Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Bill Condon |
4,7
|
|
Justin Muller
(asystent)
|
||
John M. Morse
(asystent)
|
||
Cali Pomes
(asystent)
|
||
E.J. Foerster
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Dylan Hopkins
(reżyser drugiej ekipy) (asystent)
|
||
Meaghan F. McLaughlin
(reżyser drugiej ekipy) (asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Melissa Rosenberg |
8,0
|
|
Stephenie Meyer
(powieść "Przed świtem")
|
6,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Wyck Godfrey
producent
|
||
Stephenie Meyer
producent
|
6,0
|
|
Karen Rosenfelt
producent
|
||
Mark Morgan
producent wykonawczy
|
||
Bill Bannerman
współproducent
|
||
Angela Quiles
nadzorca produkcji
|
||
Justin Powell
koordynator postprodukcji
|
||
Shawn Boyachek
nadzorca produkcji (druga ekipa)
|
||
Shawn Boyachek
nadzorca produkcji (druga ekipa)
|
||
Thelma Flores
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Mary Guilfoyle
kierownik produkcji (druga ekipa) (Kanada)
|
||
Ruth Hasty
nadzorca postprodukcji
|
||
Sara Irvine-Erickson
kierownik produkcji
|
||
Barbara Kelly
kierownik produkcji
|
||
Jason Pomerantz
kierownik produkcji (wersja IMAX)
|
||
David Price
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Kristen Stewart
Bella Swan
|
6,4
|
|
Robert Pattinson
Edward Cullen
|
6,9
|
|
Dakota Fanning
Jane
|
7,4
|
|
Taylor Lautner
Jacob Black
|
6,7
|
|
Maggie Grace
Irina Denali
|
7,1
|
|
Ashley Greene
Alice Cullen
|
7,0
|
|
Jackson Rathbone
Jasper Hale
|
6,8
|
|
Nikki Reed
Rosalie Hale
|
6,8
|
|
Michael Sheen
Aro Volturi
|
7,3
|
|
Kellan Lutz
Emmett Cullen
|
7,8
|
|
Elizabeth Reaser
Esme Cullen
|
7,1
|
|
Billy Burke
Charlie Swan
|
7,0
|
|
MyAnna Buring
Tanya
|
6,7
|
|
Peter Facinelli
Dr Carlisle Cullen
|
7,2
|
|
Rami Malek
Benjamin
|
6,9
|
|
Casey LaBow
Kate
|
5,0
|
|
Christian Camargo
Eleazar
|
7,0
|
|
Mía Maestro
Carmen
|
||
Jamie Campbell Bower
Cauis Volturi
|
9,0
|
|
Booboo Stewart
Seth Clearwater
|
7,0
|
|
Cameron Bright
Alec
|
6,7
|
|
Mackenzie Foy
Renesmee
|
6,7
|
|
Lee Pace
Garrett
|
7,0
|
|
Christopher Heyerdahl
Marcus
|
||
Joe Anderson
Alistair
|
6,0
|
|
Noel Fisher
Vladimir
|
6,0
|
|
Angela Sarafyan
Tia
|
6,7
|
|
Alex Meraz
Paul
|
7,5
|
|
Judith Shekoni
Zafrina
|
||
Julia Jones
Leah Clearwater
|
||
Tracey Heggins
Senna
|
6,0
|
|
Daniel Cudmore
Felix
|
6,0
|
|
JD Pardo
Nahuel
|
||
Lateef Crowder
Santiago
|
6,0
|
|
Charlie Bewley
Demetri
|
6,0
|
|
Ty Olsson
Phil
|
6,0
|
|
Kiowa Gordon
Embry Call
|
5,0
|
|
Andrea Gabriel
Kebi
|
6,0
|
|
Chaske Spencer
Sam Uley
|
7,0
|
|
Omar Metwally
Amun
|
6,0
|
|
Valorie Curry
Charlotte
|
5,5
|
|
Bronson Pelletier
Jared
|
5,0
|
|
Toni Trucks
Mary
|
||
Lisa Howard
Siobhan
|
6,0
|
|
Erik Odom
Peter
|
6,0
|
|
Marlane Barnes
Maggie
|
6,0
|
|
Marisa Quinn
Huilen
|
6,0
|
|
Guri Weinberg
Stefan
|
||
Patrick Brennan
Liam
|
6,0
|
|
Janelle Froehlich
Yvette
|
6,0
|
|
Bill Tangradi
Randall
|
6,0
|
|
Amadou Ly
Henri
|
||
Masami Kosaka
Toshiro
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Guillermo Navarro |
9,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
Carter Burwell |
8,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Michael Wilkinson |
8,0
|
|
Montaż | Ocena | |
Virginia Katz |
7,0
|
|
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Jack Lazzaro
charakteryzator
|
||
Stacey Panepinto
charakteryzator
|
||
Jean Ann Black
projektant makijażu
|
||
Bonnie Clevering
fryzjer osobisty: Kristen Stewart
|
||
Lisa Hazell
fryzjer
|
||
Courtney Lether
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Ashley Levy
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Beatrice De Alba
nadzorca stylizacji
|
7,0
|
|
Bob Kretschmer
perukarz
|
||
Scenografia | Ocena | |
Richard Sherman
scenograf
|
8,0
|
|
Lorin Flemming
dyrektor artystyczny
|
||
David Schlesinger
dekorator wnętrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Dane A. Davis
projektant dźwięku
|
9,0
|
|
Dane A. Davis
nadzorujący montaż dźwięku
|
9,0
|
|
Ryan Farris
mikrofoniarz
|
||
Stephanie Flack
montaż dialogów
|
||
Judah Getz
mikser postsynchronu
|
||
Nerses Gezalyan
mikser
|
||
Mike Hibberson
mikrofoniarz
|
||
Matthew W. Kielkopf
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Tony Lamberti
mikser ponownego nagrania
|
7,0
|
|
Gary Marullo
imitator dźwięku
|
||
Michael Minkler
mikser ponownego nagrania
|
||
Chris Navarro
mikser postsynchronu
|
||
Mike Szakmeister
montaż postsynchronu
|
||
Mike Szakmeister
montaż dialogów
|
||
David A. Whittaker
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Debra Zane
dobór obsady
|
||
Adam Hart
kaskader (USA)
|
6,0
|
|
Nicholas Davidoff
operator kamery (druga ekipa)
|
4,0
|
|
Nicholas Davidoff
operator steadicam (druga ekipa)
|
4,0
|
|
Remi Tournois
operator steadicam (dodatkowy) (druga ekipa)
|
||
Mark Breakspear
nadzorca efektów wizualnych
|
||
John Bruno
nadzorca efektów wizualnych
|
6,0
|
|
Jeff Campbell
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Nadav Ehrlich
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Adam Howard
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Eric Leven
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Allan Magled
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Ralph Maiers
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Sébastien Moreau
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Rocco Passionino
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Mahmoud Rahnama
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Mark Stetson
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Colin Strause
nadzorca efektów wizualnych
|
6,0
|
|
Greg Strause
nadzorca efektów wizualnych
|
6,0
|
|
Joe Takai
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Phil Tippett
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Edson Williams
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Terry Windell
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Bruce Woloshyn
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Aaron Toney
kaskader
|
6,0
|
|
Andrew Cooper
fotosista
|
Pozostałe
Proszę czekać…