KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Nowy soft do WIWA HD-128 jest !! 78
korbusd

Witam jakis tydzien temu napisalem do serwisu wiwy w sprawie softu do modelu HD-128 i po tygodniu oczekiwan o dziwo otrzymalem. Do tej pory w moim odtwarzaczu byl soft 080: 0202 ten ktory otzrymalem aktualizuje do wersji 080:0206 po zainstalowaniu wszystko chodzi jeszcze lepiej niz chodzilo a dodatkowo jak podswietla sie jakis plik z filmem to oprocz informacji o czasie kodeku i rozdzielczosci pojawia sie takze male okienko w ktorym odrazu widac film. Soft mozecie pobrac z tego adresu:

http://rapidshare.de/files/20255763/softv206_WIWA_HD-128.rar.html

Jesli ktos nie moze pobrac z rapidshare to tu ma link do sendspace:

http://www.sendspace.com/file/gpw54r

Oprocz pliku z softem zamiescilem tez plik tekstowy jak poprawnie zainstalowac sterowniki.U mnie zainstalowalo sie w ciagu doslownie 20 sekund. Pamietac tylko po zainstalowaniu i wyskoczeniu napisu DONE nie wyjmowac plytki tylko odrazu wylaczyc wiwe POWER i po wlaczeniu wszystko gra.

Slawo10

Możesz umieścić jeszcze w innym miejscu ten plik? Niestety mam dostęp tylko za poważnym "ogniomurkiem" i nie mogę dobrać się do tego pliku – każe mi czekać 36 minut i tak wywala komunikat o firewallu.
ewentualnie na maila jak bym ci podał jakoś
pzdr

korbusd

Ok moj mail korbusd@interia.pl napisz to ci zaraz wysle.

Slawo10

Wielkie dzięki 'korbusd' z drugiego adresu pobrałem, wieczorem się pobawię.
pzdr

Neo10

wrzucilem soft na dopiero powstajaca moja prywatna strone z ktorej bezposrednio bez problemu pobierzecie, link http://www.forumdvd.az.pl/download.php?id=001001003

soft wlaśnie testuje
niedlugo napisze co i jak

jak narazie napewno poprawili dzwiek w divixach ;] dziala juz zamiana 2.0 na 5.1

z opisu aktualizacji wynika jeszcze ze poprawili np:
Nowe oprogramowanie poprawia działanie niektórych już istniejšcych funkcji.
Przede wszystkim została poprawiona
- jako?ć odbioru filmów MPEG4
- modyfikacja kodeków Xvid
- działanie funkcji PRO LOGIC
- czytelno?ć różnych płyt CD / DVD

korbusd

No to widze ze zainteresowanie spore. Sciagac i instalowac. Miejmy nadzieje ze nareszcie zacznie sie lepsza perspektywa dla Wiwy HD-128.

Neo10

dalesze info ;]

jak narazie jest naprawde lepiej ;))

testuje wlasnie rozne filmy kodowane w xvid z ktorymi poprzedni soft sobie srednio radzil tzn jakosc byla mizerna teraz wygladaja juz bardzo dobrze

dzwiek ogolnie jeszcze takze testuje ale takze jest jakby lepszy

z nowosci tzn niejestem pewien czy niebylo w poprzednim sofcie
przy przegladaniu katalogu z filmem po najechaniu na niego obok w malym oknie pojawia sie podglad filmu ;]

ogolnie tez na moje oko szybciej wczytuja sie plyty i jak narazie niemialem z zadna problemu ale testuje dalej ;]

a no i najwazniejszy news jest juz logo wiwy w tle menu ;P hehe ;]


edit:

pierwszy maly minus przynajmniej umnie w divixach itp..
przy ustawieniach na male napisy wlacza sie ciagle niebieskie tlo jakby podswietlenie wsumie tzn normalnie da sie to wyeliminowac poprostu przesowajac o jeden napisy w dol albo w gore i wtedy jest ok ale wystarczy np wziasc glosniej albo w menu i potem znow trzeba przesunac napisy aby zlikwidowac to tlo, nie jest to moze duza wada ale maly minus jest

