Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Cokolwiek robisz, nie zamykaj oczu - zwiastun horroru Slumber 0

Jedno z pierwszych badań poświęconych zjawisku paraliżu sennego zostało przeprowadzone w 1999 r. i dzieli towarzyszące mu halucynacje na trzy grupy: duszenie, intruz oraz niespotykane doznania cielesne. Zobaczcie polski zwiastun horroru Slumber, w kinach od 10 listopada.

Maggie Q oraz Lucas Bond w filmie Slumber, fot. Nick Wall.

Slumber to przerażający horror z gwiazdą trylogii NiezgodnaMaggie Q – w roli głównej. Partnerują jej Kristen Bush (serial The Following) (Obcy kontra Predator), Sam Troughton, Will Kemp (serial Nastoletnia Maria Stuart), William Hope (serial Tajniacy) oraz Sylvester McCoy (seria Hobbit). Obraz wyreżyserował Jonathan Hopkins, dla którego jest to debiut pełnometrażowy. Slumber opowiada o zjawisku paraliżu sennego.

Jedno z pierwszych badań poświęconych zjawisku paraliżu sennego zostało przeprowadzone w 1999 r. i dzieli towarzyszące mu halucynacje na trzy grupy: duszenie, intruz oraz niespotykane doznania cielesne. W przypadku duszenia wybudzona osoba czuje silny nacisk na klatkę piersiową, który sprawia, iż brakuje oddechu. Według naukowców osoby doświadczające halucynacji z drugiej grupy „czują czyjąś obecność, strach, a także doznają omamów słuchowych i wzrokowych". Te dwa rodzaje halucynacji pojawiają się zwykle jednocześnie. Osoby które tego doświadczają często mają wrażenie wyjścia poza ciało, lewitowania bądź latania po pokoju.

Sam Troughton i Honor Kneafsey w filmie Slumber, fot. Nick Wall.

Zjawisko paraliżu sennego jest rozpowszechnione, najbardziej w kulturach zachodnich, lecz wzmianki o nim pochodzą z całego świata. Jest regularnie opisywany od ponad dwóch tysięcy lat, wszędzie z takimi samymi lub bardzo podobnymi detalami. Opisy różnią się tylko w zależności od religii, czy doświadczeń kulturowych osób, które doświadczyły tego zjawiska.

Chociaż paraliż senny bywa dziedziczny, w rzeczywistości może przytrafić się każdemu. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska zwiększają takie czynniki jak brak, czy zaburzenia snu, jet lag oraz praca zmianowa.

Koszmary, strach, pobudka w środku nocy i poczucie, że człowiek nie jest w stanie się ruszyć. Na klatce piersiowej czuć ciężar, który pozbawia powietrza. Kątem oka dostrzegamy czającą się z boku złowrogą postać… to jednak nie zły sen, lecz najczęstsze symptomy stanu zwanego paraliżem sennym lub porażeniem przysennym.

Kristen Bush i Lucas Bond w filmie Slumber, fot. Nick Wall.

Alice (Maggie Q) jest cenioną specjalistką zajmującą się zaburzeniami snu. O pomoc do niej zwraca się rodzina, która jest nawiedzana przez demona. Paraliżuje on swoje ofiary w czasie snu, stając się ich prawdziwym koszmarem i uwalniając straszną agresję, którą kierują przeciwko sobie.

Alice musi porzucić naukowy racjonalizm, by pomóc nękanej rodzinie i zmierzyć się z własnymi demonami z przeszłości.

Horror Slumber wejdzie na ekrany naszych kin już 10 listopada 2017 roku, na zachętę prezentujemy poniżej polski zwiastun:

Źrodło: Best Film

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…