KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Żywot Wiwy ........ 27
broda1725

Piszcie ile żyły wasze wiwy ile byly razy w naprawie i oczywiscie jakie modele i co o nich sądzicie.

- ja opisze o mojej Wiwa HD 138, zdechla jak pies po 1,5 roku beztroskiego życia.

Neo10

swoją 128 bez u mam juz ponad rok ;] jest mocno katowana i jak na razie dziala idealnie ;]

znajomi maja swoje wiwy nawet niektorzy juz z 5 lat i zadna jeszcze nie padla i nie była w serwisie ;]

broda1725

> Neo10 o 2007-04-25 22:32:22 napisał:
>
> swoją 128 bez u mam juz ponad rok ;] jest mocno katowana i jak na razie dziala
> idealnie ;]
> znajomi maja swoje wiwy nawet niektorzy juz z 5 lat i zadna jeszcze nie padla i
> nie była w serwisie ;]

Podobno ze te z U maja wady zreszta sporo ludzi ma z nia problemow pisze na forum.

boas43

J swoja wiwkę kupiłem w Careffourze 4 miesiące temu i użytkowana jest ona dość często i żadnych problemów nie ma :)))

Neo10

Ja jak kupowałem 128 też sporo ludzi miało z nią problem ;] myśle że te problemy zależą od kupionego modelu ;] jeden podziala 10 lat a inny 10 minut ;] moja wsumie po kupnie tez nie działała ;D ale póżniej zaczeła ;] pare razy wypadla mi plyta z tacki podczas zamykania i trzeba bylo wiwe rozlozyć ;] ale ogólnie uważam że jest to całkiem niezły sprzęt ;]

broda1725

> Neo10 o 2007-04-27 08:52:15 napisał:
>
> Ja jak kupowałem 128 też sporo ludzi miało z nią problem ;] myśle że te
> problemy zależą od kupionego modelu ;] jeden podziala 10 lat a inny 10 minut
> ;] moja wsumie po kupnie tez nie działała ;D ale póżniej zaczeła ;] pare
> razy wypadla mi plyta z tacki podczas zamykania i trzeba bylo wiwe rozlozyć ;]
> ale ogólnie uważam że jest to całkiem niezły sprzęt ;]

A jak długo ja masz?

Neo10

ponad rok ;] z czego codziennie chodzi po 4-5 godzin a w wakacje chodzila po 12 godzin dziennie ;]

broda1725

> Neo10 o 2007-04-27 22:33:29 napisał:
>
> ponad rok ;] z czego codziennie chodzi po 4-5 godzin a w wakacje chodzila po 12
> godzin dziennie ;]

To az taki z ciebie kinoman czy uzywasz jej jeszcze do czego inngo. Moja tez chodzila 1,5 roku ale jak wyjechalem na 1,5 miecha i niechodzila to puzniej tylko ja wlaczylem to padla.

damagemax

moja dziala 7 miesiecy, bez problemów z dyskiem po usb jak i plytami. Czasami zdarzy sie ze zle odswiezy zawartosc plyty. Pozatym ok – jednak jest to wiwa z koncówki listopadowej, czyli tej co byla przyzwoita jakosciowo. Wszystko po listopadzie pada. Cos tajwance spieprzyli :)

Neo10

tzn całe wakacje chodzi non stop jako odtwarzacz mp3 ;] plus troche teledysków i filmów

ogólnie ja mam ten model bez usb który jeszcze był udany bo z tego co slysze póżniejsze modele były padaczkowe w porównaniu ze starymi nie do zajechania ;] znajomy ma jeszcze ten pierwszy model jaki powstal wiwy z wyswietlaczem od góry i nadal działa bez problemu ;))

Pawel

U mnie Wiwa 128A (czyli ten sam model co ma Neo10) pożyła (nie bez problemów) rok. Od kilku dni nie ma filmu i nie ma płyty żeby się nie cieło. Metoda wstrząsowa nic nie pomogła (a próbowałem nie raz). Zapewne oddam do serwisu bo co mi po takim badziewiu, ale na pewno zaczynam rozglądać się za czymś lepszym.

