Filmy dziewiętnasty wiek, powstanie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dziewiętnasty wiek, powstanie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Angel, wampir z duszą przybywa do Los Angeles, żeby pomagać ludziom mającym problemy i w ten sposób zyskać odkupienie.

Szwadron

6,7
Historia rosyjskiego szwadronu dragonów, pacyfikującego polskie powstanie w 1863 roku. Młody arystokrata, odrzucony przez ukochaną, zaciąga się do wojska i wyrusza do Polski. Jego dowódca wykazuje się strasznym okrucieństwem i cynizmem. Jeremi zaczyna zauważać, czym jest wojna i jak bardzo może zmienić człowieka.
Film biograficzny. Ostatnie dni życia Edwarda Dembowskiego – filozofa, rewolucjonisty, działacza niepodległościowego. Syn kasztelana otrzymał solidne i gruntowne wykształcenie. Intelektualista, który w 24.roku życia miał na swym koncie 4 tomy pism filozoficznych. Swoje postępowe poglądy wyrażał na łamach założonego przez siebie czasopisma. Był zwolennikiem zniesienia pańszczyzny i uwłaszczenia. Jego zdaniem mogła do tego doprowadzić tylko radykalna rewolucja ludowa. Tylko w tym widział drogę do odzyskania niepodległości. Prowadził działalność konspiracyjną, mimo że pozostawał pod nadzorem pruskiej policji. Uczestniczył w powstaniu krakowskim w 1848. Stanął na czele chłopów przeciwko wojskom austriackim…


Mayerling

6,4
Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Mayerling - pałac myśliwski w Austrii, w którym 30 stycznia 1889 roku następca tronu austro-węgierskiego, arcyksiążę Rudolf (Omar Sharif), jedyny syn Franciszka Józefa I i cesarzowej Elżbiety, popełnił samobójstwo wraz ze swą kochanką Marią Vetsera (Catherine Deneuve).
Dom świętego Kazimierza w Ivry na peryferiach Paryża – miejsce, gdzie w osamotnieniu spędził sześć lat niedoceniony za życia poeta romantyczny Cyprian Kamil Norwid. Przybył z zamiarem spędzenia w przytułku dla emigrantów dwóch tygodni. Pozostał do końca swych dni. Zamieszkują tam również weterani powstań narodowych, którzy wiecznie prowadzą spory, które z nich było ważniejsze. Domem i jego pensjonariuszami opiekują się siostry zakonne, które fundusze na utrzymanie pozyskują od „dobroczyńcy” księcia Czartoryskiego. Okazuje się, że sponsor ogranicza ich wydatki, co staje się przyczyną często nieświeżego jedzenia. To jest powodem buntu…
Kwiecień 1860 r. Proces zjednoczenia Włoch pod przewodnictwem Piemontu objął już północną i środkową część kraju. Na Sycylii, poddanej wciąż panowaniu dynastii burbońskiej, zostało właśnie krwawo stłumione ludowe powstanie w Palermo. Rozeszła się jednak wieść, że Garibaldi ma objąć dowództwo nad wyprawą, której celem będzie wyzwolenie Królestwa Obojga Sycylii. Z jednej z górskich wiosek sycylijskich, przygotowujących się potajemnie do powstania, wyrusza do Garibaldiego chłopski emisariusz, z meldunkiem o gotowości ludu Sycylii do zbrojnej walki. W wiosce zostaje jego młoda żona. To ich pierwsze rozstanie i jego pierwsza w życiu podróż, poza wyobrażalne dla obojga granice czasu i przestrzeni.
Na motywach gruzińskiej legendy ludowej. Pierwsza połowa dziewiętnastego wieku. Wróciwszy z armii Arsen, syn Odzełaszwili, wraca z armii i wszczyna bunt chłopów pańszczyźnianych książąt Baratowych. Na tle dramatycznej walki powstańców z miejscowymi właścicielami ziemskimi rozwija się tragiczna miłość Arsena i Neno...
Koniec dziewiętnastego wieku. Opowieść o walce oddziału chłopów małorolnych, dowodzonego przez narodowego bohatera, zwanego Nabi (Gasan Turabov), przeciw feudalnej arystokracji, cesarskim namiestnikom i kupcom. Razem z bohaterem walczy jego żona Khadzhar. Nie potrafiwszy pokonać mężnego przywódcy powstania, wrogowie podstępnie go zabijają...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…