Piotreeeek

Cześć

Więc zainstalowałem tego nowego upgrade’a. No i problem mam, bo nie wiem czy dobrze to zrobiłem. W instrukcji mego HD-128 napisano, że po instalacji musi wysunąć się tacka z płytą, po czym mogę wyłączyć odtwarzacz. W moim przypadku wyświetliło się "done" ale już tacka się nie wysunęła. Po jakichś 10 min. zrezygnowany wyłączyłem odtwarzacz. Jak do tej pory wszystko jest ok, ale czy mogłem coś zwalić??
Czy coś złego może stać się wiwce po takiej akcji?? A jak było u was?? Czekam na odpowiedzi, bo się martwię czy wszystko będzie ok.

stelmach

powiedzcie mi skad macie to oprogramowanie do wiwy skoro na stronie producenta w dziale oprogramowanie go nie ma?

Piotreeeek

Nie, tak poważnie to kolega skołował skądś…ale nie wiem skąd.

stelmach

kurde no nieee ma!! konkretnie potrze na podstrone
http://www.wiwa.info.pl/index.php?id=oprogramowanie

stelmach

piotreeek – ty juz wgrales ten nowy soft? zadowolony jestes? a powiedz mi czy koleś z Tesco mi wgra gratis soft jak mu na plycie przyniose??

Piotreeeek

Tak wgrałem. Neo10 napisał że dostał je drogą e-mail od producenta. Nie mam pojęcia, jak dotąd u mnie działa, ale nie wiem czego oczekiwać bo dopiero co kupiłem HD-128

Piotreeeek

Raczej nie….wgrywają je tylko w serwisach niestety :( Tak jest w dołączonej instrukcji.

stelmach

no i co zadowolony jestes? bo ja jutro lub we wtorek pojde kupic :D wiec nie wiem czy dobrze robie. mam zamiar to podpiac do mojego zestawu Creativ 5.1 model P580. czyta ci wszystko?

a ty to jak sluchasz przez głośniki z telewizora???

acha – jeszcze jedno – sprawdzales to w sklepie przed zakupem? i gdzie to kupiles?

Piotreeeek

No więc :
*zakupu dokonałem w carrefour – 159;
*sprawdzałem na miejscu
*czyta jak narazie wszystko co popadnie, wkładałem wszyskie płytki jakie miałem w domq.
*słucham przez głośniki od tv, ale planuje podpiąć pod jakieś 5.1, które kupię jak będę na plusie.
*jestem zadowolony, chociaż troszkę się przestraszyłem przy instalacji firmware, ale jak przeczytałem wcześniej nie wysunięcie się kieszeni jest normalne :D

stelmach

Dzięki wodzu !!!

mattin

Panowie najwazniejsze pytanie :

Dodali tak jak zapewniali obsluge 5.1 w divx / xvid ???

Neo10

to nie ja dostalem ten soft tylko autor postu czyli kordusd ja go tylko odrazu sciagnalem zainstalowalem i testowalem i jak narazie jestem zadowolony :)

co do grzania to wiwa 128 w porownaniu ze starymi bardzo malo sie grzeje ;] chodzi od ok 16 a mamy juz 22 ;] i jest letnia

natomiast apropo tego ze niema na stronie wiwy to wezmy np soft do starych odtwarzaczy wiwa soft 156 pojawil sie na forum w styczniu a na stronie wiwy po jakis 2 miesiacach ;]

Piotreeeek

Tak Neo10 masz rację, kordusd zwracam honor. Wiesz co jeśli chodzi o to grzanie to masz rację. Od samego zakupu włączyłem wiwke na stałe i wcale nie jest tak bardzo gorąca, jak np. moje stare wideo thomson. Po części sugerowałem się wypowiedzią innych internautów na forach, ale to przesadzone.

korbusd

Panowie nie wazne kto gdzie i kiedy wazne ze dziala i to calkiem niezle u mnie po instalacji tacka sie nie wysunela i w opisie instalacji nic takiego nie jest napisane.

