Filmy poświęcenie, bohater

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje poświęcenie, bohater. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nastoletni astronom Leo Biederman i jego nauczyciel odkrywają kometę, która ma się zderzyć z Ziemią. Po tym jak nauczyciel ginie w wypadku samochodowym, próbująć powiadomić o odkryciu, prezydent ogłasza istnienie komety oraz wysłanie przez NASA astronautów z misją zmiany kierunku komety zanim zbliży się do Ziemi. Rząd w tym czasie buduje podziemne miasta zwane arkami, które umożliwią przetrwanie wybranym ludziom, nawet w obliczu totalnego kataklizmu. Wybucha panika, tylko nieliczni otrzymają prawo schronienia się w bunkrach. Dla większości ludzi zderzenie komety z Ziemią będzie prawdziwym dniem zagłady.
Andrzej Klimecki jest byłym kapitanem Żeglugi Wielkiej, który w czasie wojny przebywał w obozie jenieckim. Teraz ukrywając swoją przeszłość pracuje przy budowie falochronu, gdzie będzie miał okazję po raz ostatni dowieść swojego bohaterstwa.


Akcja dzieje się podczas II wojny światowej w okupowanej przez Niemców i francuskich kolaborantów Casablance. Łatwo się tam dostać, ale trudno ją opuścić, zwłaszcza jeśli jest się poszukiwanym przez nazistów, tak jak działacz czeskiego ruchu oporu Victor Laszlo (Paul Henreid). Jedyną jego nadzieją okazuje się właściciel nocnego klubu – Rick Blaine (Humphrey Bogart), cyniczny Amerykanin, który nie jest skory do pomocy, tym bardziej że żoną Victora, jest jego była ukochana, która złamała mu serce, Ilsa (Ingrid Bergman). Dawne uczucia odżywają. W zamian za ułatwienie mężowi wyjazdu z Casablanki Ilsa proponuje Rickowi siebie. Główny bohater musi dokonać wyboru. Czy uczucie zwycięży w obliczu wojny? Scenariusz powstał na podstawie cieszącej się niewielką popularnością sztuki Murraya Burnetta i Joan Alison „Everybody Comes to Rick's”, która nigdy nie doczekała się premiery na Broadwayu. Na realizację obrazu przeznaczono zaledwie 950 000 dolarów, co zmusiło ekipę do drakońskich oszczędności (samolot widoczny w ostatnich scenach zrobiony był z… kartonu). Casablanca to jeden z tych filmów, które mimo upływu lat się nie starzeją. Obraz Michaela Curtiza zdobył pięć nominacji do Oscara® oraz 3 statuetki, włączając w to nagrodę w kategorii „najlepszy film 1943 roku”.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.
Serial opowiada o perypetiach ratowników wodnych, którzy codziennie patrolują plażę Los Angeles, by nic złego nie stało się ludziom. Spotykają ich różne przygody i trudność z którymi muszą sobie poradzić. Nieodłącznym atrybutem produkcji są skąpo odziane ratowniczki, z Pamelą Anderson na czele.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…