Filmy retrospekcja, szwajcaria

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje retrospekcja, szwajcaria. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Charlotta - światowej sławy pianistka, która zapomniawszy o rodzinie, w całości poświęciła się sztuce - przeżywa depresję po śmierci swojego przyjaciela, Leonarda. Na zaproszenie córki i jej męża przyjeżdża ze Szwajcarii do małego prowincjonalnego zboru protestanckiego w Szwecji. Matka jest oburzona, że Eva bez jej wiedzy wzięła pod opiekę swoją upośledzoną i oddaną przed laty do przytułku siostrę - Helenę. Będzie to pierwsza, ale nie jedyna rysa w atmosferze pozornej, uprzejmej obojętności między nimi.

Spisek

5,9
Kontynuacja popularnego filmu sensacyjnego Largo Winch, porównywanego ze słynnymi seriami przygód Jasona Bourne'a i Jamesa Bonda. Jedna z największych europejskich produkcji roku, do której zdjęcia kręcono w Niemczech, Francji, Belgii, Tajlandii i Hongkongu. W gwiazdorskiej obsadzie u boku przystojnego Tomera Sisley, dawno niewidzianej na ekranach kin Sharon Stone oraz ulubionego aktora Emira KusturicyMikiego Manojlovica debiutująca w wysokobudżetowym kinie akcji Weronika Rosati. Po śmierci ojca Largo Winch (Tomer Sisley) dziedziczy niewyobrażalną fortunę i stanowisko prezesa międzynarodowej korporacji W. Nikt nie podejrzewa nawet, że miliarder postanowi pewnego dnia sprzedać swoje udziały i poświęcić się działalności humanitarnej. Gdy jednak czyhający na akcje W potężni konkurenci oskarżą go o dokonanie zbrodni przeciwko ludzkości, a na jego trop wpadnie przebiegła agentka Interpolu (Sharon Stone), Winchowi nie pozostanie nic innego, jak udać się w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu dowodów swojej niewinności. Obfitująca w niezwykłe pościgi, walki oraz akrobatyczne wyczyny intryga zawiedzie bohatera w samo serce birmańskiej dżungli...
Światowej sławy historyk i badacz symboli profesor Robert Langdon (Tom Hanks) w środku nocy zostaje wezwany do muzeum Luwru, gdzie, jak się okazuje, miało miejsce tajemnicze morderstwo. Jego ofiarą jest kustosz muzeum, Jacques Saunière, który przed śmiercią pozostawił jako trop kilka zawoalowanych wskazówek i symboli. Podejrzewany o dokonanie tej zbrodni Langdon, którego własne bezpieczeństwo wisi teraz na włosku, z pomocą młodej agentki policji, Sophie Neveu (Audrey Tautou), specjalizującej się w kodach i szyfrach, podejmuje próbę rozwikłania zagadki, której kluczowe elementy kryją się w najsławniejszych obrazach mistrza Leonarda Da Vinci. Trop wiedzie do tajnego stowarzyszenia, którego zadaniem od wieków jest ochrona starożytnej tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami 2000 lat wstecz. Duet Langdon-Neveu rusza zatem tropem poszukiwań, który wiedzie przez Paryż, Londyn i Szkocję. Po drodze udaje im się stopniowo łamać kolejne kody, przybliżające dwójkę bohaterów do ujawnienia głęboko skrywanej od wieków tajemnicy.


Coraz powszechniejsze użycie energii atomowej, powoduje mutacje u części populacji i obdarzenie niektórych ludzi niezwykłymi mocami. Wykorzystując nabyte umiejętności niezwykle potężny mutant Sebastian Shaw, postanawia wszcząć wojnę atomową między USA a ZSSR, co wyniszczy normalnych ludzi. Na jego drodze staje jednak telepata Charles Xavier wraz z dawnym podopiecznym Shawa Erikem Lehnsherrem i grupką młodych mutantów.
Bohaterami filmu są młody czeski chirurg, jego kochanka i żona, a wszystko to na tle rozruchów politycznych 1968 roku. Ale najważniejsze jest to, jak cała trójka podchodzi do życia. Tomasz i Sabina są wolnymi ptakami żyjącymi chwilą i lekko traktującymi życie. Teresa jest prostą kobietą chcącą tego, aby mąż ją kochał i był jej wierny - nie potrafi znieść jego "lekkości bytu". Co wyniknie z zestawienia tak różnych charakterów?
Lata 50 ubiegłego wieku. Historia dwunastoletniego Davida, który jako małe dziecko w dramatycznych okolicznościach zostaje odebrany rodzicom i trafia do komunistycznego obozu pracy w Bułgarii. Chłopiec dorasta w całkowitej izolacji od świata zewnętrznego, a jedynym źródłem informacji o życiu poza murami jest jego dorosły przyjaciel Johannes (James Caviezel). Pewnego dnia David ucieka z obozu i mając przy sobie kompas, pół bochenka chleba i tajemniczy zapieczętowany list wyrusza do Kopenhagi. W czasie tej niezwykłej podróży na spotkanie z przeznaczeniem chłopiec odkrywa zupełnie nowy świat. Po raz pierwszy dowiaduje się, co to jest wolność, odwaga, radość. Wraz z pokonaniem kolejnych przeszkód i przekroczeniem kolejnych granic, David doświadcza niezwykłej przemiany duchowej, dzięki której nauczy się uśmiechać, ufać i kochać.
Ray (Clive Owen) działa w brytyjskich służbach specjalnych, a Claire (Julia Roberts) w CIA. Podczas akcji w Dubaju ich drogi się rozeszły. Pięć lat później oboje pracują w dużych korporacjach. Kiedy spotykają się przypadkiem w Nowym Jorku, planują skok życia...
Fascynująca opowieść o nietuzinkowej postaci jaką był ojciec Józef Maria Bocheński – filozof, logik, dominikanin, sowietolog, żołnierz, pilot. Uczestniczył w wojnie 1920 roku. Przed II wojną światową opublikował zarys etyki wojskowej pt. „De Virtute Militari”. W czasie II wojny światowej był kapelanem Wojska Polskiego w 80. Pułku Piechoty, podczas kampanii wrześniowej brał udział w bitwie pod Kockiem z Samodzielną Grupą Operacyjną Polesie generała Franciszka Kleeberga, a także w II Korpusie we Włoszech, gdzie uczestniczył m.in. w bitwie pod Monte Cassino. Od 1945 profesor filozofii współczesnej na Uniwersytecie we Fryburgu, gdzie w latach 1964–66 był rektorem. Do opowiedzenia historii o wybitnym Polaku, niestety wciąż mało znanym w Polsce, autorzy wykorzystali wydarzenie, które miało miejsce 6 września 1982 r. – atak terrorystyczny na polską ambasadę w Bernie. Bocheński w roli negocjatora pomógł szwajcarskim służbom w rozpracowaniu czteroosobowego oddziału napastników, członków Powstańczej Armii Krajowej, domagających się zniesienia stanu wojennego w Polsce.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…