U mnie to przebiegalo tak:

Wlozylem plytke i wybralem co trzeba Upgrade [enter]

Instalowalo sie okolo 20 sekund i wyskoczyl napis DONE

Nie wyjmowalem plytki tylko od razu wcisnolem POWER

potem uruchomilem WIWE i mam soft 080: 0206 i wszystko dziala jak trzeba.

korbusd

Moze jesli chodzi o tacke to wam sie cos z Manta pomylilo !!!!!!

zkk

nie polecam nowego softu przy włączeniu i wyłączeniu zooma obraz sie jakoś rozciąga na cały ekrani u dołu są zielone pasy. i przy włączaniu filmów czasem z nika tapeta i powraca do menu i jeszcze odrazu filmy w formacie 16:9 są bardziej rozciągnięte jakby byl wlączony zoom możecie mi pomóc ??? :(;(;(;(

stelmach

Chwała Allahowi za nowy soft

Ale jak to mowią: nie chwal dnia przed zachodem słońca – hehe

Miniekk

Drodzy posiadacze Wiwy 128 proszę o rade. Czy już można kupawać ten sprzęt i instalować nowy soft?? Sprzedałem starą 238 z zamiarem kupna 128 ale były (są?) z nią straszne problemy. Proszę o obiektywną i szczerą wypowiedź na ten temat. Brać czy nie (czekać jeszcze na następną wersję softu?).

Pozdrawiam wszystkich

Neo10

mysle ze teraz juz mozna spokojnie kupowac tylko nadal trzeba bardzo uwazac i totalnie wszystko przetestowac w sklepie bo mozna trafic na walniety egzemplarz ;)

a ogolnie bylem w podobnej sytuacji jak ty tylko na szczescie niesprzedalem 238b a 128 czekala sobie odlozona na nowy soft ;] teraz zdajsie 238b mam na sell ;)) ciekawe ile teraz mozna wziasc za 238b ktora ma ok 6 miesiecy ;]

Pawel

> Miniekk o 2006-05-13 09:16:12 napisał:
>
> Drodzy posiadacze Wiwy 128 proszę o rade. Czy już można kupawać ten sprzęt
> i instalować nowy soft?? Sprzedałem starą 238 z zamiarem kupna 128 ale były
> (są?) z nią straszne problemy. Proszę o obiektywną i szczerą wypowiedź na
> ten temat. Brać czy nie (czekać jeszcze na następną wersję softu?).
> Pozdrawiam wszystkich

Tak jak pisze Neo10. Brać ale przetestować czy czyta płyty i ogólnie czy działa jak należy. W zależności od tego co to za sklep może to zrobić w sklepie na miejscu ale jeśli jest możliwość taka żeby wziąć do domu bez podbijania gwarancji to lepiej tak zrobić i na spokojnie przez kilka dni w domu testować. Ja miałem na to dwa tygodnie.

Miniekk

Ale w sklepie można trafić na Wiwy jeszcze ze starym softem (więc mogą być prolemy z odczytem płyek) . Tak mi się wydaje ze nie pozwolą mi na aktualiacje na miejscu. Zrobię tak jak Paweł pisze (sprawdze na miejscu, może zabiore do domu bez podbijania gwarancji) Zresztą towar można oddać w ciągu kilku dni bez podawania przyczyny jeżeli nie nosi śladów użytkowania i ma oryginalne opakowanie.
Dzięki wielkie za dobre rady

Neo10

mysle ze 90% wiw w sklepach ma w tej chwili stary soft
ale apropo dzialania nie chodzi o testowanie nowego softu w sklepie ale czy wogole dziala wiwa czyta rozne cd / dvd itp.. bo glownie ztym sa czesto problemy choc tez bardzo czesto pomaga pozadne wstrasniecie odtwarzacza aby laser sie ustawil i jest wszystko ok ;]

Proszę czekać…