filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Odmładzanie w technologii CGI nie tylko dla starszych! 0

Twórcy filmu To: Rozdział 2 użyli technologii CGI, aby odmłodzić dziecięcych aktorów.

Mimo całej burzy, która powstała wokół Irlandczyka Martina Scorsese i jego stale powiększającego się budżetu, spowodowanego wykorzystaniem efektu CGI, dzięki któremu gwiazda, Robert De Niro wygląda dużo młodziej w całym filmie, można by pomyśleć, że osiągnęliśmy już szczyt dyskusji na temat starzenia się na ekranie. Jednak twórcy To: Rozdział 2 pokusili się o wykorzystanie technologii de-aging na zupełnie innym szczeblu.

Dyskutując o filmie w jednym z wywiadów reżyser, Andy Muschietti przyznał, że miał ogromny problem z nakręceniem kolejnej części kultowego filmu, z jednej bardzo prostej przyczyny- podczas gdy pierwszy film koncentrował się na postaciach dziecięcych, w kolejnej części, która opiera się na ich dorosłych wersjach, pojawiła się potrzeba ponownego wykorzystania dziecięcych aktorów w niektórych scenach.

Od początku wiedzieliśmy i byliśmy przygotowani na to, że efekty wizualne wymagać będą dużego nakładu pieniężnego, jednak pozwolą na ukrycie zmian, jakie zaszły w młodych aktorach.

powiedział reżyser

O tym czy faktycznie różnice będą niezauważalne i czy efekt CGI się sprawdził będziemy mogli przekonać się już 6 września!

Źrodło: theplaylist

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…