Filmy negocjacje, terroryzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje negocjacje, terroryzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Porywacze przejmują kontrolę nad samolotem, którym podróżuje amerykański prezydent James Marshall z rodziną. Terroryści grożą, że zabiją jego żonę i córkę, jeśli ten (Harrison Ford) nie spełni ich żądań. Prezydent, były żołnierz, na własną rękę próbuje się z nimi rozprawić. Początkowo udaje mu się wymykać terrorystom, lecz ich bezwzględny przywódca (Gary Oldman) grozi śmiercią zakładniczkom pierwszej damie (Wendy Crewson) i jej dwunastoletniej córce (Liesel Matthews). Domaga się wypuszczenia swojego towarzysza z jednego z rosyjskich więzień. Odznaczony medalem honoru prezydent Marshall przystąpi do ataku na pokładzie maszyny, podczas gdy wiceprezydent (Glenn Close) będzie w Białym Domu negocjowała z terrorystami i rosyjskim rządem.
Alice jest w sytuacji bez wyjścia. Rebelianci z niewielkiego kraju w Ameryce Południowej porwali dla okupu jej męża, a w zamian za jego uwolnienie żądają 3 milionów dolarów. Zwraca się więc o pomoc do Terry'ego, światowej sławy specjalisty od negocjacji z porywaczami. Wspólnie decydują się postawić wszystko na jedną kartę i wypowiadają wojnę porywaczom. Targające nimi emocje sięgają zenitu, gdy oboje zdają sobie sprawę, że są sobą zafascynowani.
2 czerwca 2000 roku to dzień, który na zawsze pozostanie w pamięci ludzi w Brazylii. Wcześnie rano, kiedy mieszkańcy Rio de Janeiro wyruszyli do pracy, kilka osób stało się ofiarami porwania autobusu w śródmieściu. Film opowiada o wypadkach tego fatalnego dnia..


Czerwiec 1976. Grupa terrorystów uprowadza samolot Air France lecący z Paryża do Tel Avivu. Maszyna zostaje zmuszona do lądowania na lotnisku Entebbe w Ugandzie. W zamian za uwolnienie zakładników porywacze żądają wypuszczenia z więzień palestyńskich bojowników. Gdy zbliża się termin ultimatum, rząd Izraela podejmuje decyzję o podjęciu próby odbicia zatrzymanych. Do akcji skierowane zostają izraelskie siły specjalne.
Fascynująca opowieść o nietuzinkowej postaci jaką był ojciec Józef Maria Bocheński – filozof, logik, dominikanin, sowietolog, żołnierz, pilot. Uczestniczył w wojnie 1920 roku. Przed II wojną światową opublikował zarys etyki wojskowej pt. „De Virtute Militari”. W czasie II wojny światowej był kapelanem Wojska Polskiego w 80. Pułku Piechoty, podczas kampanii wrześniowej brał udział w bitwie pod Kockiem z Samodzielną Grupą Operacyjną Polesie generała Franciszka Kleeberga, a także w II Korpusie we Włoszech, gdzie uczestniczył m.in. w bitwie pod Monte Cassino. Od 1945 profesor filozofii współczesnej na Uniwersytecie we Fryburgu, gdzie w latach 1964–66 był rektorem. Do opowiedzenia historii o wybitnym Polaku, niestety wciąż mało znanym w Polsce, autorzy wykorzystali wydarzenie, które miało miejsce 6 września 1982 r. – atak terrorystyczny na polską ambasadę w Bernie. Bocheński w roli negocjatora pomógł szwajcarskim służbom w rozpracowaniu czteroosobowego oddziału napastników, członków Powstańczej Armii Krajowej, domagających się zniesienia stanu wojennego w Polsce.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…