Jeż Jerzy

2010
Film
Jeż Jerzy to postać postawiona blisko serca każdego Polaka, który nie stoi murem za poprawnością polityczną, ma gdzieś skinów czy dresiarzy. Tytułowa postać potrafi wyśmiać nasze narodowe wady i słabości. To adaptacja najpopularniejszego polskiego komiksu.
5,1
81
ocen
oceń
film
3 lubią
7 obejrzy
81 obejrzało
Zdjęcia 13 dodaj zobacz wszystkie
Obsada dodaj zobacz obsadę
Borys Szyc
jako Jeż Jerzy
Maria Peszek
jako Yola
Jarosław Boberek
jako Asystent
Grzegorz Pawlak
jako Pijak / Prezenter na stadionie / ...
Sokół
jako Stefan
Michał Koterski
jako Zenek
Wojciech Wawszczyk
jako Klon
Maciej Maleńczuk
jako Lidka
Leszek Teleszyński
jako Polityk
Marcin Hycnar
jako Krzyś
Krystyna Tkacz
jako Handlarka / Mama Stefana
Cao Viet Ba
jako Wietnamczyk

Fabuła

Opisy 3 dodaj

Jeż Jerzy to postać postawiona blisko serca każdego Polaka, który nie stoi murem za poprawnością polityczną, ma gdzieś skinów czy dresiarzy. Tytułowa postać potrafi wyśmiać nasze narodowe wady i słabości. To adaptacja najpopularniejszego polskiego komiksu. Lewis

Gatunek
Komedia, Animowany
Zobacz także
Szczegóły
dodaj
Premiera
2011-03-11 (kino), 2011-03-11 (świat), 2011-08-24 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Jeż Jerzy: The Movie (USA) (Polska) (tytuł roboczy)
George the Hedgehog (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
80 minut
Recenzje 1 dodaj
Łukasz Gręda krytyk
5 Esensja
Jeż Jerzy jest triumfem woli twórców, którzy przez długie lata pracowali żmudnie nad filmowym wcieleniem swojego ulubieńca. przeczytaj recenzję
Czy wiesz, że?
dodaj
Pressbook
Realizacja filmu jako wyzwanie techniczne — Polska ma długą tradycję w dziedzinie filmów animowanych: istnieje pojęcie „polska szkoła animacji”, najczęściej nagradzanymi polskimi filmami są właśnie animacje (Oscar za „Tango” i „Piotrusia i Wilka”, nominacja dla „Katedry”), a polscy animatorzy są rozchwytywani na całym świecie przez duże studia filmowe. Brakuje pełnometrażowych kinowych animacji rozrywkowych,... zobacz więcej

Komentarze do filmu

6
6

Może Być – Liczyłem na coś fajniejszego i bardziej zabawnego. Można zobaczyc

7

Wprost przeciwnie – zobaczyć trzeba, a nie tylko można. W kategorii film dokumentalny o życiu w Warszawie (zresztą nie tylko stolicy dotyczy) dałbym nawet więcej niż 7/10 (nie razi nawet ilość przekleństw kiedy się jak do dokumentu podejdzie). Tym, którym się nie spodobał temat, którego dotyka się nie dziwię – wszak nikt chyba nie lubi patrzeć na siebie w lustrze, i widzieć siebie takim jak to pokazuje Wojtek Wawszczyk i spółka. Ja sam mam bardzo podobne mniemanie o ludzkości w jej konsumpcyjno-odmóżdżonej wersji jak autorzy tego "reportażu" – pewnie dlatego jestem chyba we wszystkich możliwych statystycznych mniejszościach (no może poza mniejszością seksualną tylko – i żeby było wszystko jasne: też jestem w mniejszości, która nie ma nic przeciwko mniejszościom). ;)

6

"Jeż Jerzy" mnie również się spodobał. Miło zobaczyć polską, inteligentną animację. Oczywiście ma pewne braki, ale nudzić w trakcie seansu się nie da. Na dodatek jest to bardzo dobra satyra polityczno-społeczna. Trzymam kciuki za Wawszczyka, by mógł nakręcić kolejną pełnometrażową animację.

5

Średni! – Animacja taka sobie ale humor i fabuła jest ok ! Może rozbawić Jeż Jerzy !

Słaby, coś jak walka ’’Diablo"-Palacios, jedna wielka nuda, za to piosenka wymiata Sokół Ero – Jeż Jerzy :D

6

jestem fanem komiksu od ślizgu az po albumowe wydania ale film kinowy niestety słabiutki, ale takie czasy ze lepiej sie zarobi na adaptacji w postaci filmu niz wydac kolejny komiks bo młodzi, napewno by nie kupili komiksu a do kina moga sie bujnąc :)
Duży "+" dla animacji
"-" dla scenariusza

Współtworzą dodaj zobacz wszystkich
1
Beznickowy
202 pkt.
2
arksi
120 pkt.
3
Czechu
44 pkt.
4
piotrek681
42 pkt.
5
Lewis
40 pkt.
6
ferhin2
37 pkt.
7
Aladyn
30 pkt.
8
agatkar16
16 pkt.
Nawigacja

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Zarządzanie