Filmy gitara elektryczna, gitarzysta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje gitara elektryczna, gitarzysta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rok 1985. Po wydarzeniach jakie miały szczęśliwy koniec w poprzedniej części filmu, Dr Emmett Brown (Christopher Lloyd) powraca z przyszłości. Opowiada Marty'emu (Michael J. Fox), iż musi wrócić z nim w owe miejsce, jednakże bohater nie jest sam. Towarzyszy mu dziewczyna Lorraine Baines (Lea Thompson), doktor nienamyślając się zaprasza dwójkę do wehikułu czasu i podąża z nimi w przyszłość w celu naprawy konsekwencji, jakie mają stać się dopiero za trzydzieści lat. Splot wydarzeń niestety doprowadza do jeszcze gorszych w skutkach sytuacji. Dr Brown i bohater muszą wszystko naprawić nim będzie za późno.
Lato w Nowym Jorku nigdy nie było bardziej upalne niż w 1977 roku - temperatura utrzymywała się niezmiennie powyżej 40 stopni Celsjusza. Działy się wtedy rzeczy wielkie i straszne. Na miasto spadła plaga kradzieży. Yankees wygrali mistrzostwa świata w baseballu. Trwało dyskotekowe szaleństwo, eksplodował punk rock. Noce spędzano w kultowych klubach 'Studio 54' i 'Plato's Retreat'. Ale kiedy nadchodziła noc, nadchodził też strach - w Nowym Jorku pojawił się psychopata, strzelający z rewolweru kaliber 44 do przypadkowych ludzi. Morderca, nazwany przez prasę "Syn Sama" ("Son of Sam"), dokonał serii potwornych mordów. Nowy Jork ogarnęła panika. Z właściwą sobie wirtuozerią Spike Lee tworzy panoramiczny obraz wydarzeń tamtego lata - lata Sama. "Mordercze lato" pokazuje, w jaki sposób pod wpływem morderstw Syna Sama dezintegruje się życie na Bronksie, zaufanie zmienia się w strach, a przyjaciele stają się wrogami. Film opowiada prawdziwą historię. "Stare, dobre czasy" - mówi z ironią i nostalgią na początku filmu legendarny dziennikarz Jimmy Breslin, wspominając Nowy Jork 1977 r., kiedy narkotyki i przemoc były wszechobecne, a całe miasto żyło w strachu przed Synem Sama. Breslin otrzymywał listy od Syna Sama, czyli Davida Berkowitza. Zanim jednak Berkowitz został złapany, zabił 6 osób i 7 ciężko ranił.
Wstępem do tej magicznej muzycznej opowieści jest spotkanie dwojga młodych, utalentowanych muzyków w Nowym Jorku, wiolonczelistki Lyla’i Novacek (Keri Russell) i charyzmatycznego irlandzkiego gitarzysty Louisa Connelly (Jonathan Rhys Meyers). Po latach, pewien osierocony od swych urodzin chłopiec przybywa do Nowego Jorku, by odnaleźć prawdziwych rodziców. Pomaga mu w tym muzyka, którą wciąż słyszy w każdym miejscu, o każdej porze dnia i nocy. Muzyka, którą czuje w sercu i która kieruje jego postępowaniem. Jego niezwykły talent odkrywa tajemniczy Wizard (Robin Williams), który nadaje mu pseudonim August Rush.


Film opowiada o pewnym wynalazku w świecie sprzętu muzycznego, tak zwanym podłogowym pedale wah-wah, zwanym również kaczką, wspomagającym gitary elektryczne i basowe. Widz może dowiedzieć się o okolicznościach skonstruowania tego urządzenia przez Brada Plunketta w 1966 roku, o jego rozwoju aż do czasów obecnych oraz wpływie na współczesną muzykę. Film wzbogacony jest o wywiady z samym wynalazcą, gitarzystami korzystającymi na co dzień z kaczki oraz inżynierami modernizującymi urządzenie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…