djx

WIWA 238B dziala od 1,5 roku bez zarzutu, czyta 98% filmow, plyt, – dla mnie super, mialem okazje niedawno testowac Pionieera z divixem i w porownaniu z wiwą porazka, polowe mniej opcji i szybkosc dzialania identycznie jak wiwa

maxim

Mam model 228, w marcu minęły 2 lata użytkowania-sprzęt chodzi cały czas bezawaryjnie. Prawie codziennie jak nie mp3 to jakiś film DVD czy mpeg4. Najlepszą opcją jest możliwość słuchania Super Audio CD w DTSie – dźwięk jest niesamowity, że nie wspomnę już o filmach w DD5.1 czy z DTS. Oczywiście odsłuch przez wyjście cyfrowe na porządny wzmacniacz i głośniki. Za te pieniądze wprost REWELACJA!
PORADA dla zdesperowanych użytkowników: spróbować przeczyścić laser wodą destylowaną na patyczku z wacikiem-pomaga w 95%.

Pawel

> maxim o 2007-05-30 10:27:08 napisał:
> laser wodą destylowaną na patyczku z wacikiem-pomaga w 95%.[/i][/u]

Rozumiem że trzeba otwierać obudowę WIWY. Dziękuję bardzo, dopóki jest na gwarancji to będę im wysyłał do serwisu. Jak to nic nie da to na serio wywale to przez okno a w międzyczasie planuje zakup czegoś porządniejszego.

Fish

jak kupilem rodzicom WIWA 238B, moze wlasnie dlatego ze nie ogladali za czesto, ma zwiechy. Przy tej cenie nie placze, wiem ze to Chinszczyzna slabej jakosci ale sie nie przejmuje za bardzo, wazne ze zdjecia z aparatu wyswietla

broda1725

No wlasnie dzis odebralem moja wiwke, naprawa udana (odpukac w niemalowane) awaria – tak jak myslalem padl zasilacz czyli wymiana i wgrali mi nowy soft co mi sie zbytnio nieusmiecha jest dziwny i ma pare opcji wiecej czego nierozumie moze wy mi je wyjasnicie?
- Pierwsza zakladka Ustawienia podstawowe i Typ obrazu, mialem ustawione na super smart a przedtem na auto o co tu biega?
- co u licha oznacza w 1 zakladce (Ust. podstawowe) Eqalizer wł. lub wył. jak wlanczam film to nic sie nie dzieje ale jak wlacze plyte z muza to sie pokazuje EQ.
- Druga sprawa w 3 zakladce (ustawienia dzwieku) jest zakladka Pro Logic po co ona jest i czy ma byc wylaczona skoro mam i tak podlaczone kino przez optyka a tam jest dekoder DTS, DPL II, Dolby D.5.1 itp.
- i w ustawieniach preferencji co to jest smart navi bo mozna z smart navi lub bez o co tu biega bo jest z navi a przedtem mialem bez navi?

Jak ktos wie to niech sie odezwie i podpowie. Dzieki i pozdrowinka.

kaeres1

> broda1725 o 2007-04-24 23:06:27 napisał:
>
> Piszcie ile żyły wasze wiwy ile byly razy w naprawie i oczywiscie jakie modele
> i co o nich sądzicie.
> – ja opisze o mojej Wiwa HD 138, zdechla jak pies po 1,5 roku beztroskiego życia.

To se wymien na nowke sztuke.
Moja zapiernicza do dzisiaj.
Ale dopiero 9 msc.

broda1725

> kaeres1 o 2007-06-02 10:52:35 napisał:
>
> To se wymien na nowke sztuke.
> Moja zapiernicza do dzisiaj.
> Ale dopiero 9 msc.

