Filmy gen, naukowiec

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje gen, naukowiec. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mucha

7,3
Seth Brundle konstruuje kapsuły teleportacyjne, dzięki którym próbuje poprawić możliwości ludzkiego ciała. Pewny swego, testuje urządzenie na sobie. Eksperyment okazuje się sukcesem, niestety kilka dni później jego ciało zaczyna mutować. Szybko okazuje się, że podczas próby w kapsule oprócz niego znalazła się mucha i ich geny zostały wymieszane.
Od momentu poczęcia rozwijają się dwa małe życia. Wspólnie będą dorastać, odkrywać świat, doznawać emocji. Relacja jaka łączy bliźnięta jest jedyna w swoim rodzaju i do dziś stanowi wielką zagadkę dla naukowców.

Mucha

6,6
Andre Delambre konstruuje urządzenie pozwalające na teleportację. Po kilku udanych próbach na przedmiotach i żywych organizmach Andre postanawia sam spróbować. Niestety podczas testu do komory wlatuje mucha i ich molekuły zostają wymieszane. W efekcie naukowiec staje się pół człowiekiem pół owadem.


Mutant

5,8
Doktor Susan Tyler (Mira Sorvino) wraz z mężem Peterem Mannem (Jeremy Northam), zastępcą dyrektora Centrum Kontroli Epidemii, muszą zwalczyć epidemię zagrażającą życiu setek tysięcy dzieci. W tym celu łączą DNA różnych gatunków, chcąc stworzyć biologiczne przeciwciała, mające pokonać czynniki wywołujące chorobę. Nowa stworzona przy tym rasa nosi nazwę Judas i zostaje wprowadzona do biosystemu Nowego Jorku. Trzy lata później uzdrawiający czynnik zaczyna żyć własnym życiem i prześladować ludzi...
Dokument Marzenia o DNA stara się pokazać, w jakim kierunku zmierzają badania nad genetyką i jakie ludzkość może ponieść tego konsekwencje.
Dokument, w którym przedstawiono aktualne wyniki badań dotyczących powstawania umiejętności i talentów ludzi. W porównaniu z najbliższymi krewniakami genetycznymi, wypadamy dość blado przynajmniej pod względem fizycznym: jesteśmy słabsi, biegamy wolniej i wspinamy się znacznie gorzej. Posiadamy jednak architekturę, religię, naukę, języki, literaturę, sztukę, kulturę i wyobraźnię. Wszystko to dzięki większemu mózgowi. Naukowcy na całym świecie od zawsze próbowali odpowiedzieć na pytanie, co spowodowało tak szybki wzrost kory mózgowej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…