Filmy industrializacja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje industrializacja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Margaret Hale mieszka wraz z rodzicami w rolniczej wsi na południu Anglii. Jednak kiedy jej ojciec rezygnuje ze stanowiska pastora, przeprowadzają się do miasta. Wszyscy są zaskoczeni tym, co zastają w Milton, gdyż rewolucja przemysłowa zostawiła już swój ślad. Dla mieszkańców prowincji jest to szok, a Margaret od razu czuje ogromną niechęć do nie tylko do samego miasta, ale też do jego mieszkańców. Nic więc dziwnego, że nie darzy sympatią właściciela zakładu bawełnianego Johna Thorntona, którego poznaje wkrótce po przybyciu do Milton.
Powojenna Polska, czasy kwitnącego socjalizmu w kraju. Obserwując realia życia z perspektywy ojca i jego syna oglądamy mozolnie toczącą się walkę o lepsze jutro. Jest to walka pokoleń w przeżywającym intensywną industrializację kraju...
Nie najmłodsza już Constance wiedzie nudne życie u boku nudnego i niepełnosprawnego męża. Gdy przypadkiem zobaczy na spacerze półnagiego Parkina, który dla męża jest po prostu wynajętym służącym dbającym o rozległe włości, obudzi się w niej tłumiona od dawna seksualność. Stopniowo związek między panią z wyższych sfer i "prostakiem" z leśnej głuszy zmieni się w namiętny romans, którego bezpośrednim świadkiem będzie dzika i piękna przyroda. Ale jak ten związek zmieni ich oboje?


Jest rok 1842. Cranford jest miasteczkiem handlowym w północnej Anglii, rządzonym przez etykietę, zwyczaje, a przede wszystkim grupkę intrygujących pań. Wydaje się, ze wszyscy żyją według jej zasad, ale wkrótce w miasteczku dochodzi do zmian. Dla starych panien Debory i Matty Jenkyns, miasteczko jest centrum intryg. Przyjeżdża nowy, przystojny doktor z Londynu, a do domu naprzeciwko wprowadza się emerytowany kapitan z córkami. Ponadto trwają przygotowania do przyjęcia pani Ludlows. Miasteczko skrywa wiele sekretów, które powoli wychodzą na jaw.

Samsara

7,7
Po 20 latach od nakręcenia kultowej Baraki Ron Fricke powraca na ekrany kin fenomenalnym obrazem Samsara. To poetycki film bez słów, zapierająca dech podróż przez 25 krajów i kultur z porywającą muzyką, nominowanej do Oscara za oprawę muzyczną do Gladiatora, Lisy Gerrard z Dead Can Dance w tle. Film kręcono przez 5 lat, wyłącznie na taśmie 70 mm, co wpłynęło na jego wyjątkową wartość estetyczną. Sam tytuł wywodzi się z sanskryckiego określenia nieustannego przepływu i powtarzającego się cyklu narodzin, życia, śmierci i odrodzenia. Samsara zabiera nas w miejsca piękne i dotąd nieznane, pokazując przy tym potęgę natury, wpływ cywilizacji na przyrodę i życie człowieka, diametralnie odmienne życie ludzi w różnych zakątkach świata i skłania do refleksji nad kierunkiem, w którym podąża współczesna cywilizacja. PRZYGOTUJ SIĘ NA NIESPOTYKANĄ UCZTĘ DLA ZMYSŁÓW.
Walka wiejskich tkaczów ręcznych z postępującą industrializacją. Pracownicy warsztatu tkackiego "Ikat", założonego przez tkacza Ramulu, walczą o swoje miejsca pracy w okresie wprowadzania gospodarki opartej na mechanizacji produkcji.

Niepokój

0,0
W szwajcarskim przemyśle zegarmistrzowskim, gdzie wstrząsy wywołane postępem technologicznym XIX wieku zaczynają raczkować, Josephine (Clara Gostynski), młoda robotnica, produkuje koło balansowe, prawdziwe serce mechanizmów. Podczas gdy tamtejsi przywódcy reorganizują pracę, czas i płace, aby zachować konkurencyjność, ona zostaje uwikłana w lokalny ruch anarchistycznych zegarmistrzów, gdzie spotyka rosyjskiego poszukiwacza przygód Pyotra Kropotkina (Alexei Evstratov).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…