Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje nietolerancja.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Historia pewnego urzędnika pocztowego, który, wbrew oczekiwaniom, zamiast na francuską Rivierę "zesłany" zostaje na daleką i zimną północ, gdzieś pod Belgijską granicę. Zaprzyjaźniając się z mieszkańcami miasteczka ma możliwość skonfrontować swoje uprzedzenia z rzeczywistością i przekonać się, że były one całkowicie bezpodstawne. Film opowiada przede wszystkim o tolerancji i nie uleganiu uprzedzeniom.
W niedalekiej przyszłości detektyw Del Spooner (Will Smith) prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa swojego przyjaciela. W śmierć genialnego starszego pana po raz pierwszy w historii świata zamieszany jest inteligentny i myślący robot.
Prawniczka, która nienawidzi przegrywać z mężczyznami, i gwiazdor, który nie ufa kobietom — oboje za nic mają miłość, ale sytuacja zmusza ich do umawiania się ze sobą.
Elizabeth Bennet - młoda, niezbyt zamożna, skromna panna obdarzona dużą osobowością, wdziękiem i dowcipem. Bez pamięci zakochuje się w niej pan Fitzwilliam Darcy - człowiek bogaty, o wysokiej pozycji społecznej. Bariera społeczna jaka jest między nimi oraz oszczerstwa rzucane na Darcy`ego, oddalają możliwość spełnionej miłości. Gdy jednak Elizabeth utwierdza się w swoim uczuciu do ukochanego, wszystko zaczyna się wyjaśniać, co otwiera zakochanym drogę na ślubny kobierzec.
Oparta na bestsellerowej powieści Johna Jakesa historia przyjaźni dwóch młodych mężczyzn - George'a Hazarda i Orry'ego Maina, którzy poznają się w drodze do prestiżowej szkoły wojskowej West Point. Pierwszy pochodzi z zamożnej rodziny z Pensylwanii; drugi z Południa, gdzie wciąż istnieje niewolnictwo. W burzliwych latach, które wkrótce mają doprowadzić do wybuchu Wojny Secesyjnej ich przyjaźń zostaje poddana wielu próbom, a ich różne światopoglądy wydają się nie do pogodzenia. Serial dwukrotnie nominowany do Złotych Globów i zdobywca nagród Emmy.
Historia szanowanego profesora Colemana Silka, wplątanego w skandalizujący romans i postawionego przed koniecznością wyboru pomiędzy namiętnością i pożądaniem a ujawnieniem skrywanego od lat sekretu...
Fabuła filmu powstała na podstawie prawdziwych wydarzeń. Michael Oher (Quinton Aaron) to bezdomny, młody Afroamerykanin, którego pod swój dach przygarniają Państwo Touhy, dając mu możliwość rozwinięcia swego potencjału. Oher wspierany swoją nową, białą rodziną, silnie pracuje, by w końcu stać się jednym z najlepszych napastników amerykańskiego futbolu.
Michael (Jakub Gierszał) ma 28 lat. Jest Polakiem, prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Pewnego dnia poznaje swojego ojca, którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu siebie.
Weteran wojny wietnamskiej jeździ nowojorską taksówką na nocną zmianę. Codziennie styka się z zepsuciem i nocnymi szumowinami. W otaczających go ludziach nie potrafi znaleźć człowieka. Jego frustracja się nasila, a agresja staje się sposobem i celem egzystencji. Dopada go maniakalna chęć oczyszczenia miasta z tych "brudów".