Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pajac.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Lalkarz Gepetto przez całe życie chciał mieć dziecko. Wystrugał z pnia drzewa pajacyka, który marzył by stać się prawdziwym chłopcem. Lalaka lubiła często kłamać, a wtedy za każdym razem spotykała go kara w postaci wydłużającego się nosa. Pewnego dnia uciekł z domu. Starzec bardzo mocno to przeżywał, ponieważ traktował go jak prawdziwego syna. Czy powróci cały i zdrowy do rodzinnego domu?
Dla pracowników pewnego fast foodu nie będzie to zwyczajny dzień. Pomijając kłopoty z zaopatrzeniem, kierowniczka dostaje telefon od mężczyzny podającego się za policjanta z informacją, że jedna z jej pracownic okradła klientkę. Aby uniknąć zabrania dziewczyny do aresztu, mężczyzna nakazuje menadżerce dokonać rewizji osobistej swojej podwładnej. Dla pracownicy rozpoczynają się najgorsze godziny w jej życiu.
Kamienica na peryferiach wielkiego miasta, w jakiejś nieodległej przyszłości, w świecie trawionym morderczymi wojnami tworzy centrum niesamowitego światka Delicatessen. W tej kamienicy, zamieszkałej przez niezwykle barwne postacie na parterze znajdują się tytułowe Delikatesy, a w nich potężny rzeźnik Clapet serwujący skazanym na kartkowy system żywnościowy mieszkańcom swe świeże wyroby z... ludzkiego mięsa!
Ulicami, w równym tempie, maszeruje tłum jednakowych ludzi. Samotny pajac szuka w niewzruszonej masie swojej bratniej duszy. Animacja-impresja zdobyła nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA i nominację do nagrody Konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych we Wrocławiu.
Piesek bierze pozostawioną przez Pajacyka czarodziejską laseczkę i rysuje nią gęś, która ożywa. Zadowolony piesek uczy ją arytmetyki. Później, znudzony tą zabawą wyczarowuje dziwnego stwora, będącego kompilacją słonia, kury i konia. Stwór sieje popłoch, ale zjawia się Pajacyk i sytuacja wraca do normy.
Pajacyk czarodziejską laseczką wyczarowuje cudowny świat. Wędruje przez ów świat wraz z pieskiem Pikusiem. Wyczarowanym pociągiem docierają do wyczarowanego lunaparku.
Księżyc porywa pieska. Pajacyk na latawcu pędzi na ratunek. Po drodze ratuje białego pieska, który pomaga mu odnaleźć porwanego przyjaciela. Między pieskami rodzi się uczucie, którego efektem są czarno-białe szczenięta. Na zaczarowanej filiżance pojawia się dziewczynka, którą Pajacyk darzy uczuciem.