Filmy niesprawiedliwość społeczna, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje niesprawiedliwość społeczna, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Prokurator okręgowy i jego wiecznie rozzłoszczona żona. Sklepikarz arabskiego pochodzenia. Detektywi, których łączy coś więcej niż przywiązanie do pracy. Czarnoskóry reżyser i jego żona. Meksykański robotnik. Dwóch złodziei samochodów. Policjant nowicjusz. Małżeństwo Koreańczyków w średnim wieku. Wszyscy mieszkają w Los Angeles. W ciągu najbliższych 36 godzin ich drogi skrzyżują się, ale nie będzie to zwykłe spotkanie, raczej… czołowe zderzenie.

X-Men 2

7,4
Wydarzenia przedstawione w filmie, maja miejsce niedługo po części pierwszej. Tym razem dochodzi do znacznego pogorszenia stosunków, między ludźmi i mutantami. Pewna organizacja rządowa, dokonuje ataku na szkołę Xaviera. Porywają oni większości uczniów, z zamiarem uczynienia z nich broni przeciwko mutantom. Z ataku udaje się jednak uciec kilku członkom X-MEN, którzy łączą swoje siły z Magneto i atakują siedzibę organizacji.

Tyran

6,8
Barry Al-Fayeed pracuje jako lekarz pediatra w Kalifornii, gdzie założył rodzinę i prowadzi skromne życie. W rzeczywistości mężczyzna jest młodszym synem bliskowschodniego dyktatora. Barry niechętnie zgadza się wziąć udział w weselu bratanka. Po przybyciu na miejsce on i jego rodzina zostają rzuceni w sam środek skomplikowanych problemów, z jakimi boryka się naród, który próbuje wyrwać się spod rządów dyktatora.


Tess

7,0
Adaptacja wiktoriańskiej powieści (Thomasa Hardy'ego) to wzruszająca, ale i gorzka opowieść o tragicznym losie młodej, niezamożnej dziewczyny, która staje się ofiarą bezwzględnych norm społecznych. By przekonać się, czy bogata familia D'Ubervillów jest spokrewniona z rodziną woźnicy, ten wysyła do ich domu obdarzoną niezwykłą urodą córkę Tess (Nastassja Kinski). Z pozoru błahe wydarzenie staje się osią nieszczęść i tragedii, które za sprawą przypadku, jak i ślepego losu naznaczają kobietę mocno komplikując jej życie.
Indie nie są krajem przyjaznym dla kobiet. Tradycja patriarchatu i rozległy seksizm mają wpływ na wiele zbrodni, przede wszystkim na powszechność przemocy seksualnej wobec kobiet. Odważna Rajjo (Madhuri Dixit) zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że kobiet nikt nie obroni. Nikt, prócz nich samych. Członkinie jej "Różowego Gangu" to aktywistki i strażniczki, które walczą ze społeczną niesprawiedliwością, ochraniają i pomagają maltretowanym kobietom. Rajjo widzi szansę poprawy sytuacji kobiet i ochrony ich interesów w polityk Sumitrze Devi (Juhi Chawla). Intencje pani polityk nie do końca są jednak szczere i chce ona wykorzystać poparcie i zaufanie wiejskich kobiet do własnych, egoistycznych celów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…