Odkryj smakowity świat kuchni z regionu Chaoshan, poznaj jej niezwykłe składniki i posłuchaj opowieści ludzi, którzy są jej mistrzami.
Odcinki 40 dodaj odcinek
Sezony
Lata
Junnan często kojarzy się z produktami mlecznymi, takimi jak rushan z Dali, czyli ser w cienkich plastrach, który można podsmażyć, grillować lub polać miodem.
Nan Piě to nazwa pasty z rozgniecionych warzyw lub ryby. Tym razem do jej przyrządzenia wykorzystano lokalne dzikie owoce.
Sa Piě to sos serwowany z mięsem i warzywami na zimno, który często podaje się z budyniem z krwi wieprzowej.
Qiyou to olej pozyskiwany z owoców sumaka lakowego. Dodaje się go do gotowanych jajek, kleiku ryżowego, potrawki wieprzowej, pieczonego kurczaka czy nawet larw pszczoły.
Marynowaną szynkę z Xuanwei można podawać w plastrach, gotować na parze, przyrządzać z jajkami lub dusić. Dodaje się ją również do farszu ciasteczek księżycowych.
Zasolony i podsuszony mniszek lekarski jest marynowany i smażony z wieprzowiną, której nadaje kwaśnego smaku. Dodaje się go również do potrawki z rzodkwi japońskiej.
Musa basjoo, czyli banan rosnący w Junnanie, zawija się w jego liście razem z ryżem lub rybą. Daje to doskonałą słodką przekąskę lub wytrawne danie.
Kwaśne owoce, takie jak cytryna czy kwaśna papaja, wyostrzają apetyt. Są także doskonałym dodatkiem do kurczaka, karpia lub sosu, którym polewa się krewetki.
Er, czyli placek z mąki ryżowej, można przygotować w formie przekąski. Czasami również smaży się go z warzywami lub kroi w paski jak makaron.

30. Sól 2x10

Zha to tradycyjne danie stanowiące połączenie fermentowanych warzyw, mięsa i ryżu lub makaronu. Przygotowuje się je według starych receptur i podaje jako przystawkę.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…