KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa 128U SKALER OBRAZU 3
kland

Chciałem zapytać czy w modelu WIWA 128U jest skaler obrazu czy go nie ma. Jesli jest to jak z niego korzystać- do skalowania obrazu w filmach. Działa on na telewizorach 3:4 czy tych nowoczesnych.
Chciałbym miec możliwość likwidacji czarnych panoramicznych pasów na górze i dole ekranu i rozciągnięcia obrazu na cały ekran TV. W opcjach np. KORR 2258 jest w ustawieniach obrazu funkcja: dopasuj wysokość, natomiast w wiwie takiej nie ma. Gdyby soft WIWY zawierał taką opcje byłoby super. Poprzednio miałem KORRA 2258 i funkcja w/w działała tylko wymieniłem na WIWĘ 128U, bo KORR miał słaby laser, nie czytał wszystkich płyt i często się zawieszał tak,że trzeba go było wysyłać do serwisu.

Proszę o odpowiedź w tej kwestii na forum i na maila: g-dyr@wp.pl

Pzdr.

Neo10

w wiwie są niestety tylko zwyczajne opcje zoom

broda1725

> kland o 2007-04-27 17:16:08 napisał:
>
> Chciałem zapytać czy w modelu WIWA 128U jest skaler obrazu czy go nie ma.
> Jesli jest to jak z niego korzystać- do skalowania obrazu w filmach. Działa on
> na telewizorach 3:4 czy tych nowoczesnych.
> Chciałbym miec możliwość likwidacji czarnych panoramicznych pasów na górze
> i dole ekranu i rozciągnięcia obrazu na cały ekran TV. W opcjach np. KORR
> 2258 jest w ustawieniach obrazu funkcja: dopasuj wysokość, natomiast w wiwie
> takiej nie ma. Gdyby soft WIWY zawierał taką opcje byłoby super. Poprzednio
> miałem KORRA 2258 i funkcja w/w działała tylko wymieniłem na WIWĘ 128U, bo
> KORR miał słaby laser, nie czytał wszystkich płyt i często się zawieszał
> tak,że trzeba go było wysyłać do serwisu.
> Proszę o odpowiedź w tej kwestii na forum i na maila: g-dyr@wp.pl
> Pzdr.

W wiwie 128 U jest scaler kolega ma ten model i jest to w ustawieniach na bank. Jak chcesz namiary do niego zeby ci wszystko wyjasnil to napisz dam ci nr gg.A czy to sie tyczy tv 4:3 to niewiem on ma 16:9 lcd i tam dziala a daje to to ze obcina pasy i podbijia rozdzielczosc filmu na wyższa np.720p lub mniejszą niepamietam czy podbijia na 1080i ale wiem ze najlepiej wyglada obraz na 720p.Lecz w niektórych filmach moze sie obraz zbyt rozciagną.Narka

press

W menu wideo jest opcja wyświetlania w trybie hd 720p, nie miałem niestety okazji przetestować w praktyce.

Proszę czekać…