Polska również cenzuruje animacje "Naprzód" 1

Niedawno informowaliśmy, że w kilku krajach Bliskiego Wschodu zakazano projekcji kreskówki Naprzód, powodem były niepokojące sceny zawierające wątki lesbijskie. Okuje się, że i w naszym kraju cenzura nie śpi.

W rodzimej wersji dubbingowej nie usłyszymy wątku LGBT, w Polsce zdecydowano się mocno ograniczyć ten wątek i skorygować niewygodny fragment animacji. Także dialog homoseksualnej pary wychowującej wspólnie dziecko nie zostanie w pełni zaprezentowany w naszych kinach. Co ciekawe użyto zamiast tego wątek wychowywania pasierbicy, który zresztą bardzo szybko jest zakryty kolejnymi dialogami.

Przypomnijmy, że na zakaz projekcji filmu zdecydowano się w takich krajach jak Kuwejt, Katar, Oman, Arabia Saudyjska, a do tego na cenzurę animacji zdecydowano się także w Rosyjskich kinach.

Naprzód opowiada nam historię dwóch nastoletnich braci będących elfami, którzy opuszczają swoją bezpieczną, magiczną krainę i wyruszają na wielką wyprawę. Marzą o przeżyciu wielkiej przygody, a przy okazji chcą sprawdzić, czy na świecie pozostała jeszcze chodź odrobina magii, bowiem w ich świecie została ona zatracona poprzez dostęp do nowoczesnych technologii.

Animacja od 6 marca jest w naszych kinach

Źrodło: sporwkinie.blogspot.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Proszę czekać…