Czytaj dobrze posty.

darekbroda

Z tego co zdążyłem się zorientować, to najczęściej padają przy Wiwach zasilacze. Mój padł po 1,5 roku użytkowania, ale normalnego bez katowania. Oczywiście model 138 z softem 156.

rutra

> darekbroda o 2007-06-08 20:42:57 napisał:
>
> Z tego co zdążyłem się zorientować, to najczęściej padają przy Wiwach
> zasilacze. Mój padł po 1,5 roku użytkowania, ale normalnego bez katowania.
> Oczywiście model 138 z softem 156.

z normalnych usterek to może zasilacz pada, ale najwięcej narzekań jest na czytnik laseru, który bardzo szwankuje, zwłaszcza w nowych wiwach, ale ten typ tak ma.

twister

Mnie zawsze zastanawia dlaczego ludzie kupują takie coś jak Wiwa, Korr, Manta czy inny podobny shit zamiast dołożyć kilkadziesiąt zeta i kupić porządny odtwarzacz np. Pioneera.

rutra

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś Pionnery nie miały wszystkich funkcji, a wiwa je miała, choćby takie przesuwanie napisów góra, dół, kolor i rozmiar czcionki, mając telewizor panoramiczny przesuwanie napisów jest ważne, nie każdy film jest nagrany w formacie 16:9, a napisy są zawsze na dole, w telewizorze panoramicznym z funkcją zoom, napisy zostają obcięte, myślę, że każdy kupuje to co mu pasuje i na ile go stać

vivalakuba

moja ma już z półtora roku, ciorana jest od pokoju do pokoju… obudowe brat odkrecil i uzywa jej jako podkladki pod mysz… model 128

Perfik

Moja Wiwa 128U zakończyła swój żywot wczoraj. Roztrzaskana własnoręcznie przeze mnie o podłogę, po pół roku ciągłej walki. Szczerze odradzam wszystkim te buble :/

Bloodhi

Ja mam swoją "128" ponad rok i jak na razie działa bez zarzutów, wymieniany był jedynie pilot. Moim zdaniem jak za tą cenę naprawdę dobry sprzęt (warunek-prawidłowe użytkowanie) -polecam.

Pawel

> Bloodhi o 2007-06-28 12:55:41 napisał:
> (warunek-prawidłowe użytkowanie) -polecam.

Warunek to jest dużo farta przy zakupie.
Ja tam zbieram kasę na jakiś lepszy sprzęt niż to badziewie, które już nawet płytek CD z mp3 nie chce czytać.

maxim

Tak się zastanawiam, że gdyby nie te Wiwy, Korry i inne to do dzisiaj Pioneery, Sony i inne Phillipsy kosztowałyby po 1000-1500 zeta a wcale nie lepsze. Kumpel ma właśnie Soniaka z radiem za 1400 jeszcze kupioną i nie odtwarza mu prawie żadnej nieoryginalnej płyty, a do tego w ciągu 2 lat 2 razy musiał czyścić laser. WNIOSEK: Dla każdego coś dobrego (wedle kasy jego ;) , Nie wszystko złoto co się świeci itd itp

broda1725

> maxim o 2007-07-26 21:52:26 napisał:
>
> Tak się zastanawiam, że gdyby nie te Wiwy, Korry i inne to do dzisiaj
> Pioneery, Sony i inne Phillipsy kosztowałyby po 1000-1500 zeta a wcale nie
> lepsze. Kumpel ma właśnie Soniaka z radiem za 1400 jeszcze kupioną i nie
> odtwarza mu prawie żadnej nieoryginalnej płyty, a do tego w ciągu 2 lat 2
> razy musiał czyścić laser. WNIOSEK: Dla każdego coś dobrego (wedle
> kasy jego ;) , Nie wszystko złoto co się świeci itd itp

Masz racje firma to nie wszystko a co do Sony to maja bardzo slabe lasery ale to chba polityka firmy zeby czesto wymieniac lub byly w serwise. ale jesli chodzi o Pioneer to jest godna firma i maja dobre lasery ale slaby i nieudoskonalony soft. Jak stanieja do ok 200 zl. i jakis dobry sofcik to moze wygraj z "noname".

Proszę czekać…