje okolo 500 czy nawet 600 divixow z czego zdazylem ogladnac moze 100 wiec bedzie co ogladac.

nie wiem czy da mi sie podlaczyc Subwoofer do wiwy poniewaz mam w nim tylko wejscie aux w postaci malego jacka. normalnie porzy podlaczeniu z karty dzwiekowej z komputera dzwiek wchodzil trzema kablami mini jackami do subwoofera z tym ze centralny i subwoofer na 1 kanale. jesli te 5 satelit podlaczyl bym do wiwy bezposrednio to nie ma problemu tylko problem tkwi miedzy wiwa a subwooferem. nie wiem jak to bedzie chodzilo i czy wogole jak puszcze to na kablem chinch (wyjscie z wiwy na subwoofer) a z drugiej mini jack (tu dwa kanaly wchodza stereo) do subwoofera creativ i czy podlaczyc to do osobnego wejcia aux in – bo takie jest czy normalnie tak jakbym podlaczal karte dzwiekowa (w tym przypadku 3 minijacki). no i teraz co powiecie moi drodzy??

szwajcar

Jeżeli zdecydujesz się na zakup kompletnego, zintegrowanego kina, to na Twoim miejscu zwrócił bym uwagę na jedną rzecz.
Czy da się cokolwiek zewnętrznego pod to kino podłączyć.
U wszystkich moich znajomych pierwsze co padało w takich zestawach to laser DVD.
Czasami zestaw za 2 kPLN stawał się bezużyteczny (Sony).
A tak wystarczy dokupić tani odtwarzacz, podłączyć i wracamy do gry.

kmatu

Mój ojciec kupił pół roku temu zestaw LG za podobną cene i jedno co moge powiedzieć to żałuje ma maksa

Coś jest nie tak z laserm, szarpie przy odtwarzaniu nagranych płyt DVD – serwis twierdzi że to wina płyt i umywa ręce.

Napisy są polskie ale bez mozliwości regulacji i muszą mieć nazwę dokładnie jak film

stelmach

uwazam ze nie ma co sie opierac na pojedynczej wypowiedzi ze mojemu tacie lg kiepsko chodzi – bo to napewno inny model itp. ten model jest dopiero co wprowadzony wiec moze nie jest az tak zły jak ten "tatowy". kumpel mi dzis mowil co go ma, że jest zadowolony na okolo 100 filmow nie poszlo mu moze 2. z barwy dzwieku zadowolony. tuner ten niezle sciaga stacje radiowe. jesli chodzi o wyjscia z tylu to co prawda chcialbym zeby to lg mialo wyjscie
SCART (euro) ale przecież istnieja chyba na swiecie przejsciowki kable a taki kabel jest w komlecie zestawu.

bylem dzis w Tesco zapytac kolesia z serwisu na temat tej wiwy hd-128. koles mi powiedzial ze nie ma ma ten odwarzacz wbudowanedo wzmacnicza na glosniki wiec jak niby pociagnie te moje satelity z zestawu creatiwa 5.1? bo subwoofer wiadmo ma wzmacniacz wbudowany. poza tym promocja sie skonczyla i cena z 170 zł podskoczyla bodajze na 210 jak nie wiecej wiec to juz nie jest malo.

na dzien dzisiejszy moim typem jest lg lh-t225 sd

gdybyście mieli jakies doswiadczenia lub pomysly to piszcie

szwajcar

> stelmach o 2006-05-11 14:28:24 napisał:
>
> …jesli chodzi o
> wyjscia z tylu to co prawda chcialbym zeby to lg mialo wyjscie
> SCART (euro) ale przecież istnieja chyba na swiecie przejsciowki kable a taki
> kabel jest w komlecie zestawu.
>
Ja pisałem abyś zwrócił uwagę czy ma wejście i to dźwiękowe. Najlepiej coaxial.

stelmach

5.1Ch, Antenowe AM/FM, Audio-In
Monitor-Out
(przejściówka Moitor-Out → Euro). tyle podane na stronie producenta. patrzylem na nie ale nie pamietam.

ewentualnie zajrzyjcie na strone:
http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0201&categoryId=0201&parentId=02&modelCodeDisplay=LH-T250SC&model=NOTHING#

szwajcar

Ma tylko wejście stereofoniczne :-/. Ja bym poszukał jednak czegoś co ma wejście cyfrowe. Chyba że za dwa lata nie będzie ci zależało, czy wywalisz kino czy wykorzystasz.

Amazon

Jeżeli chodzi o podłaczenie Creative do Wiwa to nie ma problemu. Zestaw sygnałów jest identyczny jak na karcie np. SBLive. Różnica jest w tym, że Creativy mają jacki, a wiwa cinch. Wystarczą 3 proste przejściówki i po sprawie. Creative ma wbudowany wzmacniacz dla suba i 5 satelit. Z Wiwy możesz spokojnie ustawić wyjście analog na 5.1 i nawet głośność z Wiwy sterować. Ja nie widzę problemu, mogę nawet schemat Ci rozrysować.

http://www.allegro.pl/item101194961_przejscie_z_m_jack_gniazdo_na_2xchinch_wtyki_0_2m.html

Proszę czekać…