Kroniki Riddicka 2004

The Chronicles of Riddick

Richard B. Riddick to międzygalaktyczny przestępca, obdarzony zdolnością widzenia w ciemnościach. Poszukiwany przez łowców nagród, ukrywa się na planecie Helon, która zostaje zaatakowana przez fanatycznego kapłana Lorda Marshala. Chcąc nie chcąc Riddick angażuje się w walkę, której celem jest uratowanie ludzkości.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 54 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Vin Diesel
jako Riddick
Colm Feore
jako Lord Marshal
Thandie Newton
jako Dame Vaako
Judi Dench
jako Aereon
Karl Urban
jako Vaako
Alexa Davalos
jako Kyra
Linus Roache
jako Purifier
Nick Chinlund
jako Toombs
Mark Gibbon
jako Irgun
Roger Cross
jako Toal
Terry Chen
jako Pilot najemnik

Fabuła

Richard B. Riddick to międzygalaktyczny przestępca, obdarzony zdolnością widzenia w ciemnościach. Poszukiwany przez łowców nagród, ukrywa się na planecie Helon, która zostaje zaatakowana przez fanatycznego kapłana Lorda Marshala. Chcąc nie chcąc Riddick angażuje się w walkę, której celem jest uratowanie ludzkości. Anonimowy

Gatunek
Akcja, Sci-Fi, Thriller, Przygodowy
Słowa kluczowe
kosmos, więzienie, samobójstwo, słońce zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2004-09-24 (kino), 2004-06-03 (świat), 2005-02-17 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
The Chronicles of Riddick: The Director's Cut (USA)
Pitch Black 2 (USA) (tytuł roboczy)
Pitch Black 2: Chronicles of Riddick (USA) (tytuł roboczy)
Riddick (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
119 min. / wer. reż.: 135 minut
Budżet
110 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 9 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Pressbook

Praca zespołowa: Kompletowanie obsady — Film Pitch Black był produkcją z liczną obsadą, której centrum stanowił Riddick. Także w przypadku nowego projektu, Twohy i Diesel zdecydowali się na kontynuowanie tradycji i zaangażowanie międzynarodowej obsady, której członkowie w wielu przypadkach byli uznanymi aktorami, weteranami klasycznego teatru... Dla Diesela najważniejszą sprawą było przekonanie Judi... zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 5 powiązanych

Komentarze 15

Inci 10

10/10 – Gdyby zrobić z tego 6 części to przebiłoby Gwiezdne Wojny.

Uprzedzam komentarze fanów Gwiezdnych Wojen:

W "Kronikach Riddicka" przynajmniej mamy do czynienia ze spójną fabułą i wg mnie o wiele lepszym universum niż tym z gwiezdnych wojen.
Nie neguję tu ostatnich trzech części bo są dobre (chociaż darth vader i jego białe klony w kaskach wyglądających jak wiadra wyglądają komicznie), ale pragnę zwrócić uwagę na części I , II i III gdzie jest przedstawione jak Anakin czyli chłopak spłodzony przez Moc zostaje wyszkolony przez Jedi tylko po to aby ich zniszczyć, ponadto sama Rada Jedi wie o tym i już na początku odrzuca propozycję przyjęcia Anakina na szkolenie ,ale jak widać pozycja Rady Jedi była tylko prowizoryczna bo każdy mistrz mógł zakwestionować jej zdanie (tak jak to zrobił Obi-Wan). To po co ona istniała? Może powinni się zająć sprzątaniem świątyni Jedi albo lepiej : szukaniem Dartha Sidiousa którego przez lata nie mogli zauważyć a rządził ich senatem. W końcu Jedi wyczuwali Sithów , a najlepsi z nich nic nie czuli gdy ich Lord stał tuż obok nich.

Koniec trzeciej części uwieńcza "epicka" walka Yody z Mrocznym Lordem która trwa 5 minut i kończy się upadkiem z wysokości zakończonym ucieczką. Wydaje mi się że jako najstarszy Jedi i najpotężniejsza postać władająca mocą – Yoda mógłby pokazać coś więcej niż parę akrobacji ze swoim mieczem świetlnym które zakończyły się tak łatwym pokonaniem go przez Dartha który ponadto był ledwo żywy po walce z Mace Windu. I dlaczego Yoda uciekał jak zbity pies? Wydawało mu się że lepiej spędzić na wygnaniu swoje kolejne 100 lat i tak długiego życia czy spróbować wykończyć Sidiousa?

Sebioslaw Inci 9

@Inci Absolutnie się z Tobą zgadzam! Całe uniwersum zostało pokazane w jednym filmie, przez co za dużo się dzieje. Kroniki powinny być rozłożone przynajmniej na trylogię.

Justyna007 7

[7/10] Dobry – Z zaciekawieniem się ogląda.

JakubWyklety 5

Generalnie ok, ale te "widmowe armie" to mogli sobie już odpuścić, taki zwrot ku fantasy jest niesmaczny. Zbroje i dzidy jakieś… Trochę lepsze od SW.

master602 10

10/10 – rewelacja film super kto nie oglądał polecam

aro25 10

rewelacja!!! – film elegancki od pierwszej do ostatniej minuty-prawdziwy majstersztyk.
ocena 10.

Współtworzą