Filmy japonia, gejsza

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje japonia, gejsza. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chiyo Nitta jest córką ubogiego rybaka. Gdy jej matka zapada na śmiertelną chorobę, ojciec sprzedaje Chiyo i jej siostrę do Kioto. Dziewczynka trafia do domu, w którym kształcą się kandydatki na gejsze. Życie Chiyo staje się pasmem udręk: bita, poniżana, zmuszana do pracy ponad siły, z trudem przystosowuje się do nowego życia. Mijają lata i mimo intryg podstępnej rywalki Hatsumomo kopciuszek Chiyo wyrasta na jedną z najbardziej znanych gejsz w Japonii lat trzydziestych. Marzą o niej najpotężniejsi mężczyźni – lecz ten, którego ona sama skrycie kocha, jest poza jej zasięgiem...
James Bond (Sean Connery) udaje się z sekretną misją do Japonii, bo światu grozi wybuch III wojny światowej. Amerykański statek kosmiczny znika z orbity wraz ze wszystkimi członkami załogi, a niedługo potem ten sam los przytrafia się rosyjskim kosmonautom. Krucha równowaga w stosunkach między supermocarstwami zostaje zaburzona. Agent 007 nie ma wyboru - musi poznać sekrety skrywane w czeluściach wielkiego wulkanu. Niewiele jest krajów, w których na obcego agenta czyha tak wiele niebezpieczeństw jak w Japonii. Tym razem Bond musi skorzystać z pomocy pewnej pięknej kobiety z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Opowieść erotyczna rozgrywająca się w Tokio w 1936 roku. Wykorzystano autentyczną historię szalonej miłości dwojga ludzi. Zupełnie wyalienowani ze świata otaczającego, poddają się nieustającej pasji zmysłowej miłości, nie bacząc na śmierć i zatracenie. Gdy mężczyzna umiera, dziewczyna dokonuje na jego zwłokach naturalistycznego aktu samokastracji.


Paul Robaix jest znanym reżyserem i mężem Lucy Dell, sławnej aktorki. Robaix chce zekranizować sztukę teatralną Madame Butterfly, ale nie chce, aby jego zona grała główną rolę, tak jak w jego poprzednich filmach. Producent Sam Lewis i Lucy Dell jednak obmyślają plan, by obsadzić ją w głównej roli, co im się udaje. Gdy Robaix się o tym dowiaduje wpada w szał i chce rozwieść się z Lucy.

Samsara

7,7
Po 20 latach od nakręcenia kultowej Baraki Ron Fricke powraca na ekrany kin fenomenalnym obrazem Samsara. To poetycki film bez słów, zapierająca dech podróż przez 25 krajów i kultur z porywającą muzyką, nominowanej do Oscara za oprawę muzyczną do Gladiatora, Lisy Gerrard z Dead Can Dance w tle. Film kręcono przez 5 lat, wyłącznie na taśmie 70 mm, co wpłynęło na jego wyjątkową wartość estetyczną. Sam tytuł wywodzi się z sanskryckiego określenia nieustannego przepływu i powtarzającego się cyklu narodzin, życia, śmierci i odrodzenia. Samsara zabiera nas w miejsca piękne i dotąd nieznane, pokazując przy tym potęgę natury, wpływ cywilizacji na przyrodę i życie człowieka, diametralnie odmienne życie ludzi w różnych zakątkach świata i skłania do refleksji nad kierunkiem, w którym podąża współczesna cywilizacja. PRZYGOTUJ SIĘ NA NIESPOTYKANĄ UCZTĘ DLA ZMYSŁÓW.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…