Przebacz

2005
Film
20-letni Stan należy do ulicznego gangu. Szczeniackie wygłupy, drobne kradzieże i włamania, a także presja kumpli prowadzą do popełnienia poważnego przestępstwa. Stan dostaje jednak szansę odkupienia win. Zerwanie ze środowiskiem przestępczym i rozpoczęcie nowego życia okaże się niełatwe.
6,7
9
ocen
oceń
film
Reżyseria
Scenariusz
1 lubi
3 obejrzy
9 obejrzało
Zwiastuny 1
Zdjęcia 4 dodaj
Obsada dodaj zobacz obsadę
Bartosz Turzyński
jako Stan
Marta Malikowska
jako Anka
Wojciech Czerwiński
jako „Gobi”
Sławomir Fugiel
jako „Meta”
Gabriela Kownacka
jako Matka Stana
Janusz Chabior
jako Borek, szef Stana, właściciel warsztatu samochodowego
Eryk Lubos
jako Benek
Marcin Kwaśny
jako Robert, lekarz, chłopak Joanny
Katarzyna Radochońska
jako Agnieszka, pielęgniarka, koleżanka Joanny
Natalia Stanikowska
jako Iwonka

Fabuła

Opisy 2 dodaj

20-letni Stan należy do ulicznego gangu. Szczeniackie wygłupy, drobne kradzieże i włamania, a także presja kumpli prowadzą do popełnienia poważnego przestępstwa. Stan dostaje jednak szansę odkupienia win. Zerwanie ze środowiskiem przestępczym i rozpoczęcie nowego życia okaże się niełatwe. opis dystrybutora

Gatunek
Romans, Dramat
Zobacz także
Szczegóły
dodaj
Premiera
2008-04-04 (kino), 2007-07-01 (świat), 2009-11-19 (dvd)
Dystrybutor
Vivarto
Wytwórnia
Federico Film
Telewizja Polska - Agencja Filmowa (koprodukcja)
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Facing Up (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
90 minut
Recenzje 0 dodaj
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i dodaj recenzję.
Czy wiesz, że?
dodaj
Pressbook
Recenzje — (...) Tymczasem Przebacz jest laureatem Wrocławskiej Nagrody Filmowej 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Era Nowe Horyzonty”, a grająca w nim Marta Malikowska zdobyła nagrodę dla debiutu aktorskiego na ostatnim festiwalu filmowym w Gdyni. - Podoba mi się, gdy ludzie wierzą w to, co robią. A na pewno jest to udziałem twórców tego filmu – mówi Roman Gutek, szef... zobacz więcej

Komentarze do filmu

1
7

7/10 – Jak na debiut reżyserski film zaskakująco udany. Z dobrymi, wybijającymi się rolami Bartosza Turzyńskiego i Aleksandry Nieśpielak. Relacja pomiędzy katem i ofiarą jest wiodąca ale dla mnie równie interesująca jest przemiana Stana od bycia katem do stania się ofiarą. Jedyne co razi (przynajmniej mnie) to za dużo wulgaryzmów.

Współtworzą dodaj zobacz wszystkich
1
tompawel
211 pkt.
2
agatkar16
161 pkt.
3
pablo75
20 pkt.
5
piotrek681
9 pkt.
6
Czechu
4 pkt.
7
Ronaldinho
2 pkt.
8
Anonimowy
2 pkt.
Nawigacja

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Zarządzanie