Miss Kicki po długich latach pobytu i pracy za granicą, w końcu wraca do rodzinnego domu w Szwecji. Opuszczając kraj zostawiła swojego małego synka, który teraz ma 16 lat i wychowuje go babcia. Matka nie potrafi złapać nici porozumienia z synem, dlatego zaprasza go na wakacje do Tajwanu. Ta wyprawa ma jednak ukryty cel. A mianowicie wizytę w Taipei, gdzie mieszka Pan Chang, biznesman, z którym Kicki przeżywa internetowy romans… Kiedy Victor odkrywa prawdziwy cel ich podróży Kicki będzie musiała udowodnić synowi i sobie, że potrafi być matką, za którą tak bardzo tęsknił.

Aktorzy

LUDWIG PALMELL

Urodził się 1991r w Gothenburgu, w Szwecji. Grał małe role w szwedzkich serialach ”Upp till Kamp” oraz”Den som Viskar”. Miss Kicki to jego pełnometrażowy aktorski debiut.

HUANG-HE RIVER

Urodzony w 1989 r. Zdobył nagrodę Golden Bell Awards dla najlepszego aktora (Tajwański odpowiednik nagród Emmy ) za debiut w serialu telewizyjnym “Dangerous Mind”. W „Miss Kicki” Huang zagrał nastolatka przytłoczonego presją egzaminu wstępnego do Szkoły Średniej i reformą edukacji na Tajwanie. Przekonał do siebie widzów nieśmiałym acz wymownym temperamentem oraz aktorskimi umiejętnościami. „Miss Kicki” to jego pełnometrażowy aktorski debiut.

Komentarz reżysera

Po raz pierwszy poznałem Pernillę August, kiedy byłem w szkole filmowej. Zachwyciła mnie jej osoba. Znając ją z ciężkich dramatów, jako muzę Bergmana i mamę Luke’a Skywalkera, nie oczekiwałem, że na co dzień ma tak błyskotliwą, czarującą i ciepłą osobowość. Taką chciałem ją zobaczyć w filmie i zdecydowałem się napisać dla niej historię. Obiecałem sobie, że zagra pierwszoplanową rolę w moim fabularnym debiucie.

Jako pół-Chińczyk, który dorastał na Tajwanie czerpię inspirację z dziecięcych wspomnień. Zapamiętane miejsca, obrazy, zapachy i dźwięki pobudzają moją kreatywność, nawet, jeśli tworzę typowo szwedzki film. Tym razem sprawdzony schemat zawiódł. Ciężko było osadzić historię w szwedzkich realiach. Zacząłem myśleć, co się stanie, jeśli przeniosę ją na Tajwan i połączę moje dwa ulubione style: szwedzki realizm i azjatycką poetykę.

Połączenie okazało się właściwe i historia idealnie wpisała się w miejsce. Zanim opowiedziałem Pernilli o moim pomyśle, użyłem emocjonalnego szantażu. Chciałem by zdała sobie sprawę z tego, że jeśli nie zagra w moim filmie, nie zrobię go. Nikt inny nie mógłby zagrać tej roli. Pomimo tego, że był to mój debiut, musiała wiedzieć, że odmowa nie wchodzi w grę. Nie wiem, czy to z tego powodu polubiła tę rolę, ale bardzo się zaangażowała i świetnie nam się razem pracowało. Nie przerażała nas ilość dubli. Ich celem nie było szlifowanie dialogów ani warsztatu aktorskiego. Chodziło o odkrywanie i wydobywanie tego, co najlepsze dla roli i danego ujęcia. W taki sam sposób pracowaliśmy z resztą obsady. To dało filmowi lekkość, z której jestem dumny.

