Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje mutant, pasożyt.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Piąta część kasowej serii. Dawno temu Alice padła ofiarą spisku bezwzględnej korporacji. Teraz walczy o przetrwanie w świecie opanowanym przez hordy bezwzględnych zombie. Kolejna odsłona kultowego cyklu z Millą Jovovich w roli głównej. Za kamerą ponownie Paul Anderson – twórca takich blockbusterów, jak Mortal Kombat, Alien vs. Predator oraz Death Race.
Amerykański agent specjalny Leon S. Kennedy węszy w małym wschodnio-europejskim państewku, by zweryfikować pogłoski o użyciu podczas wojny tzw. B.O.W.s (Bio Organic Weapons). Gdy zbliża się do prawdy, rząd odwołuje jego misję. Leon jednak ignoruje rozkaz i wkracza do walki by położyć kres tragediom i nieszczęściom powodowanym przez B.O.W.
Chcąc zwiększyć zyski właściciel zakładów mięsnych, podaje krowom okolicznych hodowców koktajl różnego typu hormonów wzrostu. Wszystko okazuje się sukcesem i zwierzęta faktycznie rosną szybciej. Niestety hormony powodują mutację pasożytów w nich żyjących, które po zabiciu żywiciela zaczynają szukać kolejnych ofiar.
Film opowiada o dziewczynie Jamie Akerman (Mircea Monroe), która ucieka z wyspy, na której prowadzony był eksperyment. Zginęło wtedy ponad 3/4 ludności wyspy. Jamie wraz ze swoim chłopakiem i bratem planują sprzedaż majątku rodzinnego. Nieoczekiwanie jednak odkrywają tajemnice z przeszłości.
Na małe miasteczko spada meteoryt w którym znajduję się pozaziemska forma życia. Jak się okazuje szuka ona żywiciela, którym stanie się Grant – mąż miejscowej piękności Starli. Grant zaraża kolejną osobę, która ma posłużyć za „Matkę”. Ta z kolei ma rozprzestrzenić po całej miejscowości tysiące małych pełzaczy, które mają znaleźć swe ofiary... Miejscowy Szeryf – Bill wraz ze Starlą próbują powstrzymać Granta oraz plagę małych pełzaczy.
Farmer Dan (John Lynch) ma kłopoty finansowe. Dla pieniędzy decyduje się, by jego bydło posłużyło jako zwierzęta doświadczalne w genetycznych eksperymentach. Wstrzyknięcie serum ma sprawić, że krowy będą szybciej dojrzewały. Pewnej zimowej nocy jedna z krów zaczyna się cielić. Dan wraz z lekarką weterynarii Orlą (Essie Davis) odbierają poród, ale to, co się rodzi, okazuje się być zmutowanym stworem, zakażonym pasożytem. Na farmie znajdują się jeszcze trzy osoby: naukowiec i para młodych, kochających się ludzi, którzy uciekli od rodziców. Całą piątka musi podjąć desperacką walkę z konsekwencjami nieudanego eksperymentu.
Szóstka ludzi zostaje zamknięta na dwa lata, w podziemnym kompleksie, wydrążonym pięć mil pod powierzchnią. Dwa dni przed końcem eksperymentu naukowiec pracujący nad modyfikacją DNA, tworzy wirusa mającego poprawić możliwości ludzkiego organizmu. Coś jednak idzie nie tak, a poddany jego działaniu szczur mutuje i uciekłszy zaczyna szukać kolejnych nosicieli.
W postapokaliptycznej przyszłości Doktor Paul Dean tworzy niezwykle groźnego pasożyta. Gdy jeden ze stworzonym przez niego mutantów wnika w jego ciało doktor postanawia uciec i znaleźć sposób by się od niego uwolnić. Przybywszy do małego miasteczka zostaje napadnięty przez grupę miejscowych zbirów, którzy otwierają pojemnik z drugim pasożytem.