Konrad Niewolski rozpoczął zdjęcia do "Asymetrii" - twierdzi, że epidemia to bzdura 0

Jak się okazuje nie wszyscy poważnie podchodzą do epidemii panującej na świecie. Reżyser Konrad Niewolski postanowił rozpocząć zdjęcia do filmu Asymetrii, kontynuacji popularnej Symetrii. Twierdząć, że to co teraz się dzieje to "bzdury i panika".

Poniżej oświadczenie napisane przez reżysera:

KORONAPANIKA przypomina mi akcję z lat 30-ych, gdy pierwszy raz przekonano się na skale masową jakim naiwnymi baranami są ludzie. "30 października 1938 roku słuchowisko radiowe zrealizowane według książki Herberta George’a Wellsa pt. "Wojna światów" siało panikę wśród milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Ludzie uciekali z domów w popłochu. Kilka osób zmarło na atak serca. Strach, przerażenie i masowa panika – taki był efekt słuchowiska "Wojna światów" zrealizowanego przez Orsona Wellesa. "Na czerwonej planecie zaobserwowano dziwne wybuchy. Wkrótce niezidentyfikowany obiekt latający uderzył w jedną z farm w stanie New Jersey. Na miejsce wysłani zostali reporterzy rozgłośni CBS, którzy na żywo relacjonowali całe zajście. Sytuacja z minuty na minutę stawała się groźniejsza". Lektor w niezwykle sugestywny sposób przedstawiał nowe fakty, dotyczące przybycia istot pozaziemskich na naszą planetę. Mówił o Marsjanach, którzy postanowili w brutalny sposób zaatakować Ziemian. "W stanie New Jersey wprowadzono stan wyjątkowy. W pierwszych starciach z pozaziemskimi istotami zginęło kilkadziesiąt osób. Wkrótce bezwzględne potwory zaatakowały Nowy Jork…" – te dramatyczne komunikaty nadawała rozgłośnia CBS. Ludzie wpadli w panikę, szczególnie ci, którzy włączyli radioodbiorniki już w trakcie trwania słuchowiska i uznali całą historię za prawdziwą. Radiową wersję "Wojny światów" zrealizował Orson Welles. Forma, jaką zastosował w audycji, była tak realistyczna, że miliony Amerykanów uwierzyło w najazd Marsjan. Przerażeni ludzie dzwonili do rozgłośni z pytaniami, co mają robić. Policja odnotowała przypadki załamań nerwowych. Wiele osób sądziło, że nastąpił koniec świata. Zniszczenia spowodowane paniką sięgały w skali kraju kilkuset tysięcy dolarów …tyle w temacie – napisał na facebooku Konrad Niewolski.

Odpowiedź reżysera na pytania:

facebook

Dodajmy, że pierwszy klaps na planie padł 23 marca. W obsadzie znajdują się m.in. Mikołaj Roznerski, Paulina Szostak, Jan Frycz, Danuta Stenka, Piotr Fronczewski, Marek Molak, raper Popek oraz Joanna Majstrak.

Źrodło: facebook

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

PolepioneKadry

Wow, powinien zmienić swojego dostawcę. To raz i tutaj kończę dyskusję na temat tego Pana. Natomiast rozumiem, że na planie zjawili się Jan Frycz i Danuta Stenka, tak? Choć niekoniecznie w sumie. No kochani…. ja naprawdę nie wiem jak komentować tą informację. Nawet jeżeli nie było ich na planie, to powinni od razu wrzucić do sieci swoje zdanie – na planie się nie pojawiam, Konrad miał zanieczyszczone narkotyki, proszę mu wybaczyć… Z drugiej strony odpowiadanie i reakcja na słowa jakiegoś barana też nie są dobre…. Naprawdę nie wiem jak powinna wyglądać jakaś kontrreakcja i czy powinna mieć miejsce – bo przecież nikt z wariatem w kaftanie nie dyskutuje

Proszę czekać…