Filmy prześladowanie religijne

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje prześladowanie religijne. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Milczenie

6,6
6,6
W XVII wieku dwóch jezuickich księży wyruszyło do izolowanego od wszelkich zewnętrznych kontaktów Królestwa Japonii, by odnaleźć ich mentora i sprawdzić jak wiodą się jego misje ewangelizacyjne. Na miejscu stają się świadkami prześladowań japońskich chrześcijan przez ich własny rząd, który chce zniszczyć wszelkie wpływy zachodniej kultury.
Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.
XVI wiek. Francja jest w stanie nieustannych, krwawych walk pomiędzy Katolikami a Protestantami (Hugenotami). Henryk z Nawarry zostaje przywódcą tych drugich, a Katarzyna Medycejska (Królowa Francji) postanawia pogodzić zwaśnione strony proponując Henrykowi rękę swojej córki, Małgorzaty. Jednak w noc po zaślubinach (znaną jako noc św. Bartłomieja) Katolicy dokonują krwawej rzezi Protestantów. Henryk trafia do więzienia. Po czterech latach udaje mu się uciec i rozpoczyna walkę o tron. Kiedy wreszcie zostaje królem Francji wprowadza jako pierwszy władca wolność wyznania - sam zmieniał je pięć razy w swoim życiu.


Zapomnij o wizerunku heroicznego, chrześcijańskiego rycerza walczącego z niewiernymi za wiarę. "Krucjaty" ukazują groteskową i dziwaczną historię morderstw, grabieży i szaleństwa. Terry Jones (Monty Python) zakłada znaną mu dobrze zbroję średniowiecznego rycerza i przemierza Azję Mniejszą i Bliski Wschód by odkryć prawdę o krucjatach. 900 lat temu chrześcijańską Europę ogarnął wojenny szał, który odmienił świat na zawsze, a jego efekty są widoczne do dnia dzisiejszego. Do dziś bowiem wiele nieporozumień pomiędzy Chrześcijaństwem i światem Islamu ma swoje źródła w krucjatach.
Ujgurzy – mieszkańcy Sinciangu (Tukiestanu Wschodniego) – mieli nadzieję na niepodległość spod chińskiej dominacji po rozpadzie ZSRR. Jednakże ich pragnienia były bezwzględnie tłumione przez Komunistyczną Partię Chin, która za wszelką cenę pragnęła utrzymać integralność terytorialną swego imperium. Kiedy zdesperowani Ujgurzy (wyznania islamskiego) zaczęli przeprowadzać krwawe zamachy terrorystyczne, Pekin wypowiedział im wojnę totalną. Bezwzględne środki – takie jak inwigilacja, masowe aresztowania i umieszczenie w obozach „reedukacyjnych”, tortury, sterylizacje, niszczenie dziedzictwa narodowego i wynarodowienie młodego pokolenia – miały całkowicie zatrzeć ich pierwotną tożsamość religijną i etniczną i stworzyć jedynie słusznego chińskiego człowieka na miarę potrzeb partii komunistycznej. A wszystko to dzieje się przy pełnej akceptacji zachodnich firm robiących w Chinach „dobre” interesy, jak i krajów islamskich będących w „dobrych” stosunkach z reżymem chińskim.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…