Dramat 1984

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 648 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1984 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Daniel przeprowadza się z matką do Los Angeles. Kilka dni później chłopak wybiera się na przyjęcie gdzie poznaje Ali. Widząc ich razem jej były chłopak atakuje Daniela i dotkliwie go bije. Upokorzony chłopak postanawia zacząć treningi sztuk walki. Niestety w miejscowej szkole trenuje już jego rywal. Pewnego dnia Daniel ponownie zostaje zaatakowany przez Johnnego i jego kolegów. Przypadkowo całą sytuację widzi pan Miyagi. Niepozorny staruszek bez trudu pokonuje łobuzów i po namowach zaczyna uczyć Daniela. Jak się okazuje nowe umiejętności szybko się przydadzą.
Tysiąc lat po „Siedmiu Dniach Ognia”, czyli wojnie zakończonej wielkim ekologicznym kataklizmem, Ziemia porośnięta jest toksyczną dżunglą, pełną ogromnych owadów-mutantów. Oddychanie bez maski tlenowej grozi śmiercią w ciągu kilku minut. Jedną z ostatnich zamieszkałych przez ludzi oaz jest królestwo zwane Doliną Wiatru. Wieje tam „wiatr bogów”, odpędzający trujące opary. Następczyni tronu, księżniczka Nausicaa, razem z mistrzem Yupą próbują zrozumieć mechanizmy, rządzące przyrodą i znaleźć sposób, który zapewni ludziom bezpieczeństwo. Delikatna równowaga zostaje zachwiana, gdy nieopodal rozbija się samolot przewożący potężną broń. Sąsiedzi Doliny Wiatru planują użyć jej, by zniszczyć owady i dżunglę, nieświadomi, że ściągną w ten sposób zgubę na resztę ludności.
Pewnego ranka Ameryka zostaje zaatakowana przez połączone siły ZSSR, Kuby i Meksyku. Najeźdźcy szybko zdobywają kontrolę nad sporą częścią kraju, gdzie wprowadzają swoje rządy. W jednym z małych miasteczek, grupka uczniów miejscowego liceum ucieka w góry, by tam szukać schronienia. Po jakimś czasie rozpoczynają partyzancką walkę z miejscowymi siłami wroga. Jednak ich rosnące sukcesy i coraz śmielsze akcje, doprowadzają do rozpoczęcia wielkiej operacji odwetowej, na której czele stoi pułkownik Strelnikov.


Jessica Beatrice McGill Fletcher to nauczycielka angielskiego, która poprzez pisanie kryminałów próbuje poradzić sobie z nagłą śmiercią męża Franka. Bratanek Franka, Grady, który został wychowany przez Fletcherów, znajduje jedną z powieści Jessici i za jej plecami zanosi ją do wydawnictwa. Powieść nie tylko została wydana, ale także odniosła ogromny sukces. Wkrótce Jessica stała się międzynarodową gwiazdą, podróżującą po Stanach i całym świecie, by promować swe książki. Również policja doceniła talent kobiety do rozwiązywania zagadek i teraz Jessica pomaga im w śledztwach jako szanowany amatorski kryminolog.
Tytułowy "Cotton Club" jest nie tylko popularnym klubem jazzowym, ale również miejscem, w którym krzyżują się drogi mafijnych bossów. Tu załatwia się ciemne interesy, prowadzi negocjacje. Młody, świetnie zapowiadający się muzyk jazzowy, Dixi Dwyer pewnej nocy przypadkowo ratuje życie jednemu z najgroźniejszych gangsterów w mieście, Dutchowi Schultzowi. Wdzięczny Dutch proponuje mu pracę. Wkrótce Dixie zakochuje się w kochance gangstera i tak zaczynają się jego kłopoty.
Trzecie - po wersjach z lat 1935 i 1962 - podejście do opowieści o buncie marynarzy na morzach południowych, o wielkiej ucieczce zbuntowanych, którzy zostają na jednej z wysp wśród Polinezyjczyków. Oraz o wyczynie kapitana Bligha - rejsie odkrytą szalupą na trasie długości 7000 mil morskich, który opowiada historie buntu.
Doskonale zapowiadający się młody muzyk rozpoczyna karierę. Na swej drodze spotyka wielu poczatkujących artystów i przekonuje się, że talent nie wystarczy, by znaleźć się na szczycie. Odkrywa, że mimowolnie powtarza błędy swojego ojca i postanawia walczyć ze swoimi słabościami. [opis dystrybutora]

Amadeusz

8,3
Antonio Salieri jest jednym z najbardziej cenionych kompozytorów swoich czasów, pozostaje jednak artystą, w twórczości którego brakuje iskry geniuszu. Gdy poznaje młodziutkiego Wolfganga Amadeusza Mozarta, od razu wywiązuje się pomiędzy nimi rodzaj rywalizacji. Szybko pojawia się nienawiść do konkurenta, zazdrość czyniąca z Salieriego potwora. Jednak to właśnie w postaci Salieriego tkwi iskra tragizmu. Kompozytor w przewrotny sposób utożsamia uczucia widzów, spośród których wszyscy chyba mają wielkie marzenia, które okazują się nie do spełnienia. Poza tym to Salieri opowiada całą historię, to jego głos słyszymy zza kadru. Mozart zaś pozostaje niejako z boku jako niedościgły ideał.
Abby, piękna żona bogatego właściciela baru w Teksasie, postanawia uciec z barmanem. Wściekły mąż wynajmuje detektywa, który dostarcza mu niezbite dowody niewierności żony. Pałany zazdrością i chęcią zemsty planuje śmiertelnie prosty plan. A mianowicie zleca detektywowi morderstwo kochanków. Jednak nic nie idzie po jego myśli.
Ponury i niezwykle naturalistyczny obraz życia młodzieży w jugosłowiańskim zakładzie poprawczym w latach osiemdziesiątych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…