Filmy turczynka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje turczynka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Anna jest kobietą, która straciła pamięć, a tym samym swą tożsamość. Chce się dowiedzieć, kim była. Odpowiedź na to pytanie pomoże jej w odkryciu, kim jest. Okazuje się jednak, że im bliżej jest rozwikłania tej zagadki, tym bardziej się boi. Kim była? Kim jest? Czy należy do „Szarych Wilków”? Czy jest jakiś związek z nią a młodymi kobietami, które zostają brutalnie mordowane?
Nejat stanowczo nie pochwala wyboru owdowiałego ojca, Alego, który związał się z prostytutką Yeter. Jednak bohater zmienia zdanie na temat kobiety, gdy odkrywa, że wysyła ona pieniądze swej mieszkającej w Turcji córce, by dziewczyna mogła opłacić studia. Nagła śmierć Yeter rozdziela ojca i syna. Nejat decyduje się na podróż do Stambułu, by odnaleźć córkę Yeter, Ayten. Tymczasem polityczna aktywistka, Ayten uciekła przed turecką policją i schroniła się w Berlinie. Zaprzyjaźniła się tutaj z młodą kobietą, Lotte, która proponuje tureckiej rewolucjonistce, by zamieszkała w jej rodzinnym domu. Zaproszenie bardzo nie podoba się konserwatywnej matce Lotte, Susanne. Po aresztowaniu Ayten traci swój azyl; zostaje deportowana z powrotem do Turcji i osadzona w tamtejszym więzieniu. Lotte wyjeżdża do Turcji, ale na miejscu orientuje się, że sytuacja Ayten wygląda na beznadziejną...
Ayca jest turecką aktorką mieszkającą w Istambule. Na planie filmowym na zachodzie Turcji, poznaje Hama Ali, kurdyjskiego aktora. Podczas zdjęć zakochują się w sobie. Po zakończeniu filmu Ayca wraca do Istambułu, a Hama do swego domu w Suleymaniye, w północnym Iraku. Jednak kontynuują swą znajomość telefonicznie i listownie. Tymczasem Stany Zjednoczone przygotowują atak na Irak. Poczta często nie działa, a linie telefoniczne zazwyczaj są odcięte. Nie mogąc dłużej znieść rozstania ze swym ukochanym, postanawia pojechać do Iraku. Ale wjazd do kraju w stanie wojny okazuje się równie trudny jak wyjazd z niego.


25-letnia Sibel (Damla Sönmez) mieszka z ojcem i siostrą w zacisznej wiosce w górach tureckiego regionu Morza Czarnego. Sibel jest niemową, ale komunikuje się, używając starożytnego gwizdanego języka tego obszaru. Odrzucona przez jej mieszkańców, nieustannie ściga wilka, który podobno krąży w sąsiednim lesie, wzbudzając lęk i fantazje wśród wiejskich kobiet. Tutaj jej ścieżka spotyka uciekiniera. Ranny, groźny i bezbronny, jest pierwszym, który patrzy na nią inaczej niż inni z wioski.

Oderwani

0,0
Kiedy Massimo, mąż Antonii, ginie w wypadku, kobieta odkrywa jego romans z młodszym mężczyzną, Michelem. Zdruzgotana Antonia zaczyna zgłębiać sekretne życie męża, nawiązując zaskakującą przyjaźń z Michelem oraz jego kręgiem ekscentrycznych znajomych, którzy stanowili drugą rodzinę dla jej zmarłego męża. Dzięki nim spojrzy na życie z nowej perspektywy, ale czy nauczy się znów kochać?
Jest rok 1922. Od trzech lat trwa wojna grecko-turecka. Kobiety z tych krajów, próbując uciec z rzeczywistości wojny, nawiązują kontakty z obywatelami Stanów Zjednoczonych. Film opowiada o młodej Niki Douce (Victoria Haralabidou) z Samotraki, która wyrusza na pokładzie statku do Nowego Jorku w zamian za swoją siostrę wracającą z emigracji do Grecji. Niki ma poślubić greckiego imigranta, Prodromosa (Yorgos Makris). W Nowym Jorku zakochuje się niespodziewanie w fotografie, Normanie Harrisie (Damian Lewis).
Jesteśmy świadkami szokującej historii młodej Turczynki wysłanej do Niemiec i wydanej za mąż w wieku zaledwie trzynastu lat. Okazało się jednak, że najgorsze było dopiero przed nią, bowiem niedługo po ślubie rozpoczęła się prawdziwa gehenna dziewczynki, która była regularnie bita i maltretowana. Po kilku latach szczęśliwie udało jej się uciec, jednak do dziś musi się ukrywać. Film zrealizowany został w ramach programu "Jerozolima–Warszawa–Kolonia. Dialog w trójkącie".
Słowa kluczowe

Proszę czekać…