Kiedy zaczęliśmy kręcić nurtował mnie temat zderzenia kultur, szybko jednak straciłem nim zainteresowanie. Może zabiegi te mogłyby wzbogacić film o kilka zabawnych scen, ale szybko odkryłem, że oddalają od siebie bohaterów i tworzą pomiędzy nimi przepaść. Podobieństwa pomiędzy aktorami stały się coraz bardziej wyraziste, a przekaz filmu stał się jasny. W „Miss Kicki” wszystkie postaci poszukują tych samych rzeczy i chcą do kogoś należeć. I to jest to, co osobiście mnie porusza i inspiruje mój warsztat filmowy. Wszyscy szukamy miłości, ale nasze poszukiwania często ranią innych. To ponadczasowy i wzruszający temat, dlatego chciałem go pokazać w delikatny sposób. Bo robienie filmu o ludzkiej słabości, to robienie filmu o nadziei.

Pernilla August

Pernilla August

Zaczęła grać jako dziecko. W 1970 r. przyjęto ją do National Academy of Acting w Szwecji. Zwróciła uwagę Ingmara Bergmana, który zaproponował jej główną rolę w filmie „Fanny i Alexander” (1982). Zagrała w kilku wybitnych sztukach, takich jak: „Hamlet” Szekspira, „Dom dla lalek” Ibsena i w „Trzech siostrach” Czechowa. W 1992r zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu w Cannes za film „Dobre chęci” wyreżyserowany przez Billie August. Wiele osób ze środowiska anglojęzycznego zna ją najlepiej z roli Shmi Skywalker ( matki Anakina Skywakera /Darth Vadera) z prequeli „Gwiezdnych Wojen”

NAGRODY I NOMINACJE

NAJLEPSZA AKTORKA PIERWSZOPLANOWA,

NA FESTIWALU FILMOWYM W CANNES ZA „DOBRE CHĘCI”.

NAJLEPSZA AKTORKA PIERWSZOPLANOWA ,

GULDBAGGE ZA “DOBRE CHĘCI”.

NAJLEPSZA AKTORKA PIERWSZOPLANOWA,

GULDBAGGE ZA “WHERE THE RAINBOW ENDS”.

Pernilla August o „Miss Kicki”

Uważnie śledziłam losy reżysera odkąd skończył Szkołę Filmową. Zawsze ciekawiło mnie dokąd zmierza jego twórczość. Już wtedy zauważyłam jego zainteresowanie aktorstwem i poczucie humoru. Kiedy zapytał, czy chcę zagrać Kicki, od razu się zgodziłam. Świetnie nam się razem pracowało.

Prasa

„Zdjęcia przypominają wczesnego Wima Wendersa z jego wijącymi się barwami i odkrywczymi poszukiwaniami obcych krajobrazów.”

Russel Edwards - Variety

„Doskonały debiut!”

Swedish daily

„Porównywany do Między słowami Sofii Coppoli.”

Expressen

Reżyser

HAKON LIU

Hakon Liu urodził się w 1975 w Kirkenes, w Norwegii. Jest synem Norweżki i Chińczyka. Dorastał na Tajwanie. W 2005 ukończył Szkołę Reżyserii na Uniwersytecie Gothenburg. Wcześniej studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Oslo. Gościnnie wykłada aktorstwo filmowe na Akademii Teatralno - Muzycznej oraz w Szkole Reżyserii na Uniwersytecie Gothenburg.

Filmografia

2010 “Kill me, Fuck me, Hug me”, film fabularny (w trakcie realizacji)

2009 “Miss Kicki” Film fabularny

2008 “Habib” serial dla telewizji szwedzkiej – 8 odcinków

2007 “Lucky Blue” film krótkometrażowy – zdobywca nagrody, nominacja do nagrody Guldbagge (nagroda Szwedzkiej Akademii Filmowej)

2005 “Christmas” krótki metraż

2004 “Nights in Love” krótki metraż

2004 “The Squirrel” krótki metraż

2003 “I love you so” krótki metraż

2002 “Jag og mine husmødre” dokument

2001 “Push” krótki metraż

2001 “Die” krótki metraż

2000 “Så Skönt!” krótki metraż

Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…