Filmy kolejka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kolejka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, jest właścicielem niewielkiej naleśnikarni, w której serwuje dorayaki, japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, gdyż obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Właściciel zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Dzięki jej sekretnej recepturze na tytułowe "an" drobny biznes zaczyna rozkwitać...

Szarlatan

6,8
6,0
Szarlatan to dramat biograficzny o wyjątkowym człowieku, obdarzonym zdolnościami leczniczymi, rozgrywający się na tle wydarzeń XX wieku. Historia inspirowana jest życiem uzdrowiciela Jana Mikoláška, który wprawiał w zdumienie pokolenia dzięki niesamowitym umiejętnościom diagnozowania i leczenia chorób za pomocą ziół, narażając się na obstrukcję ze strony komunistycznego establishmentu. Opowieść Mikoláška to nie tylko jedno z ludzkich żyć pełne zwrotów akcji, ale także ogólna refleksja nad ceną, jaką płaci się za przywilej geniuszu.
Akcja filmu toczy się w Tamil Nadu i w Kalkucie i prezentuje losy trzech mężczyzn. Wszystkich łączy tylko fakt, że przypadkowo zetknęli się ze sobą w wypadku na moście Hooghly Bridge w Kalkucie. Lallah Singh jest młodym recydywistą, którego ubóstwo pchnęło do zdobywania pieniędzy na drodze przestępstw. Niedawno wyszedł z więzienia i próbuje zbudować normalną rodzinę. Związał się z Sashi. Wkrótce ma przyjść na świat ich dziecko. Mimo szczerych chęci, trudno mu do końca zerwać z dawnym życiem. Przyjmuje więc kuszącą finansowo propozycję ze strony polityka Projonjita Bonnerje. Ma zabić przewodzącego studenckiej kontrkulturze Michaela Mukherjee. Świadkiem zamachu jest Arjun - „złoty chłopak”, młody, piękny i bogaty. Jego życie jest niekończącą się imprezą, pełną sukcesów i pięknych kobiet. Dramat na moście diametralnie zmienia życie ich wszystkich.


Bajland

6,9
Miasto oklejone jest plakatami z wizerunkiem kandydatów na prezydenta. Po ulicach jeżdżą mobile. W telewizji non stop pokazywane są twarze kolejnych kandydatów. Ludzie poddają się nastrojowi politycznej gry. W telewizyjnym studiu wyborczym przygotowywana jest prezentacja kandydatów na prezydenta. Jeden z nich, Jan Rydel (Wojciech Pszoniak), na „dzień dobry” popada w konflikt z telewizyjnymi realizatorami – nie podoba mu się krzesło, na którym ma usiąść. Kiedy wreszcie dostaje zwykłe krzesło, siada do kamer tyłem i w ten sposób rozmawia z widzami. Na zalecenie Państwowej Komisji Wyborczej Rydel musi udać się na rozmowę z psychiatrą (Liroy).
Po aresztowaniu utalentowany oszust Moist von Lipwig, chcąc odzyskać wolność zgadza się na przyjęcie zaoferowanego mu przez patrycjusza Ankh-Morpork stanowiska poczmistrza.
Ekscytujący jest już sam tytuł: Adrenalina – tajemniczy hormon ludzki produkowany przez gruczoł rdzeniowo-nerkowy zwany „hormonem nagłości” reguluje skurcze mięśni gładkich, wpływając także na intensywność emocji i reakcji agresywnych. Może dodać skrzydeł owładniętym strachem, dać nadludzką siłę walczącym o życie. Ten oryginalny i niezwykły film to rodzaj "adrenaliny współczesności, adrenaliny kina", współczesnych lęków, okrucieństwa, horroru. Adrenaline, le films – nieprzetłumaczalny, świadomy błąd językowy wskazujący na jeden film w liczbie mnogiej. Podczas niespełna 80-minutowej projekcji przez ekran przewija się 12 krótkich makabresek spiętych motywem nerwowo przesuwającej się kolejki ślepców. Te trzynaście niesamowitych pomysłów, zdominowanych przez czarny humor i parodię, to rezultat dwóch lat (1987-89) pracy siedmiu młodych reżyserów francuskich zaproszonych do wspólnej zabawy przez Yanna Piquera – twórcę realizującego od lat dziesięciu niesamowite krótkometrażówki.

Urząd

6,9
Tytułowy Urząd to urząd Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przed małym okienkiem tłoczą się starsi ludzie, próbujący załatwić swoje sprawy rentowe bądź emerytalne. Bezduszna urzędniczka odsyła staruszkę, żeby przyniosła zaświadczenie, które anuluje poprzednie. Z kolei inny petent ma złą pieczątkę – powinna być okrągła itd. Wszyscy w kolejce cierpliwie czekają i mimowolnie wysłuchują czasami bardzo osobistych spraw.
Gorączka sobotniej nocy. Przed modnym paryskim klubem ustawiają się kolejki imprezowiczów. Ale tylko nielicznym szczęśliwcom uda się wejść do środka. Wszystko w rękach Mathieu, wykidajły (zwanego dziś szumnie selekcjonerem), który na podstawie sobie tylko znanych kryteriów wybiera klientów godnych przekroczyć próg klubu „Pandore”. Przed nami mały przekrój francuskiego społeczeństwa oraz próbka charakterystycznych zachowań, wyrażających rozmaite jego podziały. Jakie kompleksy uosabia wszechwładny Mathieu…?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…