Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Cate Blanchett walczy z feminizmem - zobaczcie pierwszą zapowiedź serialu ''Mrs. America'' 0

Stacja FX opublikowała pierwszą teaserową zapowiedź serialu Mrs. America z Cate Blanchett w roli głównej. Produkcja ta jest limitowaną serią składającą się z 9 odcinków.

Twórcą i autorem scenariusza jest Dahvi Waller. Akcja serialu rozgrywa się w latach 70. i opowiada o drugiej fali amerykańskiego feminizmu. Historię poznamy z perspektywy radykalnej konserwatystki Phyllis Schlafly (w tej roli Cate Blanchett), która była m.in. przeciwniczką dania różnych praw mniejszością seksualnym, walczyła również przeciwko legalizacji aborcji. Założyła także konserwatywną organizację Eagle Forum, która w USA liczy ponad 80 tys. członków.

Poznamy także aktywne feministki takie jak Gloria Steinam (Rose Byrne), Betty Friedan (Tracey Ullman), Shirley Chisholm (Uzo Aduba), Bella Abzug (Margo Martindale) oraz Jill Ruckelshaus (Elizabeth Banks), które walczyły o równe prawa kobiet. Zobaczymy jak najtrudniejsza bitwa kulturowa lat 70. już na zawsze zmieniła krajobraz amerykańskiej polityki.

W pozostałej obsadzie aktorskiej znajdują się także Sarah Paulson, James Marsden, Niecy Nash, John Slattery, Ari Graynor, Melanie Lynskey, Jeanne Tripplehorn i Kayli Carter.

Premiera serialu 15 kwietnia br. na FX i platformie Hulu. Wtedy to zadebiutują trzy pierwsze epizody. Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień.

Źrodło: comingsoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

PolepioneKadry

Eeee… i rozumiem, że kolejny original od Hulu tak? No jak tak ma ta platforma startować, to ja jestem za. Cate chyba jeszcze nie grała w serialopodobym czymkolwiek nie? Genialna aktorka, piękna kobieta – obejrzę z pewnością…

Proszę czekać…