Filmy modernizacja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje modernizacja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przebojowa i atrakcyjna Lucy Hill (Renee Zellweger) jest ambitnym pracownikiem dużej firmy w Miami. Bogate życie zawodowe i regularny awans jest dla niej celem, który chce osiągnąć za wszelka cenę. Pewnego dnia, nie wiedząc w co się pakuje, bez namysłu przyjmuje kolejne służbowe polecenie mające być stumilowym krokiem w jej karierze. Tymczasem, atrakcyjne z pozoru wyzwanie, okazuje się zwykłą reorganizacją małego zakładu przemysłowego w… Minnesocie. Przeprowadzka z tętniącej życiem Florydy na prowincję całkowicie wywraca do góry nogami jej dotychczasowy styl życia i wciąga w szereg niekończących się wpadek i tarapatów. Jak sprawdzą się eleganckie szpilki i modne stroje na zmrożonych ulicach małego miasteczka? Czy możliwe, aby Ted, zwykły facet z Minnesoty został mężczyzną jej życia?
Jak co roku do Zitouny, wioski na granicy Algierii przyjeżdża showman z niedźwiedziem. Wraz ze swoim stworzeniem podchodzi do walki ze Slimane El Mabroukiem, który broni honoru swojego plemienia. Slimane tym razem przegrywa i umiera, pozostawiając dwie sieroty, Omara i Ouridę. Dzieci dorastają w samotności. Lata mijają, armia francuska rośnie w siłę, a wraz z nią wojna. W tajemniczy sposób, Omar znika z wioski, podczas gdy jego siostra umiera podczas porodu. Omar powróci do wioski, znacznie później, kiedy Algieria zdobędzie niepodległość.
Film opowiada o pewnym wynalazku w świecie sprzętu muzycznego, tak zwanym podłogowym pedale wah-wah, zwanym również kaczką, wspomagającym gitary elektryczne i basowe. Widz może dowiedzieć się o okolicznościach skonstruowania tego urządzenia przez Brada Plunketta w 1966 roku, o jego rozwoju aż do czasów obecnych oraz wpływie na współczesną muzykę. Film wzbogacony jest o wywiady z samym wynalazcą, gitarzystami korzystającymi na co dzień z kaczki oraz inżynierami modernizującymi urządzenie.


Doświadczona kadra kierownicza zostaje zostaje zastąpiona czwórką młodych, zdolnych inżynierów.
"To nie jest kraj dla młodych ludzi" to film dokumentalny, w którym opowiadamy o Polsce i o tym co chcielibyśmy w niej zmienić. Film jest dziełem Fundacji Republikańskiej, a bohaterami są głównie twórcy i eksperci Fundacji. Nasz pomysł polegał na nakręceniu dokumentu dotyczącego tematyki politycznej, w którym wprost i zupełnie serio powiemy o tym co myślimy, co nam się nie podoba i jak chcielibyśmy to zmienić. W Polsce takie filmy właściwie nie powstają, dlatego naszą inicjatywę traktujemy nie tylko jako sposób na promocję własnych idei i własnego środowiska, ale także na podniesienie poziomu debaty publicznej. W filmie poruszamy szerokie spektrum tematów. Mówimy zarówno o polskich tradycjach politycznych i problemie modernizacji, jak i o zagadnieniach szczegółowych, takich jak finanse publiczne w dobie kryzysu, jakość prawa i sprawność sądów czy problemy demograficzne.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…